Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Son Saat
 2. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  bir aksilik olmazsa ordayım
 3. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  Yarın ben aranızda yokum Bir sonrakinde inşallah olacağım.
 4. Bugün
 5. Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

  teşekkür ederim abi. danışırım, olmadı @mazda_aykutperşembe buluşmasına gelirse orada bakarız
 6. N11'de yine şu sıralar Okulların açılması kampanyası var. Dün 75 liralık bir alışveriş yaptım 11 ve 22 liralık hediye çeki kazandırdı. 11 Liralık hediye çekini 75 lira üzeri 22 lira hediye çekini 150 lir üzerine kullandırtıyor. Not: Sadece bir çeki kullanabiliyorsunuz.
 7. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  Ben diğer konuda kararımı verdim. Yağı çoğalan arkadaşın aracına birisi bence gizliden gizliye yağ ekliyor.
 8. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  Evet bir aşamadan sonra karar kullanıcının oluyor. Biz sadece söylenenleri bilim ve akıl süzgecinden geçirmeden kabullenemiyoruz meslek ve yapımız gereği Bu yolla hem öğreniyoruz hem de doğru olduğunu düşündüğümüz düşünceleri sizlerle paylaşıyoruz. Sonrasında karar sizlerin
 9. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  Yarın için zaten olmaz abi.. Ama kemik kadro belli zaten..Yarınki buluşmada herkes fikrini söyler bir yer önerir. Ortak Bir yer belirleriz elbet. Birde herkesin arabayla gelmesine gerek kalmayabilir. Birbirimize yakın oturanlar, müsait olanlar birilerini alıp/bırakabilir.. hepsini konuşuruz buluşmada..
 10. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  Buluşmanın kralını yasan gelmez diyorsun
 11. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  O şu sıralar Antalya Tekirova'da tatil yapıyor.. Tatilin En keyifli olduğu dönem...Okullar açılmış ortalık tenha..Havalar desen güzel..
 12. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  @Oziyal buralarda isen seni de bekleriz Haklısın @İlhan zaman çok yakın olduğu için bu sefer değiştirmeyelim ama yarın toplanınca değerlendirelim bir sonraki sefer nerede yapılabileceğini Buradaki en büyük avantaj otopark sıkıntısı olmaması. Sanırım hepimiz için oldukça rahatlatıcı ve tercih sebebi oluyor. Benzer bir yer bulabilirsek bu sefer sizlere daha yakın bir yerde toplanırız
 13. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  sayın @M Fikret Öztürk biz burada dayanaksız iddaalara değil, bilimsel teoremlere hipotezlere, kanunlara yer veririz. bu konuda geleneksel bilgi kirliliğinden uzak olmaya çalışıyoruz. çağımızda internet sayesinde herkes her bilgiye anında erişebiliyor fakat bunun doğruluğu veya yanlışlığı konusunda bir güvence olmadığı için insanlık olarak adeta bilgi kirliliği içerisinde yüzüyoruz. çok değil daha dünden beri, bir motorun durduk yere yağ seviyesinin arttığını tartışıyor, ve hiçbir dayanağı olmayan bu bilgiyi, internette bir çok yerde yazsa da kabul etmiyoruz. öte yandan katalitik iptalinin backpressure denen bi dalga yı azalttığı, lpg nin neden sübapları yaktığı da günümüzde kirliliğe boğulmuş konulardandır.. ustalardan, forumlardan, internetten bilgi almak kadar güzel bir şey yok ama doğru bilgiyi yanlışın içinden seçmek konusunda allah yardımcınız olsun =)
 14. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  Şimdi okullar açılınca trafik olayı iyicene keşmekeş oldu. Hal böyle olunca işten çık-mekana ulaş iyicene güçleşti. Yine hal böyle olunca daha merkezi, ortak ve kolay ulaşılabilir bir yer mekan araştırmasına girelim derim. Neticede hepimiz iş çıkışı buluşmaya geliyoruz. Çalıştığımız yerleri baz alarak ortada bir yer araştırmasına girelim derim..
 15. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  Haklı olabilirsiniz ben bu konularda çok bilgi sahibi değilim maalesef. Usta öyle söyleyince bende yaptirmadim. Ama siz söyledikten sonra biraz araştırdım 2 farklı görüşü savunanlar da var. Sanırım burada karar kullanicinin.
 16. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until

  Etiketlemeye başlayalım @Osman Örengül @Seriatsu @İlhan @İsot @Ali @Tarahumara @Zealot @SweepeR @Servet @Mazda_Ozan @kindness
 17. MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları - V

  until
  MazdaClubTR Perşembe Buluşmaları devam ediyor. Mekân aynı, Dragos Han Dürüm Cafe. Dürüm, çay ve peynirli kadayıf eşliğinde bol sohbet Vakti olan herkesi 21 Eylül 2017 Perşembe günü 19.30 - 23.00 arası bekleriz Önceki buluşmadan kareler
 18. Paylaşım için teşekkürler. Bir çok küçük hacim dizel günlük hayatta yüksek hacimli motorların verimliliğini sunamadığı gibi artık gelişimleri de durduruldu. Egzoz emisyonunu temizleme çözümlerinin maliyeti aşırı yükseldi, ancak pahalı otomobillerde teknolojiyi gelişimine devam edebilme imkan sağlıyor bu durum, küçük-kompakt sınıf araçlarda artık bu kadar pahalı temizleme teknolojileri kullanılacak gibi değil. Gittiği yere kadar gidecek bu motorlar, 2020 gibi bir çoğu tedavülden kalkacak, Fiat 1.3 multijet'n kalkacağını resmi olarak duyurdu örneğin. VW, Volvo ve Renault-nissan küçük hacim dizelleri geliştirmeyi bıraktıkları açıkladılar. Renault'un 1.6 dizel halefi 1.9lt olacak tekrar. Mazda 1.5 dizel motoru da avrupada yıllık yol vergisinden muaf, şirket aracı için uygun bir model sunulsun diye üretti sanırım, malum 99g/km emisyona sahip olduğu için. Geleceği yok motorun, pek bir fiyat avantajı sunmadığı gibi 2.2lt çift turbo müthiş dizele göre de çok zayıf kalıyor.
 19. Demek ki onun için uzuuuuuun süre Yükleniyor şeklinde bekledi. Tüm telefonu tarayıp çalınabilir dosyaları aradı ki bu istediğim bir şey değil. Ben direk Spotify ı görsün istiyordum ama Android de mümkün değil anlaşılan. Artık hanımın veya Selim'in telefonu ile idare edeceğiz Kendi telefonumuzda da Bluetoorh a devam
 20. Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

