Jump to content

2010+ Mazda3 AT için Pedal Seti

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Alüminyum pedal seti aldım dün elime geçti. Ama sorun şu ki nasıl monte edeceğim konusunda pek fikrim yok :) İçinden montaj talimatı falan da çıkmadı. Acaba daha önce bu modifikasyonu yapmış olan arkadaşlar montajı basit olarak anlatabilir mi? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şurada ayrıntılı anlatılıyor biraz ingilizce varsa fazla zorlamaz bi bakın isterseniz;

http://www.mazdaspeeders.com/index.php?topic=50249.240

Birde nereden sipariş verdiniz ne kadara verdiniz kaç günde geldi filan biraz bilgi verirseniz alacak arkadaşlara da referans olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki ürünü aldım.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260562930477&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123

Kargo masrafı biraz yüksek geldi (25$) ama tam 1 hafta içinde elime ulaştı.

Nasıl monte edileceğini anladım ancak şarjlı bir matkap lazım sanırım o da bende yok. Arabanın çakmağından çalıştırabilir miyim acaba benim matkabı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzelmiş güle güle kullanın aracın havasını baya değiştiriyor bu pedallar,

ilan bilgisinde kargo ücreti 20$ yazıyor ama bir yanlışlık olmuş olabilir mi acaba,

bu arada ben de bunun siparişini verdim az önce;

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270659154961

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Ben de kesinlikle düşünüyorum bundan ama ayak dayamasına bakınca orijinali ile fark olduğu anlaşılıyor. AT vites kullanıp bundan taktıran oldu mu ?

790

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben eski kasa otomatik vitese uygulamıştım,önce pedal üzerindeki lastikleri çıkarıyorsun sonra yeni pedalları lastiksiz pedalların üzerine koyup delinecek yerleri işaretliyorsun akabinde gelen pedal kitindeki delik ve civatalara uygun bir matkap ucu ile delip daha sonra birleştiriyorsun,ayak dayama kısmı içinde direk yerine yerleştirip basıyorsun vidayı çok aşırı uzun olmasın altından kablo demeti geçiyor olabilir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de kesinlikle düşünüyorum bundan ama ayak dayamasına bakınca orijinali ile fark olduğu anlaşılıyor. AT vites kullanıp bundan taktıran oldu mu ?

790

Ben orijinal olmadığını anlamadım, demek ki yeterince dikkat etmemişim orijinaline :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben orijinal olmadığını anlamadım, demek ki yeterince dikkat etmemişim orijinaline :(

Orijinali görene kadar ben de çok anlamamıştım ama orijinalin şekli görüldüğü üzere daha farklı. Düz dikdörtgen yapmamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orijinali görene kadar ben de çok anlamamıştım ama orijinalin şekli görüldüğü üzere daha farklı. Düz dikdörtgen yapmamışlar.

Boş ver abi bunları gel senin guzuya da benimkilerden takalım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Ebay'da Mazda 3 İçin, Alüminyum Pedallar buldum. Fiyatı 59,99.-Usd, Nakliye dahil bu fiyat.

Ürünün Ebay'daki linkini gönderiyorum. Forum Sayesine Kısa link-kolayurl öğrenmiş oldum :)

Ürünün Fotoğrafınıda koyuyorum. Ebay'da fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı. Kimisinin fiyatı çok ucuz ama nakliye ücreti çok yüksek. Bana en mantıklı bu gönderdiğim geldi. Görüntü ve duruş olarak, size de fikir danışayım dedim. İlginize ve alakanıza şimdiden çok teşekkürler.

http://kolayurl.com/7we

post-6837-141695287426_thumb.jpg

post-6837-141695287428_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bunu diyorum işte. Buradaki ayak dayama dikdörtgen, orijinalininki ise farklı. Orijinalin şeklinde olan bir ayak dayama bulsam eBay'den sipariş edeceğim ama bulamadım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, bu ayak dayama bizim araçlara uymaz; en azından 2012'lere uymuyor... Bir de bu gaz fren debriyaj için olanlar orijinalinden daha büyük sanki... 

Benim geçen hafta servisten aldığım ayak dayamanın şekli daha başka ve sıfıra sıfır yerine uyuyor...

İlanda nasıl Mazda 3 ve 2 için diyor anlamadım !?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bunu diyorum işte. Buradaki ayak dayama dikdörtgen, orijinalininki ise farklı. Orijinalin şeklinde olan bir ayak dayama bulsam eBay'den sipariş edeceğim ama bulamadım :D

Biliyorum Burak bey.Sizin dediğiniz orjinal ebattaki ayak dayama Ebay'da Olsun aliexpress.com'da olsun çok aradım, ama yok. Bulduklarım arasında görünüm ve fiyat olarak nispeten bu iyi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...