Jump to content

Navigasyon

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar portatif bir navigasyon alacağım. Ama araçta monte edebilecek mantıklı bir yer düşünemiyorum. Ön camın ortasında çok çirkin duruyor. Fikirlere ihtiyacım var. Bu arada multimedia set düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Arkadaşlar portatif bir navigasyon alacağım. Ama araçta monte edebilecek mantıklı bir yer düşünemiyorum. Ön camın ortasında çok çirkin duruyor. Fikirlere ihtiyacım var. Bu arada multimedia set düşünmüyorum.

Aracınıza Navigasyonlu Multimedia taktırın, Yunusakdeniz Arkadaşımız uygun bir şekilde halletmişti. Arada fark var maliyet olarak ama işlevsel.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4.3" boyutlarında bir cihazı ön camın sol tarafına koymaktan başka bir alternatif yok sanırım. Multimedia set düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de aldığımda çok düşündüm nereye koyabilirim diye..en mantıklısı camın sol alt köşesi...hem görüntünü engellemiyo, hem de navigasyonla bişeyler yapman gerektiğinde (hareket halindeyken yapılmaması çok iyi olur tabi;ama mecbur kalabiliyosun...alt ortadaki halinden daha ulaşılabilir durumda ki buda olumsuz durumların yaşanmasına bi nebze olsun engel olabiliyo) rahatlıkla yapabiliyosun...alt orta kısım biraz uzak kalıyo sürücüye...o yüzden camın sol alt köşesi en iyi yer...tabi yenge hanımı (evliyseniz) ikna edebilitseniz..ayrıca ben navitech qxb 432 kullanıyorum..ebatları dediğim yer için gayet uygun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de aldığımda çok düşündüm nereye koyabilirim diye..en mantıklısı camın sol alt köşesi...hem görüntünü engellemiyo, hem de navigasyonla bişeyler yapman gerektiğinde (hareket halindeyken yapılmaması çok iyi olur tabi;ama mecbur kalabiliyosun...alt ortadaki halinden daha ulaşılabilir durumda ki buda olumsuz durumların yaşanmasına bi nebze olsun engel olabiliyo) rahatlıkla yapabiliyosun...alt orta kısım biraz uzak kalıyo sürücüye...o yüzden camın sol alt köşesi en iyi yer...tabi yenge hanımı (evliyseniz) ikna edebilitseniz..ayrıca ben navitech qxb 432 kullanıyorum..ebatları dediğim yer için gayet uygun..

Hanım karışmıyor şu an :D

Acaba sizin konsolun navigasyon takılı halde bir fotoğrafı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki ordan çakmaklığa kadar kablosu gidecek. Bu çirkin bir görüntü oluşturmayacak mı? Yoksa şarj edilip konulacak sonra alınıp tekrar şarj edilecek gibi bir durum mu söz konusu? O halde orta altta daha iyi durmaz mı? Bende almak istiyorum ama sıf kablosuyla uğraşmamak için almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öyle bir fotoğraf çekmedim..ama çekersem koyarım...şimdi navigasyonu orta kısma koyarsanız kablolar daha ortalıkta olmayacak mı..ama ben bunu sol alta koyduğumda şöyle çözdüm:kablo daima çalmak girişine takılı kablosu ise direksiyonun üstünden naı diyeyim sinyal-silecek kollarının ibre göstergeleri arasından geçirdim ki bu da kablo olayını % 90 çözdü..umarım anlatabilmişimdir...bu kablo olayının çok göz önünde durması beni de çok rahatsız etmişti zaten..ama en iyi çözüm bu..şarj etme derdin falan da ortadan kalkıyo.kaldı ki naviyi çakmaklığa bağlamadan kullanırsan bluetooth olayını yapamazsın..bu yüzden her daim çakmak girişine takılı olmalı alet eğer bluetooth kullanacaksanız..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de tam olarak gözümün önüne getiremedim. Müsait bir zamanda birkaç fotoğraf çekip paylaşırsanız çok makbule geçer. Ayrıca QX-B432 nasıl? Memnun musunuz genel olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cihazdan memnunum..ama navigasyon işinden anlaan arkadaşlara da danışmanı tavsiye ederim...mesela ıgo-8 mi ıgo-primo mu tercih edilmeli...kullandığım cihaz ıgo-primo (son versiyon)...bazıları ıgo-8 diyebilir, karşılaştırmayı daha net ve güzel yapabilir...multimedia evet güzel ama pahalı...ayrıca tv olayı yok.. var da çekmiyo...net çekmesi için 3-4 bin tl.lik anten alman gerekiyo...eee ben ne için alacam bunu...görüntü olsun diye mi, hırsızlara gel sök git diye mi, güzelliğine bişey demiyorum...ama pahalı be kardeşim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

