Guest axela

Mazda Mx-5 in Hikayesi

1988 yılında 1989 model olarak piyasaya sürüldüğünden beri popülerliğini yitirmeyen ve ABD pazarı için Japonca'da "binici ve atın "bir"liği -oneness of the rider and the horse" anlamına gelen miata adını alan iki kişilik, üzeri açılabilen, arkadan çekişli mühendislik harikası otomobil.

Hem özellikle Amerikan otomotiv sektörünün can çekişip her türlü yeniliğe gözlerini kapatarak bağnaz bir inatçılıkla ellili yılların teknolojisini ısıtıp ısıtıp ortaya sürdüğü, ya da Chrysler örneğinde olduğu gibi kendi yatırımlarını neredeyse sıfıra indirip ithal ettiği araçların üzerine kendi amblemlerini yapıştırarak satmaya çalıştığı bir dönemde "artık roadster yapılamaz" tabusunu kırarak kendi segmentinde mini bir devrim yaratacak cesaret ile ortaya çıkmış olması, hem de temsil ettiği segmentin tüketiciler ile olan duygusal bağı göz önüne alındığında ("roadster"lar ihtiyaç nedeni ile değil, tercih edildikleri için satın alınırlar) titiz ve sabırlı "arge"si, akıllı tasarımı, güç/ağırlık oranı, yol tutuşu ve en önemlisi klasikleşmiş atalarının çizgilerini koruyan ama farklı ve bir o kadar da çekici görüntüsü ile, dünyanın hangi köşesinde yaşarsa yaşasın, otomotiv sektörü ile uzaktan veya yakından alakası olan herkesin kalp atışlarında problem yaratmıştır.

Otomobil kullanmaktan gerçekten zevk alanlara, bu zevki her kontağı açtıklarında tekrar tekrar yaşamak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.

alıntıdır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

editlenmiştir ;) dikkatiniz ve titizliğiniz için teşekkür ederiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selam.

Ekşisözlüğe MX-5 hakkında yazdığım entry'i birebir kopyalayıp buraya post ederken altına da en azından bunun bir alıntı olduğunu yazabilirdiniz..

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=mazda+mx5&kw=&a=&all=&v=&p=1

merhaba ..

ilk olarak bu yazıyı ekşi sözlükten almadım bilgisayarımda duruyordu başka bir forumdan almıştım..ekşi sözlükten alsaydım zaten daha titiz davranırdım..

ikinci olarakta burada insanlar beni tanıyorlar 10 larca konum var ve hepsinin bir yerlerden alıntı olduğunu biliyorlar çoğu kezde belirtiyorum alıntı diye..ilk başta belirtmeyi unutup sonraki mesajlarda belirttiğimde de "belirtmene gerek yok biliyoruz zaten alıntı olduğunu" gibisinden hoşgörü gösterenlerde oldu..burda alıntı olduğunu belirtmeyi unutmuşum..ama oturupta bu kadar yazıyı imlalara bile dikkat ederek kendim yazmış olamayacağıma göre alıntı olduğunu forumdaşlar anlıyorlar..

ama yinede ben normalde bu tür şeylere çok dikkat eden bir insanım çünkü kendimden biliyorumki başka forumlarda da benim yazdıklarım alıntı diye belirtilmeden kullanılınca rahatsız oluyorum..hatamdan dolayı özür dilerim.

saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

axela sen nerelerdesin neden hiç katılmıyosun artık muhabbetlere ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

axela sen nerelerdesin neden hiç katılmıyosun artık muhabbetlere ??

ya aslında çok istiyorum ama bu aralar çok yoğunum haftada bir açıp bakıyorum siteyi ne var ne yok diye..bakıyorum yeni bir şey yok bende bi şey yazmadan çıkıyorum..yani eskisi gibi bilgilendirici konu açacak vaktim yok.ama yinede elimden geldiğince muhabbete katılmaya çalışacağım..ben her zaman sizlerdenim :tey:..geçen gün 2 tane mazda 3 yanyana duruyordu otoparkta, bende gittim yanlarına park ettim kağıt kalemle "www.mazdaclubtr.com mazacıların buluşma noktası yandaki kırmızı mazda 3 benim, sitedeki nickim axela dır sitemize bekleriz" diye not bıraktım ama geldilermi bilmiyorum ;D..her zaman destekçinizim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba,

Gösterdiğiniz nezaket ve incelikten dolayı çok teşekkür ederim.

Benim heyecanımı da mazur görün lütfen, kendi entrymi burada görünce bir anda yukarıdaki mesajı post etmiştim.

(Bu arada, hangi forumda görmüştünüz, merak ettim şimdi..)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.