Jump to content

Otomobil markaları sizin kim olduğunuzu söylüyor

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Otomobil markaları sizin kim olduğunuzu söylüyor

Teknolojinin günümüzde baş döndürücü bir şekilde hızla ilerlemesi çeşitli imkanlar sağlarken insanların da bunlara bağlı olarak düşünce ve zevklerinin değiştiği ifade ediliyor.Maddî imkânlar çerçevesinde, kullandığımız araçları da buna göre belirlediğimiz kaydediliyor. Bunun yanında insanların bulunduğu çevre, mizacı ve eğitim düzeyinin de önemli rol oynadığı belirtiliyor. Yapılan araştırmalara göre bugün kullanılan çeşitli markalardaki otomobillerin tercihinde kişilerin maddi durumu, bulunduğu çevre ve mesleği ile eğitim düzeyinin önemli rol oynadığı belirlendi. Çeşitli meslek dallarında bulunanların otomobil tercihleri şöyle: Mercedes: Genelde işveren ve yönetici durumunda olan sanayici ve işadamları tarafından tercih ediliyor. Mercedes otomobillerini iş yerlerine gidiş ve dönüşleri ile seyhatlerinde kullanıyolar. Yaş ortalamaları 40 ve üzeri. Opel: Genellikle maddi durumu yerinde olan eğitim düzeyi yüksek olan aileler tarafından rağbet görüyor. Opelin en çok kullanıldığı yerler olarak ailece yapılan tatiller ve seyahatlar olarak gösteriliyor. Doğan: En çok kullanan kesim esnaf ve küçük işletme sahipleri. Doğan marka otomobili kendilerine her yönden uygun buluyorlar. Tempra: Bu otomobili kullananlar genelde avukat, muhasabeci, mühendis, mimar ve müteahhit gibi serbest meslek kollarında çalışanlar, orta düzey patronlar ile yöneticilerdir. Renault 9: Son yıllarda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere diğer büyük şehirlerimizde en çok tutulan otomobillerdendir. Toyota Corolla: Toyotanın dünyada en çok tutulan ve satılan markalarından biri olarak biliniyor. Genelde devlet adamları ve işadamları tarafından tercih ediliyor,Mazda 323: Gelir düzeyi yüksek olan aileler ve genç yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Mazda 323, kullandıkları araçlarda lüks isteyen ve rahat bir şekilde araba kullanmak isteyenlerin tercihi. ERDAL ALTUN23 Temmuz 1995, Pazar

alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bizim caddeyle ne işimiz olur yav? Mücahit dersen Bağdat'a daha yakın, halt etmiş onu yumurtlayan....

dallamanın biri muhtemelen cok isteyipte mazda alamayan birinin yorumu ekşi sözlükteki
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet bugün Ümraniyenin içinden ilk defa geçtim. Zaten sizin ora olmuş bir başka Bağdat hiç gerenk yok. Ayrıca sizin orada yiyecek çeşitleri daha fazla. Karnım açken geçtim ondan mı çok dikkatimi çekti acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet bugün Ümraniyenin içinden ilk defa geçtim. Zaten sizin ora olmuş bir başka Bağdat hiç gerenk yok. Ayrıca sizin orada yiyecek çeşitleri daha fazla. Karnım açken geçtim ondan mı çok dikkatimi çekti acaba ?

abi son yıllarda ümraniye kadar gelişmiş başka bir ilçe yoktur heralde düne kadar çakalların aç kaldığında ulumalarını duyduğumuz yerde şimdi benetton coton vs.vs.. gibi mağazaların hepsinin şubesi var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...