Jump to content

Rx8 Hakkında Bir kaç soru..

b.erdem
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abilerim diyerek mesajıma başlim çünkü gördüğüm kadarı ile yaş ortalamam biraz altlarda galiba  :) Uzun zamandır  rx8'i tutkuyla araştırıyorum nalettir ki bütün forumlarda motorun 40 binde veyahut 50 binde iflas ettiği yazıyor bune rağmen içimdeki bu aşk ne yazık ki hiç azalmadı  :) 4 ay önce 2011 model 0 seat leon aldım 1.4tsi aracımdan da gayet memnunum Allah'a şükür fakat  bu rx8 in görünüşü , sevimliliği ve hafif asi görünümü beni gerçekten çok mutlu ediyor.Şöyle ki başkası bile kullansa yolda  rx8 görsem döner bakarım etrafıma gülücük saçarım veya direk yol veririm niyedir bilinmez. :D Şimdi sizin tecrübenize güvenerek bir kaç soru sormak istiyorum izninizle:

1. 50 milyara veya maksimum 52-53 milyara temiz bir ikinci el bulabilirmiyim ?

2.Bilmiyorum bu arabada yakıtı sormak ne kadar doğru fakat neredeyse sürekli sakin kullanırım arabayı ona göre bi yakıt oranı verirseniz sevinirim.

3.Arabanın konforluğu da benim için çok önemli Ailem'in arabanın içinde sıkışmasını pek istemem açıkçası  :)

4. Araba stop ettirilmeden önce motorun ısınması veya arabayı çalışıtırırken yapmam gereken bir şeyler var mı yoksa diğer araçlar gibimi ?

5. Birde arabanın bana yağ masrafı maksimum ne kadar olur bunu düşünmek ve sormak şuan bile yazarken saçma geldi ama gene de sorim  :)

6.son olarak ne dersiniz bu araba sizce bu ufak kardeşinize yakışır mı :) ? :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 milyar civarına bulursun temiz ikinci el.

15-16 lt civarı yakar şehiriçi. Sürekli sakin kullanmak biraz zor :) ki motor için de çok iyi değil haftada birkaç kere redline görmek faydalı imiş.

devirli kullanmadan önce motoru ısıtmak , ısınmadan kapatmamak , kapatmadan biraz rölantinin iyi olduğu söyleniyor :)

yağ fiyatı normal seviyede yani :) motor özen ister ama öyle hurafelere de inanma ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 milyar civarına bulursun temiz ikinci el.

15-16 lt civarı yakar şehiriçi. Sürekli sakin kullanmak biraz zor :) ki motor için de çok iyi değil haftada birkaç kere redline görmek faydalı imiş.

devirli kullanmadan önce motoru ısıtmak , ısınmadan kapatmamak , kapatmadan biraz rölantinin iyi olduğu söyleniyor :)

yağ fiyatı normal seviyede yani :) motor özen ister ama öyle hurafelere de inanma ;)

Cevabınız için teşekkür ederim  :) İnternetten sürekli takip ediyorum 50 milyara kadar ki olanların kırmızı olanların nedense cogunun km si yüksek :) Gönlümde hep kırmızıda siyah ve gri olanlarda 20 40 binkm arasında sizce bir sorunla karşılarşırmıyım?

15-16 lt bu benzin fiyatında baya uçuk aslında şuanki arabamda 8.1 ortalama var Ama bu arabada benzini düşünmem yalnış olur açıkçası.Benzin hergün için yetiştirebileceğimizde sanmıyorum  :D ama az kullanırım temiz kullanırım önemli değil. :nazar: Birde bu fiyata eski kasa alabiliyorum acaba Yeni kasanın ön far ve ön tamponunu satın alıp da makyajsız kasaya takma gibi bir şansım var mı ?  :D Ne yalan söylim makyajlı kasa cok sert ve asi duruyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç modifiye işleminde arabanın modeli ne kadar yükselirse o kadarda işçilik masrafı yükselir buna usta piskolojisi deriz :D Zaten farları stopları alıcam derken 4-5 bin harcasan 4-5 de boya işçilik versen değmicektir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı servise kontrol ettirip almakta fayda var. daha önce siteye de üye olan bir arkadaş 80.000 de aldı biniyor. tampon olayına gelince değiştirceksen çok alternatif mevcut. birçok markanın bodykit i var rx-8 için. 231 bg araç 15-16 seviyesi normal sayılır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı servise kontrol ettirip almakta fayda var. daha önce siteye de üye olan bir arkadaş 80.000 de aldı biniyor. tampon olayına gelince değiştirceksen çok alternatif mevcut. birçok markanın bodykit i var rx-8 için. 231 bg araç 15-16 seviyesi normal sayılır :)

15-16 normal bencede ama bu değer asabi kullanımda mı böyle yoksa hafif kullanımda mı  :D Gerekirse benzin için işe de girerim  :) Body kit ne yalan söylim hiç aklıma bile gelmedi orjinal makyajlı halini yapmayı düşündüm ama baya masraflıymış galiba. Arabayı Alırken sadece servise götürmem yeterli mi? Araba temizse km sorunu olmaz mı diyorsunuz yani? 55 veya 50 binde kırmızı rx8 ler var o zaman araştırmaya başlim şimdiden inşh. bir kaç güzel yorum daha alırsam yakında kırmızı rx8 le aranızda olucam Seat'ımın gidişine bağlı  :):nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karışık kullanımda :) servise götürülüp kazası belası olup olmadığı ve motor değerlerinin ölçümü yaptırılırsa bir sorun çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Artık herşeyin hayırlısı diyelim o zaman  :nazar: Her yerde 50 bin km de veya daha yüksek km lerde  motor iş görmez hale geliyor diye yazılmış. Ama sizin yorumlarınıza bakarak hayırlısı ile hayalimi gerçekleştiricem cok kısa sürede.Varsın benzin içsin napalım o kadar olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40-50 binde bitmesi kullanıcıya bağlı bir durum. Vankel motor özelliği belli miktarda yağ azaltması ama öyle korkulcak birşey değil çok çok az. Sizde zaten 5bin yada en kötü 7bin km de bir bakıma girerseniz böyle motor yedi falan gibi bir sorun yaşamassınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler cevaplar için. 2007 2008 alıcagım için 3 - 4 yaş arası oluyor galiba  gene vergisi gayet makul benim için  :) Allahın izniyle tek işim şuan temiz araç bulmak  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah gönlüne göre versin. İnşallah istediğin gibi bir makine bulursun.

İyi dileklerin için çok ama çok teşekkür ederim Abim :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 bin km de temiz bir rx8 bulmuştum siyah 2007 model  Fakat siyah duruşunu yakından görünce pek beyenmedim  :( Şimdi araştırdım da ' http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2007-mazda-rx-8-kirmizi-40-000-km-hatasiz-full-48756370/detay/ ' şu aracı buldum 40 bin km de temiz bir araca benziyor fiyatı da uygun kazası varmıdır yokmudur bilmiyorum yarın arıyacağım bilgi almak için.Yazmam'ın nedeni de belki birinizin bu araç hakkında bilgisi vardır diye hayırlısı :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir araç var burda bir müşterimizde.

2007, 55.000km

2009 trafiğe çıkışlı , gümüş renk içi kırmızı...

borla egzoz, KN filtre, yan marşbiyeller. bel altı (bagaj ve tavan hariç) çiziklerden boyalı. çok düzgün bir araç.. 42.000TL ye verecek en son. ilgilenirsen direk görüştürürüm sizi...

bilginiz olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...