Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Bugün
 2. Motor kulağı problemini rölantide de hissetmem gerekmez miydi? İyi bir ön düzenci, jant eğriliği tamiri yapan garaj var. Önce bir oraya uğrayayım o zaman. Konuyu bilgilendiririm.
 3. Barfilozofu1

  Mazda 626 92 model hangi marka ateşleme bobini

  Hangisi Taiwan nerden bilicez
 4. Dün
 5. bu anlattıklarınız net 2 sebepten yapar. 1 motor -şanzıman kulağı 2lastik balansı-jant eğriliği
 6. Mutlu Tekir

  2018 Mazda 6 Bagaj Aydınlatması

  T5 in ayaklarını düzleştirip ledi çıkaracaksınız. Sonra ledin ayaklarına çok ince 2 kablo lehimleyip geri yerine oturdup ayakları kıvıracaksınız. O kabloları da ayrı bir lede bağlayacaksınız. Halojen ledde lehim yapabilecek bir yer bulmak zor o nedenle led t5 üstünde işlem yapmak lazım. Ya da en kolay yolu, konektörü içeri ittirip deliklerin birinden uğraşarak çıkaracaksınız. Kabloları TEK TEK kesip yeni ledin kablosuna bağlayıp yalıtacaksınız. Konektörü aradan çıkaracaksınız. Mazda 3'ümde böyle yapmıştım.
 7. Yozgatlı

  2018 Mazda 6 Bagaj Aydınlatması

  Merhaba Ömer bey bende Mazda 3 sedan aracıma ayni uygulamayı yapmak istiyorum.T5 ampul yuvasından elektrik alabileceğim erkek fiş bulamadım.Aliexpress ten mi temin ettiniz aceba.T5 adi altında aliexpress te dahi bulamadim.T10 erkek konnektör var o uyumlumu sizce.Kablolarada erişemiyorum baya zahmetli. Ampulün içerisine kablo sıkıştırıp almayı denedim ve sigorta patladı.Sonuc aracı çalıştıramadım.
 8. İyi akşamlar, motor kulakları sağlam görünüyordu, eklemeyi unutmuşum. Jant eğriliği benim de kafamı kurcalıyor sürekli.
 9. 1) motor kulağın kopmuş 2) jant göbekten eğri
 10. Dostlar selamlar, Demio aracımda uzun bir süredir 80-90'ların üzerine çıktıkça artan 150-160'lara varınca konsola ve tüm kabine şiddetli bir şekilde, birşeyleri kıracakmışcasına vurmaya başlayan titreşim problemim var. Bu titreşim probleminden ötürü özellikle son hızlar sağırlaşmaya araç zorlanmaya başladı. Önce ön düzenden şüphelendim kendim kontrol ettim, Z rotları ve aks körükleri değişirken 2 usta da baktı biri temiz dedi diğeri zannediyorum işgüzarlığından "yani öyle hafif boşluklar var gibi, onları toparlar, birkaç parça değişirsek %80 düzelir." gibi bir cümle kurdu. Lastik (195-55-15) balanslarının üst üste başka yerlerde yapıldığı oldu. Jantlar da alaşım ve temiz görünüyorlar ama henüz jant eğriliği var mı diye gösteremedim bir yere. Direksiyonda çekme veya titreşim yok genel olarak arabaya vuran bir titreşim var ve bu kaymak gibi yolda olmuyor. Yol bir parça bozuk, asfalt eski ve minimal deformeler, dengesiz yüzey yüksekliklerine sahip ise bu titreşim kendini gösteriyor. Amortisörlerim aracı aldığımdan beri çok sert, stok kule gergisi var, virajda esneme yatma "0" (bu kısımdan memnunum) ama takır tukur yolu çok hissettiriyor içeri. Salıncak ve burçları yağlamama rağmen büyük kasislerden geçerken önden garç gurç sesler de geliyor. Acaba amortisör veya yaylarından mı kaynaklanıyor bu ses ve titreşim, çözemedim. Akıl fikire ihtiyacım var kısacası. Tahmin yürütebilecek birileri olursa sevinirim.
 11. 92-97 kasa daS edan ile hatchback in bobinleri farklı, dikkat edin. Taiwan bitane al gitsin, zaten tesisattan dolayı, bobin ne gibi tepki verecek bilmioz
 12. 18.09.2020 Mazda Haldız İzmit. Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi 900 tl.
 13. doganayomer

