Jump to content

Bakım Aralıkları

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 67
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Selman

6

• Mücahit

4

• yhkaragoz14

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

eğer 10.000 km yi bir senede tamamlıyamadıysanız benim gibi yağı değiştirmek için 8 ayda bir uğramak gerekiyo sonra km yi doldurunca bakım için tekrar gitmek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal şartlarda 10000 de bir bakım yapılıyor.6 ay geçmesine rağmen 10000 olmadıysa yine servise gidiliyor.

Benim merak ettiğim 1000 bakımı diye birşey yok biliyorum.Hatta servise sordum yok öyle birşey dediler.Gidenler var biliyorum.peki neden gidiliyor.motorun açılması diye birşeyde yokmuş artık yeni arabalarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal şartlarda 10000 de bir bakım yapılıyor.6 ay geçmesine rağmen 10000 olmadıysa yine servise gidiliyor.

Benim merak ettiğim 1000 bakımı diye birşey yok biliyorum.Hatta servise sordum yok öyle birşey dediler.Gidenler var biliyorum.peki neden gidiliyor.motorun açılması diye birşeyde yokmuş artık yeni arabalarda.

şöyle bi altını kaldırıp bakıyolar,bide civataları sıkıştırıyolar...1000 bakımı bundan ibaret...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1000 bakımı aslında servisle müşteriyi kaynaştırma amacı güder.hiçbir ücret alınmaz( baştan korkutmamak lazım ) .araca genel olarak bakılır.müşterinin araçtan bir şikayeti var mı? aracın müşteriden bi şikayeti var mı? :D gibi......daha sonra 10000 den 10000 e veya 6 aydan 6 aya...çünkü araç evin altında yatsa da yağ eksiltir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1000 bakımı aslında servisle müşteriyi kaynaştırma amacı güder.hiçbir ücret alınmaz( baştan korkutmamak lazım ) .araca genel olarak bakılır.müşterinin araçtan bir şikayeti var mı? aracın müşteriden bi şikayeti var mı? :D gibi......daha sonra 10000 den 10000 e veya 6 aydan 6 aya...çünkü araç evin altında yatsa da yağ eksiltir.

Özden hanım, örnegin bakımdan sonra 10000 km yapmadım ve 6 ayıda geçti servise gitmedim.araç garanti kapsamından çıkarmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel soru....

Ben de bir şeyi merak ediyorum, servis çalışanları, arabaya servis içinde manevra yaptırdıkları sırada bütün ayna, koltuk ve hatta direksiyon ayarlarını neden ve nasıl bir hızla gerçekleştirirler? Bunun bir talimatla engellenmesi gerekmez mi? Yalnız Mazda için konuşmuyorum, ben bildim bileli bütün servislerde böyledir bu, en kızdığım şey....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok üstüme gelmeyin yafw. ???...çok uzun süre geçmedikce çok önemli olmaz zannediyorum..ancak selman abi nin bahsettiği konu hakkında ne diyeyim.haklısın abi.hiç böle bi şikayet almadık ama bence mantıksal.iyi de peki aracı test yapan arkadaş testten sonra nasıl sizin ayarlarınıza inebilir ki...ne bilsin çocuk yani...ama haklısın abi bende sinir olurdum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Çok güzel soru....

Ben de bir şeyi merak ediyorum, servis çalışanları, arabaya servis içinde manevra yaptırdıkları sırada bütün ayna, koltuk ve hatta direksiyon ayarlarını neden ve nasıl bir hızla gerçekleştirirler? Bunun bir talimatla engellenmesi gerekmez mi? Yalnız Mazda için konuşmuyorum, ben bildim bileli bütün servislerde böyledir bu, en kızdığım şey....

koltuk ve ayna ayarları neyse de niye bütün kanallarıma ilaç fm jilet fm damar fm türü şeyler kaydediliyor yahu kaydetmeden dinleseler olmuomu yada serviste kimse yokmu  benim dinlediğim kanalı dinleyecek ;D ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yağ değişti, yağ parası aldılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Benim yağ değişti, yağ parası aldılar

benden de yag parası aldılar kaldıki zaten 10000km dayanan yag neden ilk seferinde 1000 km de dişir  ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benden de yag parası aldılar kaldıki zaten 10000km dayanan yag neden ilk seferinde 1000 km de dişir  ???

Abi bana dediklerine göre; motorun ilk tortusunu atması için değiştiriyorlarmış. Hani yeni yapılmış araç; demir tozu vs. olabilir diye. Bedava diye gittim; 50YTL verdim çıktım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farklı kanal değil de, bende xenon filan olduğundan mıdır nedir, aküyü çıkartıp bişiler yapılıyo heralde bakımlarda, her seferinde teybin kanal ve ayar hafızalarını sıfırlanmış buluyorum bakımlardan sonra... :)

Servis süresi boyunca koltuk, ayna, vs. gibi ayarları da yapmaları lazım bence, çünkü sonuçta adam benim arabamı kullanıyor ve boyu kısa olabilir, benim boyuma göre en altta kullandığım koltukta o hiçbi şey göremeyebilir. Böyle bi durumda bi kaza olmaması için ayarları yapmaları doğrudur diye düşünüyorum. Ama tabi elektrikli ve hafızalı koltuklarımız olsa böyle bi problem yalnızca iç dikiz aynasında olurdu, geri kalanların hepsi hafızadan düzeltilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...