Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Son Saat
 2. Renegade

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Hatta TEM de yol kenarında gezip, zaman zaman otoyola gece vakti giren başı boş Atlar var, otoyolda karşıdan karşıya geçen dünya kadar insan var, var da var. (Geçmiş yıllarda, şahin aracı ile gece İstanbul civarı oto yola çıkan genç çiftin hazin öyküsü: sabah erken saatlerde bir vatandaş, şarompolde beyaz şahini ön tarafı kazalı olarak görür ve ihbar eder. Kontrolde, aracın içinde sürücü vefat etmiş yanında bir at başı boynundan kopmuş, eşi araçtan fırlamış 15 metre ilerde rahmetli olmuş, otoyol bariyerlerinin dışa bakan kısmında ise ise başı olmayan bir at.) Keşke geyikler çıksa karşımıza diyesi geliyor insanın, kırk yılda bir olsa da.
 3. Bugün
 4. Mutlu Tekir

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Geyik yok ama domuz var kedi köpek var dana var.
 5. Kırmızı cx 3

  3. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Hakkında

  Evet selim bey var servis müdürü bende oraya gidiyorum gerekli özeni gösteriyorlar sağolsunlar bende arkadaşları yonlendiriyorum
 6. Xedos’da sunroof’ta güneş enerjisi ile o işi yapan bişe vardı. Teee kaç sene öncesi
 7. teşekürler Mesut hocam ilgin için.. Saygılarımla
 8. Montimpex

  Yeni Toyota Corolla

  Hocam youtube daki tanzim satış ve kime oy vereceksiniz videolarını izleyince neden bu haldeyiz çok iyi anlaşılabiliyor.. Hatta vaktiniz olursa bugüne kadar yerden yere vurulan Ecevit ve İnönünün BBC'de yayınlanmış ingilizce konuştukları videolarını izlemenizi tavsiye ederim.. Sokaktaki sıradan vatandaş 60'lı yıllarda akıcı ingilizce konuşuyormuş :)) meğer ne kültürlü ve bilinçli toplummuşuz:) Habertürkte 2-3 gün önce sevilay yükselir hanım şu cümleyi kurdu; "ne var yani canım eskiden kışın domates mi yiyorduk.. Mevsiminde sebze meyve yesin herkes" sonra da çok ilginç "elektrik faturası çok yüksek geliyor" diye şikayet etti.. Sonra diğer muhafazakar gazeteci hanımefendi şunu ekledi " devletin kamu işine geri dönmesi lazım" mış. aklıma yok pahasına özelleşen KİT'ler ve her fırsatta ithalat kozunu öne süren bakanlar geldi.. yanımda eşim ve çocuklarım olduğu için küfür edemedim tabi..kumandayı da fırlatmaya kıyamadım, kanal değiştirdim.. Konu amacından sapmasın ben de izlediğim videolardan sonra yorumu mu yapayım.. Corollayı ben de hiç beğenmedim.. özellikle konsol tasarımı felaket. Bu ülkede vatandaşın hayrına bir şey yapılmayacağı için, teşvik var diye hybride o kadar para gömülmez.. LPG ve Mazot uygulamaları ortada..
 9. Mehmet Özdemir

  3. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Hakkında

  bağaj kilitlerinde böyle bir şey olduğuna hiç rastlamadım en azından benim 2. nesil mazda3'ümde yoktu. konya servisindeki arkadaşlar ilgili ve güleryüzlü çalışanlar, müsait bir zamanınızda uğramanız en iyisi bence.
 10. Kırmızı cx 3

  3. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Hakkında

  Bende oyle dusunuyorum Mekanik olarak sıkıntı var diye ama hiç kapanmaması gerekiyo bi kaç zorlama sonrası kapanıyor acaba çentik gibi bişey varda onumu kaldırmak gerek
 11. quiteguide

  2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

  Kapı değil. İç/dış hava sirkülasyonunu sağlayan hvac aktüatörü. Forumda bir yerlerde konusunu da vardı.
 12. S.Halilduru

  2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

  kapı kilidi içinse aliexpreste uygun fiyatlı motorlar var. Ben de ön konsolu korumaya çalışıyorum.Yazın bir camı hafif açık bırakmaya çalışıyorum içerideki sıcaklar artmasın diye. Gölgeye koymaya çalışıyorum. Güneşte kaldımı da kalın bir bez ile komple göğüsü kapatıyorum, üstüne de güneşlik.
 13. theimam

