Jump to content

LPG den Kendiliğinden Benzine Geçme Problemi

sskirici
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bir arkadaşımın aracında yuksek devırdeyken veya zorlandığında kendiliğinden benzine atıyordu  ıkı günden beridir zorlamaya gerek kalmadan rölantide dahil aynı problemi yaşıyor ve en sonunda gaz tankını fullediğinde artık hiç gazda çalışmamaya başladı sıstemın markası stefanelli stefanelli yi aradığımızda bir sürü parça saydı ve baya bi yüklü masraf çıkarttı telefonda.Ustaya gitmeden önce daha önce böyle bir problem yaşayan oldumu ve nasıl çözüldü diye sormak istedim  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir arkadaşımın aracında yuksek devırdeyken veya zorlandığında kendiliğinden benzine atıyordu  ıkı günden beridir zorlamaya gerek kalmadan rölantide dahil aynı problemi yaşıyor ve en sonunda gaz tankını fullediğinde artık hiç gazda çalışmamaya başladı sıstemın markası stefanelli stefanelli yi aradığımızda bir sürü parça saydı ve baya bi yüklü masraf çıkarttı telefonda.Ustaya gitmeden önce daha önce böyle bir problem yaşayan oldumu ve nasıl çözüldü diye sormak istedim  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Depodaki lpg bitmeye yaklaştığı zaman gaza fazla abanınca benzine geçme olayını gördüm duydum ve yaşıyorum da bazen ama böylesini hiç duymamıştım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzeri olaya şahidim çözümü Lpg den benzin akışını kesmesini sağlayan bi sigorta var ondan yapıyordu değiştirince çözülmüştü ondan olabilir bi baktırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dun stafaneelının servısıne goturduk aracı basınc arızası verıyor dedıler herseyıne baktılar problem yok dedıler sonra depodan gaz gelmıyor dendı ondanda vazgectıler yarın regulatoru sokeceklermıs ustada sasırdı ılk defa boyle bırsey goruyorum dedı bakalım yarın neolacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Arkadaşlarım abilerim kardeşlerim yardımınıza ihtiyacım var. Aracım 98 model Lantis 1.8 . Tüp Beynini yeni değiştirdim sonra araba 6.000 devirde tupten benzine geçmeye başladı gittim basınç ayarı yaptılar bir kaç gün öyle gitti sonra kafasına göre tupten benzine atmaya başladı akşam sabah hiç bir şey yok kaç gündür akşam ilk benzinden tupe geçiyor 5-6 km gittikten sonra benzine atiyor dahada geçmiyor tupe arka kesiciyi iptal ettiler on kesiciyi degistirdiler ecu beynine yeni son sürüm yazılım attilar yine aynı. Sorun nedir? Karşılaşan varmı böyle bi durumla?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dun stafaneelının servısıne goturduk aracı basınc arızası verıyor dedıler herseyıne baktılar problem yok dedıler sonra depodan gaz gelmıyor dendı ondanda vazgectıler yarın regulatoru sokeceklermıs ustada sasırdı ılk defa boyle bırsey goruyorum dedı bakalım yarın neolacak

Sorun çözüldümü hocam ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabanın suyuna baksana bir,  hava yapmış da olabilir. dikkatli bakın.  hararet göstergesine hiç dikkat ettin mi, 

bir de lpg tam doldurup dener misin..  benzine atmasında bir değişiklik olacak ı..  daha seyrek atmaya başlayacak mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir durum neden olur, depoda lpg bitince benzine geçer kendiliğinden haksızmıyım ??? o halde sebepm belli bir şekilde lpg motoru beslemiyor, ve yeteri kadar yakıt alamayınca benzine geçiyor, tüm sistemi kontrol ediniz, lpg ayarını iyice açıp bolca gaz girişine izin verin ve bi daha bakın, bu yakıt değimine karar veren parça hangisi ise lpg sisteminde onu değişip bi daha bakın, sonra ince ayar tabii, ayrıca hava filtreniz orjinalmi, açıkmı. ??? açık ise fazla hava alıyor olabilir, akışmetreyi iptal edip bide öle deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6000 devirde atması güvenlik için güzel  bir şey. Araç kaç senelik bir araç ve de lpg montajı kim bilir kaç sene önce yapılmıştır. 

Bu süreç içinde lpg enjektörleri ve regülatörü, her ne kadar bakım da yaptırsanız ömürlerinin sonuna gelebilirler, tıkanabilirler. Bu geçme sorunlarına regülatörün ömrü bittiğinden talep edilen gaza cevap veremediğinden ötürü olduğunu düşünüyorum.böyle de olunca güvenlik açısından regülatördeki gazı kesen bir sistem devreye giriyor olabilir. Eğer regülatör ve enjektörler en az 3-4 senedir değiştirilmediyse bunları değiştirerek başlayın işe derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorunu yaşayan bir arkadaşımın lpg map sensörünü değiştirmiştik(enjektörlere gelen ana borunun üzerinde) ve sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepinizden Allah razı olsun. :) Regülatörü değiştirmiştim sıfır takılmıştı arıza regülatörden kaynaklanıyormuş taktıkları regülatör arızalıymış. Tekrardan sıfır takıldı. Şuanlık bi sıkıntı yok çok şükür. Tekrardan teşekkür ederim. İnşallah verdiğiniz bilgiler başka bu sorunla karşılaşanlara ve karşılaşmış olan arkadaşlarımızın işine yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...