Jump to content
 1. Bu kulüpte yeni neler var
 2. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Ben makineyi araba üzerinde seviyorum, madem ki kazananım o zaman şöyle cezvede pişmiş Türk kahvesini höpürdete höpürdete içeriz :D
 3. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Manisa'daki biriyle karıştırdım. Yıl sonuna kadar istanbul'a gelme ihtimalim var. Bursa'ya gelirsen benim ofiste tam otomatik kahve makinası var espresso latte macciato gibi şeyler yapabiliyor tabi ki taze kahve ve süt ile, ondan da ikram edebilirim. Benim de tuttuğum Fransa üzerine konuşuruz : )
 4. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Ben Manisa'da değilim İstanbul'a beklerim. Ya da ben Bursa'ya gelince miydi !?
 5. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  @Mazda_Ozan Fransa şamp olur dedin iddiayı kazandın. kahveyi nasıl ısmarlayayım ? ben Manisa'ya gelince mi yoksa sen Bursa ya gelince mi? Fra-Hır maçında Fransa'yı tutuyordum, 4-2 galibiyet sevindirici oldu. Bahsettiğim gibi, Hırvatların aşırı hırs yaptığını düşünüyordum nitekim finalde özellikle bazı oyuncuların aşırı hırs yaptıklarını gördükçe daha da gıcık kaptım. Neyse ki bu hırs küpüne karşı Fransa nın oyunu bozulmadı, Fransa hem oyun hem centilmenlik olarak iyiydi.
 6. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  @kindness İngiltere'ye normalde ben de gıcığımdır. Malum uzun bir konu. Fakat Hır-İng maçında İng tuttum cunku İng sayesinde heyecanlı hareketli bir maç olacaktı. Hır'a özel bir antipatim de yoktu, Bosna-Hersek katliamında Hırvatlar da katliam yaptı deniliyor, konuyu tam bilmiyorum fakat o doğru ise durum değişir. Maçta Hır'ları fazla havalı gördüm ama bunun oyunla ilgisi yok sanki daha önceden bir iki kez dünya şamp olmuşlarda tekrar olacaklarmış gibi İng te bu şampiyonluga engelmiş gibi bir havada gördüm o yüzden gıcık kaptım. Şimdi bir durup düşündüğümüzde Fransa geçmişte bir iki kez şamp oldu. 2006 DK finalde kaybetti. Fransa'yı da devlet politikaları olarak sevmem, o ayrı konu. Finalde havalar 1500 olmuş Hır'lara karşı Fransa'yı destekliyorum. Sevinmek ayrı, yüksek havada olmak ayrı. Daha önce şamp almış bir takım olsa her türlü hava makul karşılanır. Bunlar hiç şamp olmamışlar, ama olmuş gibi havalarda. O yüzden gıcık kaptım zaten. Tersi olsa, öyle havaya girmeseler, ben de Hır'ları tutardım belki.
 7. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Arsenal - Galatasaray finali gibi bir final olacak. İnanç, yeteneğin önüne geçebilir. O kadar sevinmeleri çok normal sonuçta tarihinde ilk defa finale çıkıyorlar. Çok büyük bir reklam ve çok büyük bir gurur. Ben gruplar son 16 da Fransa, Uruguay ya da Belçika finale çıkar demiştim. Ama kupayı Hırvatistan'da alabilir diye bir tahminde yapayım. Bir kupa da Balkanlara gitsin. Yeter Avrupalıların kazandıkları.
 8. kindness

