Jump to content

Çakmak Sigortayı Attırıyor

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar.

Aracımdaki çakmak sigortayı attırıyordu. Böylece aynalara,digital ekrana ve çakmağa elektrik gelmiyordu. Sonra14 amperlik bir sigorta takmışlardı. Geçen gün yine sigorta attı.

Servisi aradım. 2 hafta sonu randevü veremediler. Ben de elektrikçiye gittim. Elektrikçi çakmağı ayırdı. Araya 10 amperlik bir sigorta ekleyerek aküye direk bağladı. Ayna ve saat göstergesine de 10amperlik bir sigorta taktı.

Şimdi sorum şu: Çakmak kontak kapalı olduğu halde ısınıyor gibi geldi. Kontak kapalıyken çakmağa başka bie cihaz takınca elektrik geliyor doğal olarak. Bu bir tehlike yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzun süre bağladığınız cihazı unutursanız akusuz kalırsınız onun dışında problem olucağını sanmıyorum ancak sürekli sigorta attırıyorsa başka bir sorun vardır kablo çürümesi kopuk kırık vs vs gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzun süre bağladığınız cihazı unutursanız akusuz kalırsınız onun dışında problem olucağını sanmıyorum ancak sürekli sigorta attırıyorsa başka bir sorun vardır kablo çürümesi kopuk kırık vs vs gibi

cevap için sağol. Çakmak sürekli takılıyken - tabi basılmamış halde- sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yoo herhangi bir sorun olmaz çünkü akım teması olmicaktır; hata kaza elinizi basıp çıksanız bile belli bir süre sonra ısınıp kendini dışarı atıcak yine devre ile olan akımını kesicektir içiniz rahat olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorumların için teşekkürler. Az önce baktım. çakmak soğuktu. Şimdilik sorun yok gibi.

Eğer tekrar sigorta atması gibi bir sorun yaşarsanız mutlaka kontrol ettirin benim başımada geldi ve bütün park lambalarım iptal olmuştu neyseki sorunlu kabloyu bulmuştuk.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak Abi malesef eski 323 lerde bu sorun var yani sorun da diyemeyiz aslında ama eskiyen kablolar yüzünden akım direnci azalıyor ve sonunda hem farlar hem parklar hemde çakmaklık kullanılınca en zayıf yer olan çakmaklıktan sigortayı kapatıyor bu babamın eski aracında da benimkindede aynıydı. Ama buna rağmen ayna ve dijital saat de akım kesilirse bir yerde problem var demektir.

Birde bu araç şarjı transmitör tarzı şeylerde sigorta atmasına sebep oluyor kalitesi çok düşük genelinin ve aslında bu tür ürünleri orjinal yada kalitesinden emin olmadan kullanmamak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşımın civicinde de çakmaklık habire sigortayı attırıyordu sonra aynı arabada başka çakmaklı denedik problem çözüldü sigorta migorta atmıyor şimdi.

Sizinde problem çakmakta da olabilir isterseniz başka bi arabada sizin çakmağı deneyin veya başka bi çakmağı sizin arabada deneyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektrik sisteminin durumunu el yordamıyla değil de,cihaz kullanarak tamamen gözden geçirmek mümkün mü?

Elbette, sigortalar için 2 farklı yer ve aku ile kablo hattı arasında direnç ölçümü yapılarak da anlaşılabilir fakat bunun için işinin ehli biri lazım diye düşünüyorum

Siz aracınızda çakmak kullandığınız için mi sigortası atıyordu yoksa başka bir cihaz mı kullanıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@ibrahim

çakmağa elektrik çekildikten ve 14 amperlik sigortaa takıldıktan sonra uzun süreli yolculuklar yaptım. saatlerce navigasyon cihazı takılı kaldı bir sorun yoktu.

Geçen gün çakmağı bastık. Tam oturmadığı için biraz zorladım. ışık çıktı ve sigorta attı.

Bir ayrıntı: aracımın orjinal çakmağı kaybolmuştu. Ben de bişey farketmez diye tofaş çakmağı taktırmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dankk :) tofaş çakmağına nasıl güvendiniz tebrik ederim :D

Demek ki cakmakta kisa devre vardi :)

Sizinde problem çakmakta da olabilir isterseniz başka bi arabada sizin çakmağı deneyin veya başka bi çakmağı sizin arabada deneyin...

Onur Abi söylemese benimde aklıma gelmezdi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun çakmakta demekki.Peki ne önerirsiniz? bu saatten sonra yeni çakmak alayım mı? hangi çakmağı alayım?

Bir de aynalar ve digital ekranın sigortasının kaç amperlik olduğunu nasıl öğrenebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun çakmakta demekki.Peki ne önerirsiniz? bu saatten sonra yeni çakmak alayım mı? hangi çakmağı alayım?

Bir de aynalar ve digital ekranın sigortasının kaç amperlik olduğunu nasıl öğrenebilirim.

2nci sorunun cevabı: kutunun kapağında yazması gerek aynı hizasına bakmanız yeterli

1nci sorunun cevabı: Resim bulabilirsem eklerim kendi aracımda yaptım oldukçada iş görüyordu ama forumda çıkmacı hurdacı olması gerek satılık kısmından kişinin konusunu bulup yazabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...