SalihÇakmakçı

2011 Mazda Bahar Servis Kampanyası Bakım Fiyatları...

Bu konuda 72 ileti var

Arkadaşlar malumunuz 13 Mayıs-13 Hazira arası servislerde indirim var. Bu fırsatı değerlendirip bakımları yaptırmak lazım bu ara.

Bu başlığı bakım yaptıracak olan arkadaşların fikir edinmesi amacıyla açtım. Serviste bakım yaptıran arkadaşlar ( indirim döneminde) yaptırdıkları işlemleri ve fiyatları yazarlarsa iyi olur diye düşünüyorum.

Mesela ben önümüzdeki hafta servise gitmeyi düşünüyorum bakım için. Yapılacak işlemler;

- Arka ve ön fren balataları değişecek.

- Ön diskler değişecek.

- Fren hidroliği keza.

- Bujiler

- Hava filtresi

- Polen filtresi

- Benzin filtresi

- Yağ ve yağ filtresi de değişecekler arasında. ( 5/30 düşünüyorum)

Bunların dışında da rutin kontroller yapılır herhal. ( Şanzıman yağı, alt takım vs.) Bu işlemler sanırım bizim bu ayki maaşı götürecek gibi görünüyor, ne dersiniz? Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün MeB başayarda yaptırdım ikinci 6 aylık bakımı 171 TL tutttu aracım 12.000 km de...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu gün benim aracıda meb başayara götürdük. check up yaptırarak  hem eksiklerini tespit etmek hemde rutin bakımını yaptırmak amacıyla.. allahdan önemli bir eksiğim çıkmadı. yapılan işler:

1 motor yağ değişimi

2 hava filitresi

3 yağ filtresi

4 yıkama suyu

5 temizlik spreyi vs

6 işcilik

toplam 129,2 tl gibi ödeme yaptım. en azından sağı solu bakılmış oldu. içim rahat olarak eve geldim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün MeB başayarda yaptırdım ikinci 6 aylık bakımı 171 TL tutttu aracım 12.000 km de...

bu gün benim aracıda meb başayara götürdük. check up yaptırarak  hem eksiklerini tespit etmek hemde rutin bakımını yaptırmak amacıyla.. allahdan önemli bir eksiğim çıkmadı. yapılan işler:

1 motor yağ değişimi

2 hava filitresi

3 yağ filtresi

4 yıkama suyu

5 temizlik spreyi vs

6 işcilik

toplam 129,2 tl gibi ödeme yaptım. en azından sağı solu bakılmış oldu. içim rahat olarak eve geldim

Arkadaşlar, bu fiyatların detaylarını paylaşır mısınız ? Oldukça iyi fiyatlar bence..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben Marşpiyel  artı boya artı komple pasta cila yapyırdım.720 yada 730 tutdu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim bakım fiyatı da 380 TL tuttu dün. Normal dexelia yağ, hava-yağ filtre, polen filtre, arka balata değişimi ve disk torna var içinde. Detayını bir ara eklerim bu mesaja.

Not : Bonus'a 2 taksit yapıyordu EVO, banka da +3 veya 60 gün erteleme seçeneği sundu ben +3 seçtim , 5 taksitle ödemiş oldum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ayrıntılı yazarsak daha faydalı olur. Servisten aldığımız faturalardan aktarırsak birçok arkadaşımız faydalanır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Antalya Mepaz da 275 liraya yaptırdım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bakımı Evo'da yaptırdım ve 300 lira tuttu.  Fatura yanımda olmadığı için detayı akşam bu mesaja eklerim.

