Jump to content

Bagajda Sol Stop Arkasındaki Meçhul Kablo [2004 Mazda 6]

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Haftasonu arabanın arkasını komple dağıtıp tekrar toparlarken, sol stop lambasının arkasında, döşeme içinde ( önünde birçok eşya olduğu için hiç açmadığımdan daha önce hiç görmediğim ) bir kablo  / priz dikkatimi çekti.

Tamamen söküp dağıtmama rağmen ucuna geçebilecek başka bir kablo yok, Çalışmayan birşey de yok. AVO metre yanımda olmadığı için herhangi birşey ölçmedim ama gördüğüm o ki siyah-yeşil-kırmızı renkte 3 kablo giriyor.

Kablonun fotoğrafları ekte , bulunduğu yer ise aşağıdaki fotoğrafta sol taraftaki siyah kemerin olduğu yerde döşeme altı ;

[smg id=3122]

post-1-141695284497_thumb.jpg

post-1-141695284501_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka bagaj fren lambası gibi birşeyin olabilir mi, tüm lambaların çalışıp çalışmadıgını kontrol etmişsindir zaten Burak Abi de benim aklıma son seçenek hali hazırda bir fren lambası kablosu geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak kardeşim benim de  aklıma birkaç şey geliyor. 1: Arka sola ilave edilmiş geri vites lambasının kablosu. 2: Bagaja konmuş bir müzik box ın kablosu. 3: Bagajda tutulan bir oto buzdolabı kablosu....578: Boş muhabbete neden olsun diye bir sivri akıllının  yerleştirdiği kablo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön taraftaki bilgisayara bağlanan soket gibi bu da kontrol amaçlı konuşmuş bir şey mi acaba ?

ama biz işin içinden çıkamıyorsak servise sormak lazım en iyisi :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi senin araçta bose müzik sistemi yokmuydu.subwofer normalde bildiğim kadarıyla stepnenin olduğu yerde.lpg tankı takılınca iptal olduysa bu onun soketidir.benim aklıma bu geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi senin araçta bose müzik sistemi yokmuydu.subwofer normalde bildiğim kadarıyla stepnenin olduğu yerde.lpg tankı takılınca iptal olduysa bu onun soketidir.benim aklıma bu geldi

Evet Gökhan, Bose ve subwoofer var ama arka camın altında. Onun kabloları tam ve çalışır durumda ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sokete denk gelmedim ama..

Benzer bir soket bagaj kapagi icinde "dosemesinin altinda" sol tarafta da var. avometre ile test ettigimde fren lambasi icin oldugunu gordum. Muhtemelen extra spoiler icin stop lambasi soketiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

hocam % 99 ihtimalle stop içi sis lambasının soketi kendileri aracım 2.3 spor arka stoplara geçen hafta karartma yaptık o zaman sökmüştük topladığımızda hiç boş soket kalmadı. sizin aracınızdada sis varsa  birşey diyemiycem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Burak abi konunun ne zaman açıldığına hiç bakmadım..Verilen cevapları okuyorum tek, tek...Sonra cevap verenlerin profillerine baktım, bir çoğunu tanımıyorum. Ne zaman açıldı da, bu kadar yanıt aldı da ben görmedim diyordum kendi kendime.

Sonra tarihi görünce güldüm kendi kendime. O dönem ben forumda yokmuşum bile. Honda kollanıcısı olarak, Honda forumundaydım. :)

İyi beyin jimnastiği yaptım vallahi.

Sonuç olarak ne kablosuymuş abi ? Sakın öğrenemeden aracı sattım deme. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Burak abi konunun ne zaman açıldığına hiç bakmadım..Verilen cevapları okuyorum tek, tek...Sonra cevap verenlerin profillerine baktım, bir çoğunu tanımıyorum. Ne zaman açıldı da, bu kadar yanıt aldı da ben görmedim diyordum kendi kendime.

Sonra tarihi görünce güldüm kendi kendime. O dönem ben forumda yokmuşum bile. Honda kollanıcısı olarak, Honda forumundaydım. :)

İyi beyin jimnastiği yaptım vallahi.

Sonuç olarak ne kablosuymuş abi ? Sakın öğrenemeden aracı sattım deme. :)< :)>

İlhan abi benim durumda aynı. Senin gibi okudum Burak abinin mesajı ile kendime geldim. :)) Gerçekten ne kablosuymuş abi. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...