Jump to content

Mazda 3 Imp. 2010 HB Manuel V. Keyfekeder Satlık

Zotone

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Mazda 3 2010 Model aracım siyah renklidir Hatchback-Manuel modeldir. Araçla 300 km yol yapmışım.Impressive modeldir. 27 nisanda aldım aracı,Hatay da yaşıyorum,bayide kalmış bir araçtı,bana nasib oldu. Diğer sitelere henüz ilan vermiyorum,öncelik herzaman MazdaClub üyelerinindir. Araçta en ufak bir hasar,çizik vs.yoktur. Daha 10 günlük araçtır. fiyatına gelince araç bana masraflarıyla birlikte 42500 e maloldu. ancak ben 40000 e vereceğim. Bu fiyata bu aracı sadece mazdaclub üyelerine vereceğim. Sahibinden,araba,arabam sitelerine vereceğim fiyat 41000 dir. Başta söylediğim gibi acil satılık değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırdır inşallah neden satıyorsunuz acaba çok merak ettim özel değilse paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada umarım istediğiniz fiyata satarsınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok nedeni özel değil tabiki honuuu kardeş..yakıt sarfiyatı yüzünden sadece. arabaya diyecek birşeyim yok, araç süper,emsallerinin en iyisi.şimdi yukarıda her dizel araçla 1300 km yapana inanma demiş arkadaş ancak 800-1000 km rahat yapıyorlar. bu arada ne marka lpg taktırdın? kaça mal oldu? ne tavsiye ediyorsun,nelere dikkat edilmesi lazım takılırken? mazda 3 e en uyumlusu hangisi? taksit yapıyorlarmı?

ilgi ve alakan için teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ilk başlarda kıyamıyordum arabaya sıfır lpg takılır mı sorun çıkar mı muhabbetine, araştır araştır sorun yaşayan insan bir kişi var forumda sübaplardan dolayı. Çevremde lpg kullananlar ve forumda genelde edindiğim kanı neticesinde BRC'nin iyi olduğuna karar verdim ve 1500 TL'ye 12 ay taksitle taktırdım. Montaj ve kit markasıyla alakalı birsürü hurafe dolaşıyor etrafta; kimi diyor ki kitin parçaları çok önemli, kimi kit en iyisi olsa da usta acemiyse mazdaya daha önceden takmadıysa çuvallayabilir, yok işte aradaki mesafe uzun olunca bi problem kısa olunca başka bir problem diyorlar, en iyisi işi bilene bırakmak dedim 2A Brc'nin izmir merkez bayisinde taktırdım.

Taktırmaya lpg dönüşümünden pek anlamayan biri olarak yalnız kendim gittim, ama daha sonra abilerden bu işten anlayan bi kaç kişi gördü kaputun altını, güzel yapmışlar valla güle güle kullan orjinal gibi, vs vs benim anlamadığım olumlu bişeyler söylediler...

Şimdilik yakıtta büyük değişim olacak gibi görünüyor, her lpgci gibi keşke daha önceden taktırsaymışım diyorum. Şuan km de 180kuruş yakıyor hesabıma göre ama daha depo bitmedi bakalım, bir de 1000 km doldurunca tekrar kontrol ve ayar için gidicem o zaman da ayar yapılacak belki biraz daha düşüş olabilir zamanla diyorlar...

Performans konusunda da öyle yokuşta bayılır, yüklüyken bayılır, limit hız düşer gibi durumlarla henüz karşılaşmadım çok şükür. Yokuşta sol şeritten kaptırıp gidiyorum, benzinli gibi 180 görüyor araç... Eğer saliselerle değerlendirmiyeceksek aracın performansını veya yarışmayacaksak bence hiçbir farkı yok... Durum budur yani...

Bu arada ben ayda ortalama 1500 km yapıyorum; benzinle km de yaklaşık 340 kuruş yakıyordum bu da aylık 510 TL benzin parasına geliyordu ortalama hadi 500 TL diyelim düz olsun...

Şimdi lpg ile aynı mesafeyi yaparsam ve en kötü ihtimalle km de 180 kuruş lpg yakacağımı varsayarsak aylık lpg masrafım 270 tl olacak hadi benzin de harcayacağımı farz edelim 300 tl olsun.

Aylık karım 200 TL. Ben Lpgyi 1500 Tl ye 12 taksitle taktırdım aylık taksitlerim 125 TL. Lpgyi öderken bile aylık      200-125=75 TL kardayım :D

Umarım anlaşılır bir şekilde anlatabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla tercih senin abi, kendin de diyorsun bu donanımda bu segmentte bu fiyata böyle bi araç vs vs diye. Bence de öyle bi araç varsa da ben bilmiyorum ya da zevksiz bi tasarıma sahiptir araştırmama sebep olacak kadar bile dikkatimi çekememiştir.

Sırf yakıt yüzünden satılır mı bu canım guzular ya, insanlar alışık olmadığı için aaa mazda mı aldın diyorlar ama binince fikirleri anında değişiyor, geçenlerde ayıptır söylemesi eğelence çıkışı kokoreççinin önüne çektik arabayı inerken delikanlılar bakınıyor arabaya, kendi aralarında da konuşuyorlar bi yandan "abi leon meon hikaye bak arabaya... vs vs." veya ışıklarda durunca yanındakinin kafayı uzatıp "ula bu araba neymiş" der gibi bakması hoşuna gidiyor tabi insanın :D

Bence sen biraz daha düşün taşın rodaj süresinin geçmesini bekle biraz daha düşer yakıt tüketimin. Ama yok o kadar beklemem, veya o kadar düşsede bana yetmez dersen tak lpgyi, vazgeçme bence böyle konfordan...

Neyse biraz fazla ütüledim, biraz da fanatik takıldım ama yalan da yok...  :)

İyi geceler size, umarım Mazdayla devam edersiniz....  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi lpg ile aynı mesafeyi yaparsam ve en kötü ihtimalle km de 180 kuruş lpg yakacağımı varsayarsak aylık lpg masrafım 270 tl olacak hadi benzin de harcayacağımı farz edelim 300 tl olsun.

Aylık karım 200 TL. Ben Lpgyi 1500 Tl ye 12 taksitle taktırdım aylık taksitlerim 125 TL. Lpgyi öderken bile aylık      200-125=75 TL kardayım :D

lpg taksidini benzin parasıyla ödemekte ayrı bir keyifli oluyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değerli forum üyeleri,

Daha önce vermiş olduğum satış duyurusunu özellikle Honuu arkadaşın yoğun çabaları sonucunda iptal ettiğimi bildirmek istedim. Kenidisinin tavsiyesiyle Lpg taktıracağım.Her zamanki gibi ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Esen kalın.  Zotone

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...