  Rusya 2018 - Yorumlar

  İngiltere ve Hırvatistan'a eşit seviyede antipatim olduğu için objektif olarak maçı izledim Hırvatlar 2-1 öndeyken bile atak yapma peşindeydi. İngiltere duran toptan gol bulurum üzerine yatarım planı yapmış. Fransa - Hırvatistan güzel maç olacak gibi..
 9. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  @Mazda_Ozan Fransa - Hırvat finalinde Fransa'yı tutuyorum :) Hır - İng ilk yarısını seyrettim, Hırvatlar sanki dünya şampiyonu olmuşcasına bir hava içinde gördüm, kıl kaptım. İkinci yarı seyretmedim. Uzatma 2. yarısında tekrar açtım son 15dk seyrediyorum 2-1 olduktan sonra iyice gıcık kaptım. Bu kişiler daha şamp olmadan bu havada ise şamp olduktan sonra ne olur kim bilir. Finalde Fransa'nın tam destekçisiyim. Kupayı alsın, ben de sevinçle kahve ısmarlayayım diyorum.
 10. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Rusları seyrettikten sonra Hırvatları yenmesinin imkansız olduğunu fark ettim. Baştan neden Rusya dedim cunku ç.finale kadar gelmişler cok daha iyi oynarak kupaya heyecan katarlar diye tahmin ettim fakat maçta hepsi vokta içmiş gibi ağırdı. sürekli isabetsiz pas atıyorlardı bir de hücuma çıkarken anlamsız kısa paslar yapıyorlardı, ç.finale tamamen şansla gelmişler. fakat Hırvat ve Belçika da cok iyi izlenim verdi yani İng ve Fransanın işi de zor. Not: Ç.finale kadar hiçbir maçı izlemedim :)
 11. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Brezilya Belçika maçında Brezilya demen Manchester City Fenerbahçe deplasmanında Fener demen gibiydi Hele Rusya konusuna değinmiyorum bile Bu arada bu tez çöktü, bakalım Fransa kupayı alırsa kahve gelebilir
 12. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Brezilya başı kesik ördek gibi oynuyor. Bu DK'de ç.finalden itibaren maçları seyretmeye başladım, eski Brezilya ile alakası kalmamış.
 13. Ahmet A.

  Rusya 2018 - Yorumlar

  neymar jr. brezilya milli takımından ziyade, brezilya pembe dizilerine layık. bu rol kabiliyetiyle (!)
 14. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  @Mazda_Ozan maçın ilk yarısı bitmeden galibi ilan ettim ve çıktı. Diğer maçlar için de galibiyet tahminlerim şu şekilde: BR-BE: BR İSVEÇ-İNG: İNG ve y.finalde İNG RUSYA'ya maçı verecek. FR BR'ye maçı verecek. RUS-BR arasında final.
 15. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  @Mazda_Ozan UR-FR maçının ilk yarısı bitmeden macın galibini ilan edeyim: FR
 16. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  anlaştık
 17. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Olabilir. Farketmez.
 18. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Ben kazanırsam Türk kahvesi içerim ama
 19. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  İddiaya girelim mi? Kaybeden çay ısmarlayacak :
 20. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Uruguay - Fransa maçının galibi
 21. Revivo73

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Şampiyonun kim olacağını çeyrek final öncesi söyleyeyim: Rusya.
 22. NeW3

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Dünya insanlık görsün.
 23. Canuck

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Belcika'ya karsi 2-0 one gecip, 2-3 kaybettikten sonra bile Japonlar "Batsin ulan bu dunya" deyip gecmemisler. Ayrilmadan once soyunma odasini "bal dok yala" kivaminda temizleyip bir de Rusca "tesekkurler" notu birakmislar. Normal insan degil bu Japonlar https://www.cnn.com/2018/07/03/football/japan-belgium-russia-thank-you-locker-room-trnd/index.html
 24. Arman-1999

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Futbol denen oyunda, maksat, rakip takıma gol atmak ve gol yememek. Buradan hareketle gol yememek için takımlar çeşitli hamleler yaparlar. Bu hamleleri daha çok serbest atışlarda görürüz. Rakip oyuncuyu ofsayta düşürme, alan savunması, adam adama markaj vs vs.. Çoğu zaman da 9.15 mesafe bırakılan atışlarda bizzat kaleci tarafından kendi takımının oyuncularına "baraj" kurdurulur. "Baraj" deyince aklınıza mühendis aklı ile Ankara/Çubuk barajı gelmesin ki zaten bunun için gerekli örneği aşağı da sunuyorum. Mete bey @Arabalar Yalnız burada ablaların duruşu hatalı Neden mi? Vuruş yapılacak tarafa arkalarını dönmüşler. Halbuki cephelerini dönüp topu takip etmeleri gerekiyordu. Sanırım bunlar iyi birer futbolcu değil, bu işi bilmiyorlar... Diğer yandan barajı oluşturan oyuncuların sayısı da önemli. Maksat vuruşu yapacak oyuncunun görüş ve vuruş açısını kapatmak. Fakat bazı usta oyuncular barajda ki oyuncu sayısı ne kadar olursa olsun daima iyi vururlar ve gol olur.
 25. Arman-1999

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Mete bey, bunların ölçüm birimi "ceylan"
 26. Mazda_Ozan

  Rusya 2018 - Yorumlar

  Uruguay favorim ama Belçika ve Fransa çok kaliteli...
 27.  

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...