  2. Nesil Mazda 3 Direksiyon Pompasından Gelen Ses

  kemirgen bir hayvanın direksiyon pompasına zarar vermesi sebebi ile arıza açıp değişmiş olabilir mi? kasko poliçelerinde ki olabilecek hasarlar aklıma geldi.
 14. İlker Merhaba, Sağlıklı bir yakıt sarfiyatı testi yapılabilmesi için, minimum 30 km yol sarf ediliyor olması lazım. Senin 1,5 km... daha motor tam ısınmadan sen varış noktasına geliyorsun. Aracın manuel mi _ otomatik vites mi ? Kuruş olayına gelince, kendi yazdığına 2-3 ay sonra gelip baktığında işin içinden çıkamazsın.
 15. 2.Nesildeki bu içeride olan uğultu/dızlama/bızlama tarzı seslerin geneli o küçük fandan kaynaklandı. Aracı bindiğinizde kontağı çevirmeden önce kulağınızı bu bölüme yaklaştırıp kontağı açın ses belli eder kendini. Konumuz bu değil ama bana çok ilginç geldiği için takıldım ve sormak istedim. Halen ama mantığıma oturmadı arızayı kaskonun karşılaması.
 16. ilhan bey arıza yapmış ondan değişmişler yolda iken direksiyon sertleşmiş ustaya götürmüşler degişmesi lazım demiş kaskoya ekletip yaptırmışlar. kilima açtım yol boyunca ama dediğinizi deniyeceğim. biraz kulak tırmalıyor ses. sanki dediğiniz gibi fan sogutma yapıyor gibi bir ses var
 17. Herkese merhaba. Aranızda yeniyim. 3 hafta önce 2012 model 1.6 Touring aracımı aldım. Antalya'da yaşıyorum. Aracımın yakıt sarfiyatı bana biraz fazla geldi, özellikle dizel kullandıktan sonra bu zamana kadar. Rica etsem aşağıdaki bilgiler ışığında tüketim normal mi yoksa bir anormallik mi var bilgi verebilir misiniz; 2012 Model- 1.6 Touring Atiker LPG takılı (modelini maalesef bilmiyorum. 2017 yılında takılmış) yol bilgisayarında ortalamz hız 20 Km., ortalama tüketim 12.9 Lt gösteriyor. Tamamı Antalya şehiriçi, klima hep açık, %80 ev iş arası kullandım ( ev-iş arası 1,5 km yol mesafesi) Benzinde krş hesabı olarak 80 krş ölçtüm. Lt olarak ölçemedim maalesef. LPG deposunu 2 defa bitirip fulledim, ikisinde de 200-205 km civarı yol gitti. aldığım yakıt 105 TL aşağı yukarı 50 Krş yakmış gibi ve ya 100 km'de 14.5 LT. Bu tüketim değerleri normal midir size?
 18. O bahsetmiş olduğunuz ses termostat fan sesi olmasın. Kontak anahtarının olduğu yerin altında. Kulağınızı o fana getirin dinleyin o ses mi diye. Hava komprösörü ile bir hava tutun çok yakından olmamak şartıyla. Sesi tekrar dinleyin. Zamanla toz tutuyor ses yapıyor. Ben bir başka şeyi merak ettim. Kaskodan Direksiyon pompası nasıl değişmiş ? Araç önden ağır bir kaza alıp, hasar alıp mı değişmiş ?
 19. Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler dilerim Mazda 3 2005 dyanmic modelli aracımı satıp Mazda 3 1.6 2010 model impresive aldım hayırlısı olur inşallah. Sıkıntım şu direksiyon pompası kaskodan degişmiş faturası var ustasına sorduk tamam kanaat getirdim. Afyon sivas dönüşü direksiyon wıwwww diye bir ses geliyor. Deneme sürüşü yaptıgım zaman böyle bir sıkıntı yoktu aldıgım adam da kendisinin hiç fark etmedigini söledi yanımdaki arkadaşta efet sanki var dedi. Sorun nereden olabilir? Parça orjinal takılmış
 20. Tekrardan hepinize merhaba çekilecek çilemiz varmış iki gündür bobin araştırıyorum 300 400 diyende var 60 100 diyende tamamı yan sanayi Taiwan veya çin malı hangi marka almalıyız varmı tavsiyeniz birde araya termal macun sürüyormuş tam olarak neresine süreceğiz
 21. Geçen hafta
 22. ozgur35

  2. Nesil Mazda Hava Filtresi Değişimi

  Mann-Blueprint Mann bariz cok kaliteli
 23. Barfilozofu1

  Mazda 626 Sensörler Çalışmıyor

  Abi şöyle anlatayım araca ek bobin bağlamışlar fotoğrafta ucu sarı bant ile kaplı yer. Ateşlemem zayıf ama zayıflığı modüldenmi bobindenmi yoksa tevzi makarasındanmi kaynaklanıyor bilmiyorum.. ben bobin arızalı bunu biliyorum çünkü dışardaki bobinden + - çekmişler ama modülü nasıl kontrol edebilirim
 24. Zealot

  Mazda 626 Sensörler Çalışmıyor

  Distribütör Çalışmazsa ateşleme olmaz
 25. Markalar arasında şu an en hesaplısı Yurtbay dostum. Ama birde şu var seri sonu - az defolu - mal fazlası gibi malzemeler oluyor m2 fiyatı bayağı hesaplı olabiliyor. Gezip araştırmak gerekiyor Savaş. Yer konusuna gelince burada yer çok kardeşim. Bizim evlerin yolu çıkmaz sokak, ve bir tek bizim evler var. Dolayısı ile park yeri çok. Vallahi bitsin zaten inşallah bizim kemik kadro bir toplanır mangal yapar kutlarız inşallah..
 26. Barfilozofu1

