ekremsenturk

Mazda 626 İçin Buji Tavsiyesi

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar 1998 Mazda 626 GLX bujileri Denso PKJ16CR8 bu bujilerin ömrünü ne kadardır kaç km de bir dğişmesi gerekiyor ben aracı alalı 10.000 km geçtim benden önceki sahibi de sanırım 20.000 km kadar geçmiş o da değiştirmemiş değişme zamanı gelip gelmediğini nasıl anlarız şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

normal değişim periyodu 50-60 bin km civarıdır.platinum uçlu buji sanırım yanlış hatırlamıyorsam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadalar

1999 model 626 sedan lpg li aracim.bujilerinin degismesi gerekiyor.internetten siparis verecegimiz site adresi varmi.ve tam kodunu bilen varsa yardimlarinizo rice ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadalar

1999 model 626 sedan lpg li aracim.bujilerinin degismesi gerekiyor.internetten siparis verecegimiz site adresi varmi.ve tam kodunu bilen varsa yardimlarinizo rice ediyorum.

Buji; yakıtta performansta önemli bir faktör. Zaten pahalı birşey değil. Mazda ustasına veya servise götürüp değiştirseniz daha iyi olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadalar

İnternet ile uğraşmana gerek yok, üzerinden çıkan bujinin aynısı bulunduğun yerde satılıyordur... Ama yine de internet diyorsan buyur;

http://www.bujimarket.com/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Denso iyidir diye düşünüyorum...

Bende GM 2 tırnak vardı memnundum

dilersen kodları verebilirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buji ve kabloda orjinalden şaşmayın. Adem Ustanın şiddetli tavsiyesidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

denso pkj16cr8 ingiltereden 90 tl ye almıştım servisler de 160 tl. idi 2013 ekimde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadalar

PKJ16CR8 den şaşma diğerlerinde tekleme yapıyor özellikle lpg'de kırmızı ışıkta istop ediyor ben o hatayı yaptım. Her japoncuda bulablirsin. 150 civarı fiyatı var. Ben ist Tokyo otomotiv'den sipariş ediyorum. İki günde geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar 1998 Mazda 626 GLX bujileri Denso PKJ16CR8 bu bujilerin ömrünü ne kadardır kaç km de bir dğişmesi gerekiyor ben aracı alalı 10.000 km geçtim benden önceki sahibi de sanırım 20.000 km kadar geçmiş o da değiştirmemiş değişme zamanı gelip gelmediğini nasıl anlarız şimdiden teşekkürler

Normal kullanımla 45-50 bin km gidersin ben 50 bin km de değiştirdim. Benim de LPG'li 50 den sonra teklemeye başladı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.