  2. Nesil Mazda 3 Sol Arka Stop Kırıldı.

  H Hocam bu sağ taraf benimki sol
 14. quiteguide

  2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

  Aracimda hiçbir deformasyon yok ama sırf Mazda & Mazda Türkiye'nin bu umursamaz tavrı nedeniyle bir sonraki aracım kesinlikle Mazda olmayacak. Kıçı kırık bagaj amortisoru ve koltuk civatasi için bülten çıkart, A-B diğer markaların 20-30 yıl giden göğsü sende 10 yili bulmadan erisin, açılsın. Seri urettirdikleri yerde, bu göğse adet başı 50 $ bile vermiyorlardır. Sözde indirimle ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Kronik olarak! bozulan bir diğer parçada hava aktuatörü, yakında onu da sık sık duymaya başlarız. Etkili Mazda Gemisini Kurtaran Kaptan Servisi olarak, herhangi bir yetkili servisin vereceği fiyattan %60 indirimli, aktuatör tamiri yapılır. Var mı arttıran?
 15. Erime güneşten o belli. Kalkma olayı ise kaloriferden diye düşünüyorum. Erime olmayan göğüste kalkma olabiliyor. Kalkma olmayanda erime olabiliyor. Hangisi neyi tetikliyor belli değil. Erime belli, güneşten. Şöyle bir durum var. Kaloriferi en sıcakta açıp cama verince yol bilgisayarı ekranı soluklaşıyor. Göğüs çok ısınıyor. Bu da malzemeyi etkiliyor. Diyeceğim ki soğuk memlekette kalorifer açılır. Ama sizinkinde de açılma yok. kafasına göre takılıyor galiba malzeme.
 16. benim araç 2010 ama memleketin soğukluğundan mıdır nedir daha açılma başlamadı.
 17. Mehmet Özdemir

  3. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Hakkında

  programlamayla ilgili değil de kapı kilit mekanizmasının mekaniğiyle ilgili bir problem yaşıyorsunuz sanki.
 18. Bununla ilgili bir başlık var zaten. Konu oraya taşınabilir. konu ile ilgili mazda türkiye kişiye göre farklı muamele uyguluyor. Fotoğraflar çekildiyse ve araç servis bakımlıysa bu saatten sonra mazda türkiye’yi sürekli arayarak rahatsız etmekten başka çare yok. @Mutlu Tekir makyajlı kasalarda da çıkıyor işte. Zamanı gelmedi daha tam olarak. Seneye 2013’ler de gelir sanırım. Ama erime şikayeti gelmedi makyajlılardan. Sadece kalkma var.
 19. Daimon

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Motor gücünü 160 ps'den 165 ps'ye yazılım güncellemesi ile çıkarttılar ise eski versiyonlara da bu güncelleme yapılabilir mi? Birde oynadığı için ses yapan parça torpido gözünün altındaki kapak mı? Çünkü o kısımdan zaman zaman zızz şeklinde ses geldiği için servise gittiğimizde bahsettiğim kapağa oynamaması için küçük bir parça ilave etmişlerdi.
 20. ozgur35

  2. Nesil Mazda 3 Sol Arka Stop Kırıldı.

  n11.com https://urun.n11.com/arka-stop-lambasi/mazda-3-sag-stop-cey-bbp251150e-P303602529
 21. Dün
 22. theimam

  2. Nesil Mazda 3 Sol Arka Stop Kırıldı.

  Arkadaşlar herkese hayırlı geceler aynı kazayı bende yaptım sol arka stop kırıldı fotoğraftaki kaza gibi bu parçayı nereden tedarik ederim yetkili servis hariç ..
 23. Arkadaşlar kısaca özetlemek gerekirse aracımı içten sürücü kapısından tüm kapılarımı kilitleyip avm önüne geldigim de güvenlik bagajı kontrol etmek istemesiyle içten kapı kilitlerini açtım güvenlik bagaja baktı ancak ben kapattı zannedip yine sürücü kapısından kapıları kilitledim sonra aynadan baktığımda güvenlik halâ bagajı kapatmaya çalışıyordu tekrar açtım kilitleme sisteminden ama bagajı kapatırken eskisi gibi değil zorlanarak kapanıyor artik iki üç kez bagaj kapağını vurmak zorunda kalıyorum kapatmak icin acaba kilit sistemini tekrar mi programlaniyo yada başka bi çözümü varmi eskisi gibi tek kapatmada hafif bi şekilde kapanıyordu şimdi ise uğraştırıyor. (ARAÇ MAZDA 3 2016 POWERSENSE)
 24. nesil_peynirci

