Jump to content

Kw - Hp Hakkında

azkural
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 2005 model 1600 motor Mazda 3 aracıma ruhsat alırken, ruhsata motor gücü 144 kw yazdılar. Bir yanlışlık yok mu , var mı? Eski aracım 100hp=75kw diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet hemşerim yanlış yazmışlar, 77 kw olarak yazılması lazım 105 beygir ise.

1kw =1,36 hp

1hp =0,736 kw

77*1,36=104,72 yani bilindiği gibi 105 bg eder

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapmayın ya. Şimdi tekrar mı gidecem oraya. Bu adamlar bir doğru dürüst iş yapamaz mı? Problem olmadan düzeltirler umarım.

Aslında böyle de iyiydi. Satılık araç var arkadaşlar, 105 hp fiyatına 193 hp. Kaçırmayın. :D:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düzelttirmenize gerek yok. ama isterseniz gidin bir şansınızı deneyin. masraf almadan düzelteceklerse ne ala... ama ruhsat parası alırlar gibi geliyor bana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç affetmez alırlar 50 lirayı.

Pamıka da yanlış yazmışlar. 85 HP yerine 85kw yazmışlar. :D

115HPlik arabam oldu. Kadir çipe mipe gerenk kalmadı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaklaşık 1 ay önce ruhsata hachback yazılması gereken yere sedan diye yazdıkları yazıyı

değiştirtmiştim. Benden hiç para talep etmediler ancak ruhsatı değiştirmeden yaptılar bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarın bir şansımı deneyim bakalım. Değişir ya da üstünden düzeltirlerse ne ala. Para isterlerse ya da değişmezlerse kalsın öyle. Muayene de motor gücüne bakmazlar sanırım. Sigortada vergide de farketmiyor diye biliyorum. Yarın ola hayrola.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ruhsatın değişmesi niye o kadar abartılıyor ki? Sonuçta 50  lira.

burada konuyu tartışırken harcadığımız mesai daha pahalı değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

hocam bence düzeltir muhakak ben 98 model megane aracımı satarken 1 memurun sisteme yanlış şase numarası(g yerine 6 yazılmış) yüzünden fatih emniyetine 3 kez gittim satarken problem yaşama.

Bu arada o memuruda saygıyla anıyorum.  >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim ruhsattada hatchback yerine heçbek yazıyor  :D :D ilk görünce şok olmuştum sonra sallamadım çok fazla sonuçta ruhsatın içindeki yazı.

Benimkinde de o şekilde yazıyor ve bunu bilinçli olarak yazıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim ruhsattada hatchback yerine heçbek yazıyor  :D :D ilk görünce şok olmuştum sonra sallamadım çok fazla sonuçta ruhsatın içindeki yazı.

baba bu süpermiş be yazan kişi burdan saygıyla anılmayı hakketmiyor mu sizce???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...