  Mazda 626 Sensörler Çalışmıyor

  Peki abiler ben bu distribitor iç parcalarinin çalıştığını nasıl anlarım
 27. Zealot

  Mazda 626 Sensörler Çalışmıyor

  Dostum, motor yapmak, elektro mekanik yapmaktan daha kolay Ecu dan başlayarak merkez sigorta lari, tesisatı, komple tek tek kontrol etmen lazım.
 28. Bu seramikleri vs uygun fiyatlı nereden alırız ? Toptan fiyatına yani. Biz de biraz tadilat düşünüyoruz. @İlhan daha sonrası senden de biraz bilgi alırım bu konuda. bir de 5 araç yapın siz orayı. benim aracı da hesaba katın
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

  • Mazda 3 TCR
   Japon otomobil üreticisi Mazda'nın, Mazda3 adlı hatchback modelinin yeni jenerasyonunda performanslı özel bir versiyonun gelip gelmeyeceği çok konuşuldu. Bugün böyle bir versiyon geldi, fakat tam anlamıyla beklenen araç bu değildi. Çünkü söylentilere konu olan performanslı Mazda3, bir yarış otomobili değil de trafiğe çıkabilen hızlı bir hatchback şeklindeydi.
   • 7 yanıt
  • Motor secenekleri  1.5, 2, 2.5 lt benzin ve 1.8 lt turbo dizel. Muhtemelen Avrupa pazarina 1.5 lt ve 1.8 dizel gelecek. Onemli bir yenilik, ilk defa AWD modeli mevcut olacak. Turkiye'ye gelir mi emin degilim. Yeni Skyactive-X motor ise 2019 da satisa cikiyor.

   Resimler de Hatchback'teki gri rengin ismi "Polymetal" grisi imis bu arada
   • 162 yanıt
  • Mazda MX-5 Mekanik Parça Değişiklikleriye Hissedilir Derecede Fark Yaratacak
   Kısa süre içerisinde Japonya satışları başlayacak olan 2019 Mazda Miata MX-5, altyapı olarak gözle görülür değişim barındırıyor.
   • 22 yanıt
  • CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   • 4 yanıt
  • Bir karede farklı iki hayat
   Bir karede farklı iki hayat
   • 1 yanıt
 • Son Güncellenen Durumlar

  • nakirev

   nakirev  »  Zealot

   Ufuk bey merhaba 
   Bursa’dan yazıyorum. Bir kaç ay önce 2011 Mazda 6 sport modelinde bir araç aldım. Üzerinde brc marka tüp takılı idi. Alırken yetkili servise baktırdım hee şey normal dediler ama sonradan şunu fark ettim araç özellikle LPG de iken yokuşlarda 2000-2200 arası devirde devir saati dalgalanmaya başlıyor ve motor güç veremiyor ardından gaza bastıkça birden devir yükseliyor ve araç kendini ileri atıyor. Forumda okuduğum kadarı ile bu konu hakkında siz çok bilgilisiniz. Acaba benim bu sorunumun çözümü İçin yardımcı olma durumunuz olur mu?
   teşekkür ederim. 
   nakirev@gmail.com
   · 4 yanıt
  • ömür16

   ömür16  »  Mutlu Tekir

   Mutlu bey iyi akşamlar. Ben Bursa'dan Ömür. Aracımda oluşan bir sıkıntıdan dolayı nette gezinirken sizin buradan ve toyotacluptr den yazdıklarınızı gördüm danışmak istedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. 2012 model otomatik M3 var ben de... Yaklaşık olarak 50.000 km dir LPG takılı. Yaklaşık 3-4 aydır araç hemen hemen her zamankinden daha çok yakmaya başladı yani full depo ile 300-350 km arası giderken bu oran 3-4 aydır 200-300 arasına geriledi. Dün LPG filtrelerini değiştim ve bugün itibariyle benzinde kullanayım diye düşündüm  ki her kış sürekli benzinde kullanırım. Ama şöyle bir olay oldu, iş çıkışı aracı çalıştırdım 1 dakika sonra hareket ettim fakat ayağımı gazdan çekmemle birlikte araç stop etti ve bunu 3-4 defa tekrarladı. Motor ısınınca bir daha stop etmedi. Bu olay 3 ay içerisinde birkaç cdefa daha olmuştu. Normalde araç tam ısınmadan hareket etmezdim. Fazla yakıt tüketiminden sonra bu da olunca acaba sübap sıkıntısı mı diye düşünüyorum ? Acaba siz ne dersiniz bu duruma... Aracı birkaç gün benzinde kullanıp tekrarlar mı diye bakacağım ama bence bir problem var umarım subap değildir
   · 5 yanıt
  • ahmet talat gürlek

   ahmet talat gürlek

   8 yılı geçti Allah'a şükür hiç problem çıkarmadı arabam.Imal edenlere teşekkürler. 
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...