  1. Nesil Mazda 3 Direksiyon Kumandası

  Tamir ettirebildiniz mi?
 25. AKayhan

  Yeni Toyota Corolla

  Bence Adapazari'nda üretilen Toyota Corolla hybrid Türkiye otomotiv endüstrisi için önemli bir adimdir. Bir kilometre tasidir. Bu nedenle devlet tarafindan desteklenmesi ve tesvik edilmesi gerekir. Bunun benim bildigim tek yolu da vergi destegidir (ÖTV/MTV). Hybrid araçlar için vergi destegi ilk Türkiye'de yapilmiyor. Benim ABD'de bulundugum dönemde ABD hükümeti tüm hybrid araçlar için bir vergi destegi sagladi. Bu vergi destegi hybrid araçlarin diger benzinli araçlarla olan fiyat farkini tamamen kapatacak bir ölçekteydi. O zaman Amerikan halki bu vergi destegi nedeniyle bol miktarda hybrid araç satin aldi. Belki de hala aliyordur, bilmiyorum. Benzer bir uygulamanin ülkemizde de yapilmasi hem otomotiv endüstrisinin desteklenmesi hem de çevrenin desteklenmesi için bence sarttir. Ama sahsen ben bu devlet destegini pek göremiyorum. Unutulmamali ki sanayisini desteklemek devletin birincil görevlerinden biridir. Sanayinin büyümesi ülkenin büyümesi anlamina gelir. Bildigim kadariyla çevreyi desteklemek de T.C. Çevre Bakanliginin önemli bir görevidir.
 26. İyi akşamlar benim 2012 model mazda 3 dizel 90000 km de aracım var. Aracımın yol bilgisayarı ile gögüsün yapışık olduğu yerden ayrıldı servise gittim Aralık ayında fotoğrafını çektiler mazda Türkiye ye göndereceklerini söylediler ama şubatın sonu geldi hala cevap vermediler. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum
 27. ja2

  Satılık 2012 Mazda3 (50 bin km)

  tamamdir hayirli gunler
 28. M.E.G

  Satılık 2012 Mazda3 (50 bin km)

  Araç sedan. Bir kaç fotosu var ama aracın dışı kirli olduğu için koymak istemiyorum. İşlerimin yoğunluğundan babamlara gidemiyorum. En kısa zamanda temizletip fotoğraf çekmeye çalışırım.
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

 • Son Güncellenen Durumlar

  • Devrim Babacan

   Devrim Babacan

   3-5 gün önce Konya'da beyaz bir Mazda 3 korna çalarak geçti yanımdan. O sırada manevra yapacağımdan cevap veremedim. Kimdi acaba? Buradan mı?
   · 0 yanıt
  • serferad

   serferad  »  Mursel_Balci

   selamunaleykum abicim merhaba bende 2.4 düşünüyorum ama hiç bilgi yok memnunmusunuz sıkıntı varmı
   · 0 yanıt
  • DeKLaRe

   DeKLaRe  »  Mehmet Özdemir

   Mehmet Bey Merhabalar; Gördüğüm kadayırla forumda baya aktifsiniz. Sizden bir ricam var. Benim 2011 model mazda 2 aracım var. Araçtan çok anlamam sadece binerim. Ses geldimi kafama bir şey takıldı mı da eski sanayide bir ustam var devamlı ona giderim. Fakat onunda mazdadan pek anladığı yok. Özellikle şu aralar en çok sıkıntım frenler ile ilgili. Hem tutuşu hem frene bastığımda ses yapması beni çok rahatsız ediyor. Özellikle ani frenlerde aracın durmaması. Bu konuda Konya'da bildiginiz tanıdığınız mazdadan iyi anlayan işinin hakkını veren bir tanıdığınız yada bildiğiniz birileri var mı?. Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi günler.
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×