İstanbul içerisinde İgo,Garmin,Route gibi iyi markalar zaten epey iyi, İstanbul dışında en çok Route66 ile rahat ettim.Kullanım kolaylığı olarakda Route 66 ( Arama ekranına herhangi mekanın ismini yazınca çıkıyor, diğerlerinde sokak,cad girmesi gerekiyor veya farklı menülerden ulaşılıyor)

Bu aralar Tom tom kullanıyorum o da tatminkar. Bence bir alışveriş merkezinde hepsinin menüsünü karıştırın .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Küçük cihaz alınca her yere konabilir.Cama bile yapıştırsanız fazla bir yer işgal etmiyor.Benim cihazım 5".güneşli havalarda cama yapışan nesnelerle -adını bilmiyorum- gösterge panelinin camına yapıştırıyorum. Uzun yolda ise çocuklara veriyorum bir şeyler izliyorlar.

Cihaz olarak hemen hemen hepsi aynı işlevi görüyor. Şimdilik dikkat edilmesi gereken 128mb ve üstü ram bulunması ve mümkünse nat panel kullanması.

Harita olarak Edar Beyin bahsettiği route66 daha kolay kullanılsada, yol bulması açısından başarsoft haritaları daha başarılı. Cihazımda route66 vardı. Maalesef epey sıkıntı yaşadığım için onu silip igo primo haritasını yükledim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gösterge panelinin camı tam olarak neresi? Yol bilgisayarının yanındaki alanda mı?

Edit:

aşağıdaki gibi bir parça buldum resimlerdeki gibi yapmayı düşünüyorum.

41529-531c0457-0ca3-402b-b0b3-5eff8fd70e31.jpg

[img width=560 height=420]http://www.dealextreme.com/customerphotos/quarantined/41529-38d4e907-8217-4d06-8c91-0b36186d1534.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cep tele 300 civarı fazla verin navili alın derim. Araca fuzuli aksesuar bence yada tam olsun multimedia sistemi olsun

+1

Şuan navili bi cep telefonu kullanıyorum ve her işimi gördü şimdiye kadar sağolsun. (samsung s8003 jet, hem route 66 var hem de googlemaps ikisini birlikte kullanıyorum, birinin bulamadığı yeri diğeri buluyor, diğerinin düzgün bulamadığı yolu diğeri süper götürüyor...)

Yine de cama yapışmış bi aparat ve çakmaklığa uzanan bi kablo ıı ııh dedirtiyor, ki herzaman ihtiyaç duymadığım için de torpido gözünde yatıyorlar, onun için bende multimedya almayı düşünüyorum (uzun vadede), hem navigasyon hem dvd  hem bluetooth olayı, hem geri kamera, hem şık bi görüntü... Tv olayı içinde önmüzde ki yıllarda bu yayın olayı değişeceği için ona uyumlu bi cihaz alınırsa tadından yenmez...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İhtiyacım olan navigasyon sadece. Seçtiğim navigasyon da 220TL. Cep telefonu veya multimedia al diyen arkadaşlar: Eğer bu fiyata yakın bir alternatif varsa değerlendiririm. Aksi halde 300-500 daha fazla ver diye başlayan seçenekler çok anlamlı değil benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TAbi zevkler ve renkler tartışılmaz, benimki sadece bir öneri idi. Herkes keyfi farklı tabi.

Ben mevcut telin üzerine 300 koyunca navili bir cep tel alıyorum. Navi cihazından fazlası var hatta (görüntülü konuşma, film müzik foto internet wifi ... gibi). Yada dandikten bir cep, araca multimedia (TV film müzik kaliteli bir ses sistemi cep tel kartı takılıp telefon, navi, bluethoot,sesli komutla cihazı yönetme... gibi)

Yada sizin tercihiniz bunlar hep birer seçenek tercihler farklıdır.

Tabi zevk sizin benim görüşüm bunlar ve saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...