Mobil1 yağ  5/30

Hava filtresi

yağ filtresi

polen filtresi,

bujiler,

tapa pulu

işçilik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dexelia ultra yağ 4 litre  80 TL

Yağ filtre kartuşu              9 TL

Cam temizleme sıvısı        2 TL

Karter tapa pulu              1 TL

Elemen air filter              29 TL

İşçilik                              59 TL

Ücretsiz Check-up      +----------------

170 TL

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben hiç yazmayayım , Muğla'ya yakın olanlar Gören otomotive mutlaka! Uğrasınlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim listeyi yazayım hazır faturayı yanıma almışken ;

2004 Mazda6

Yağ 4.5 Lt x 22.00

Conta 1 x 2,63

Filtre ( Polen ) 1 x 48,02

Balata - Arka 1x 79,21

Filtre ( yağ ) 1 x 8,54

Filtre ( hava ) 1 x 27,80

Bakım İşçiliği  1 x 66,00

Fren Balata değişim 1 x 33,00

Disk Torna işçiliği 1 x 50,00 TL

( Yukarıdaki fiyatlar liste fiyatı, disk torna hariç hepsine %25 indirim uygulandı )

Toplam  414,20

İndirim 91,94

İndirimli Toplam 323,16

KDV 58,17

TOPLAM 381.33

Not : Geçen seneki fiyatları inceledim, sadece yağa 2,5 TL zam gelmiş onun dışındakiler en fazla 50 kuruş ile 1 TL arası zamlanmış ki %25 indirim düşününce onlar da gitmiş oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben hiç yazmayayım , Muğla'ya yakın olanlar Gören otomotive mutlaka! Uğrasınlar :)

sen yazma zaten birazder... yazarsan kavga çıkar forumda ;)

ama mutlaka bekliyorum tekrar. çok keyifli bir sohbetti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda bakımları pahalı diyenler utansın utansın :D , Bu arada bu kampanyalarla nerdeyse özel servis fiyatına düşmüş bakımlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ah hemşerim ( Muğladan Okan Bey'e hitaben) indirim zamanı hep dışarda oluyoruz. Geçen yıl Siirt'deydik, bu yıl İstanbul Gönül istiyor Muğlada yaptırmak ama sanırım bize EVO Mazdanın yolunu tutmak düşüyor yine. Fyatlara gelince milletin ağzında bir şehir efsanesi dolaşıyor hala, mazdaların parçası pahalı diye. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Bu sefer faturayı koyacağım önlerine. Gerçi bu kez de piyasası yok derler ya... Bilmezler aracı aldığımdan beri belki 50 kere, yanına vardığımda etrafında birilerini bulduğumu ve "satar mısın" diye sorduklarını...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sen yazma zaten birazder... yazarsan kavga çıkar forumda ;)

ama mutlaka bekliyorum tekrar. çok keyifli bir sohbetti.

:) insallah okancim , yemeğini yeriz bu sefer :) cok mutlu oldum tanıştığımıza . Bursa'dan selam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimki bilmem kac bin bakimi degil Yunus, periyodik bakim, ama 92.000 de araba onu sorarsan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ah hemşerim ( Muğladan Okan Bey'e hitaben) indirim zamanı hep dışarda oluyoruz. Geçen yıl Siirt'deydik, bu yıl İstanbul Gönül istiyor Muğlada yaptırmak ama sanırım bize EVO Mazdanın yolunu tutmak düşüyor yine. Fyatlara gelince milletin ağzında bir şehir efsanesi dolaşıyor hala, mazdaların parçası pahalı diye. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Bu sefer faturayı koyacağım önlerine. Gerçi bu kez de piyasası yok derler ya... Bilmezler aracı aldığımdan beri belki 50 kere, yanına vardığımda etrafında birilerini bulduğumu ve "satar mısın" diye sorduklarını...

başka bahara artık... :D

:) insallah okancim , yemeğini yeriz bu sefer :) cok mutlu oldum tanıştığımıza . Bursa'dan selam :)

her zaman... ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor Yağı 5W30 4 litre Mobil  88,00 TL

Sarf Malzeme                                  6,50 TL

Conta                                              2,63 TL

Yağ Filtresi Kartuşu                        9,00 TL

Filtre, Soğutma ünitesi                56,41 TL

Buji 4 adet                                    21,52 TL

Hava Filtresi                                  29,50 TL

Bakım İşç.                                    112,00 TL

Toplam:            325,56 TL

İndirim:                79,10 TL

İnd. Toplam:    246,46 TL

K.d.v. :                  44,36 TL

Genel Toplam : 290,82 TL

yağ Castrol yazmıştım, Mobil olarak düzelttim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.