Jump to content

Dijital fotoğraf makinesi

honuuu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar şöyle hem gündüz hem gece fotoğrafları beni (aslında eşimi :D) fazla uğraştırmadan güzel çekecek, ama istediğim zaman ince ayar yapıp güzel/değişik fotoğraflar çekmeme izin verecek, boyut olarak fazla büyük olmayacak, şarjı iki video 5-10 fotoğraf çekince bitmeyecek bir dijital fotoğraf makinesi arıyorum.

Aklımda canon ixus var ama şöyle de birşey var diyebileceğiniz makineler varsa görmekten zevk duyarım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Canon ixus' a baktım da DSLR değilmiş. İnce ayar yapmanız zor biraz o makinalarda. Enstantene, diyafram ayarlarıyla oynayamazsınız.Özellikle gece güzel çekim yapmak biraz zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Orta şeker bir bütçeyle hemde HD video çeksin diyorsan GG veya sahibinden alırsan dükkan garantili şekilde Kesinlikle Canon 550 D veya 600 D tavsiye ederim. 1300-2200 arası fiyatlara alabilirsin. Hemde Türkçe Menü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi dslr değil. ufak kompak bişeyler bakıyorum ben...

Abi naptın sen ya 1300-2200 naptın abi sen ya, ben o makineyi alsam hatun mutfak da devrime başlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orta şeker bir bütçeyle hemde HD video çeksin diyorsan GG veya sahibinden alırsan dükkan garantili şekilde Kesinlikle Canon 550 D veya 600 D tavsiye ederim. 1300-2200 arası fiyatlara alabilirsin. Hemde Türkçe Menü.

Abi bide orta şeker demişsin yaaa :D valla bunun şekeri biraz fazla olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

yok abi dslr değil. ufak kompak bişeyler bakıyorum ben...

Abi naptın sen ya 1300-2200 naptın abi sen ya, ben o makineyi alsam hatun mutfak da devrime başlar :D

:) Uzun ömürlü olsun , her istediğini yapsın diye tarif ettim. Yoksa 7-8000TL'yede Makina var .

Kompakt makine alacaksan Nikon,Canon veya Sony tecih et yinede. Sony'ler biraz daha iyi gibi onlarda. Yunus'un Kullandığı makinada fena değildi bi de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Uzun ömürlü olsun , her istediğini yapsın diye tarif ettim. Yoksa 7-8000TL'yede Makina var .

Kompakt makine alacaksan Nikon,Canon veya Sony tecih et yinede. Sony'ler biraz daha iyi gibi onlarda. Yunus'un Kullandığı makinada fena değildi bi de.

Her istediğimi o kadar yapmasına gerek yok abi. bu aralar bi de ortalıkta herkeste bi dslr makine var savaş fotoğrafçısı gibi geziyorlar ortalıkta, ben çok piyasa olan olaylara biraz uzak kalmayı tercih ediyorum (converse, iphone vb gibi işlevden ziyade markaya ve imaja yönelik alışverişleri kast ediyorum. şu sıralar da etrafımda sanki böyle bi ortam var bu dslr larla alakalı) (gerçekten bu işe gönül vermiş ve böyle şeyleri imaj olarak kullanmayanları ayrı tutuyorum).

bir de şimdi ben öyle bi makine alsam fena sararım elimden düşmez başlarım çiçek böcek çekmeye acayip acayip efektler yakalamaya çalışırım, sonra toplanıp fotoğraflara bakarken farkederim ki hiç benim fotoğrafım yok, hep başkalarını çekmişim:D

şimdilik arabaya sardım hevesimi alayım biraz sonra belki böyle bi zevke dadanabilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendimde elektronik manyağı olduğumdan söylüyorum 1 hafta önce 2 ay araştırıp aldığım sony dsc-wx5 modelini şiddetle öneriyorum.Sony bu modelde en üst seri G lensli mercek kullanılmıştır.Olağanüstü netlikte ve berraklıkta dslr kalitesinde fotoğraflar alabilirsin.Hd video çekebilirsin ve en önemlisi Exmor R sensör olduğundan gece çekimleri inanılmaz netliktedir.Yani kısacası mükemmel bir cihaz aynı zamanda 3D fotoğraflarda çekebiliyor.Ben sahibinden üzerinden 475'e aldım yurtdışı garantili,sitede 1 2 tane daha var bakabilirsiniz.Buyrun buda linki incelemek isterseniz.

http://www.sony.com.tr/product/dsc-w-series/dscwx5b.cee8

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendimde elektronik manyağı olduğumdan söylüyorum 1 hafta önce 2 ay araştırıp aldığım sony dsc-wx5 modelini şiddetle öneriyorum.Sony bu modelde en üst seri G lensli mercek kullanılmıştır.Olağanüstü netlikte ve berraklıkta dslr kalitesinde fotoğraflar alabilirsin.Hd video çekebilirsin ve en önemlisi Exmor R sensör olduğundan gece çekimleri inanılmaz netliktedir.Yani kısacası mükemmel bir cihaz aynı zamanda 3D fotoğraflarda çekebiliyor.Ben sahibinden üzerinden 475'e aldım yurtdışı garantili,sitede 1 2 tane daha var bakabilirsiniz.Buyrun buda linki incelemek isterseniz.

http://www.sony.com.tr/product/dsc-w-series/dscwx5b.cee8

işte tam olarak beklediğim cevap bu şekilde bişeydi :D armut piş ağzıma düş oldu biraz ama biliyordum ki forumda mutlaka bu olayı enine boyuna hakkını vererek incelemiş birileri vardır diye düşünüyordum, bu ürünü inceleyeceğim öneri için teşekkürler :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hemen şimdi almıyorum zaten biraz daha yorumlar gelsin bakalım, arkadaşlara da haber saldım araştırmaya başladılar, sonuçta az para vermiyoruz o kadar parayı çöpe atmayalım vermişken haketsin bari :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada canon ve nikon arasındaki farkları ararken ekşi sözlükteki başlığa rastladım arkadaşın tekinin entrysi dikkatimi çekti :D ;

"canon mazda dir, nikon volvo"

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İleride DSLR makineye geçmeyi düşünüyorsan  fiyatı biraz daha yükselt ve Nikon Coolpix L110- P90-P100 türünde bir makina al derim. Ufak tefek de olsa ayar yapabiliyorsun. Pozlama süreleri, makro çekimleri falan DSLR kadar olmasa da gayet iyidir. Ama incik boncuk işlerle uğraşamam dersen Sony gayet güzel :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok ben girmeyeyim şimdilik o işlere, sonra çıkamam mazallah, kendimi biliyorum; önce yeni lensler almaya başlarım, sonra lens kesmez makineyi satıp daha iyi birşeyler alayım derim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle oluyor :D Sabah akşam dağda bayırda gezmeye başlıyorsun, bir çiçeğin başında amuda kalkıyorsun, parende atıyorsun, yere yatıyorsun daha güzel poz nasıl yakalarım diye :D Uzaktan görenler bu deli ne yapıyor diyor :D Hastalık derecesine kadar gidiyor, erkenden vazgeçmen senin için en iyisi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...