  Geçmiş olsun arkadşalar. @Seriatsu benim bir önceki aracımda da böyle bir hasar olmuştu. Neredeyse birebir aynı yerden. @mazda_aykut yani Necip'in kardeşi keşke bana söyleseydin dedi. Ona bir danış istersen. @Gkhn.mzd Benim bir önceki aracımda araç sokakta park halinde iken vurmuşlardı ve yukarıdakine çok benzer şekilde sağ sis farı da dahil olmak üzere hasar oluşmuştu. Sis farı - hemen arkasındaki su deposu - tampon onarım ve diğer işçilikler ile birlikte 1.600 TL fatura çıkmıştı. Sadece sis farı grubu 800 küsür onu da belirteyim. Yani yukarıdaki hasarın faturası çok tutmaz diye düşünüyorum servise yaptırayım, içim rahat etsin derseniz ama değilse Auto King de üstesinden gelebilir. Serviste yaptırınca işlemler hızlansın diye öncelikli olarak benim kasko kullanılmıştı ama kusur %100 karşıda olunca sigorta şirketleri kendi aralarında mahsuplaşıp benim hasarsızlığımı hiç etkilememişti. Genel bilgi olması açısından paylaşmak istedim
 21. iPhone u USB üzerinden bağlarsan iPod moduna geçiyor MZD ama androdilerde bu şekilde çalışmıyor. Standart bir usb disk takmışsınız gibi çalışıyor ve android telefonun içeriğini tarayıp çalınabilir dosyaları listeliyor. Kalite yine iyi olacaktır ama iPod bağlantısı gibi hızlı yükleme yapmayacaktır. iPod bağlantısı modundayken tarama yapmıyor. Sadece şarkı listesini telefondan indiriyor.
 22. Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

  Bu bluetooth bug ını geçen gün çözdüler sanıyorum. Video ispanyolca ama gösteriyor burada adam.
 23. Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

  Şöyle bir çözümde var.
 24. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  Bu konuda yanılıyorlar. Eğer durum bu olsaydı yarış araçlarında negatif kamber vermezlerdi lastiklere.. Bir makaleden alıntı ; Görünüm olarak negatif kamber açısı daha havalı olduğu için , genel itibari ile daha popüler olsa da, bu açının pozitif veya negatif olmanın bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Negatif kamber açısı ile ayarlanmış olan bir ön düzen geometrisi, kullanıcıya dönüşlerde yüksek yol tutunma kabiliyeti kazandıracaktır. Ancak negatif kamber açısı düz yolsa yapılan sürüşlerde kontak bölgesini küçülttüğü için tutunmayı azaltacaktır. Kamber açısının sıfır yapılması aracın düz yolda ilerlerken yerle temasını güçlendirebilecektir fakat , bu şekilde yapılan bir ayarlama dönüşlerde tekerlekler üzerinde yüksek aşınmaya neden olacaktır. Optimum kamber açısının seçimi kullanış şekline çok bağlıdır. Örneğin bir arazi aracında pozitif kamber açısı verilerek araç direksiyonun daha ağır tepki vermesi ve aracın daha düz bir şekilde yol alması sağlanır. Şehir içi araçlarında ise gerek tekerlek aşınması düşünülerek gerekse yol tutunması düşünerek negatif kamber açısı verilerek ayarlama yapılmaktadır.
 25. Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

  Abi teşekkür ederim. Nazarlık oldu. Musluoğluyla görüştüm. Bana en yakın orası. Exper falan uğraşmadan olabilir mi.O yüzden mini onarım olabilir mi diye düşündüm.
 26. 1.Nesil Mazda 6 Hakkında Sorularım

  Hakkınızda hayırlısı olsun
 27. Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

  Serhat Merhaba, Öncelikli olarak geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Karşı tarafın trafik sigortasından yaptıracaksan bence hiç maceraya atılma. Yetkili servise ver geç...Evo veya Merser çözer sorununu. İkisi arasındaki tavsiyem Evo olur.
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Tercih Ettiğiniz İnternet Alışveriş Siteleri   83 oy

  1. 1. Tercih Ettiğiniz İnternet Alışveriş Siteleri


   • Hepsiburada
   • Gittigidiyor
   • N11
   • Hızlıal
   • Ereyon
   • Epttavm
   • Sanalpazar
   • Diğer

  Oy vermek için lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Konuyu Gör
 • Yaklaşan Etkinlikler

 • Seçtiklerimiz

  • 3 günlük uğraşımın sonunda başarıya ulaştım  Aracın Rear Body Control Module ünde ufak bir kod değişikliği ile aktif edilebiliyor bu özellik. Yalnız her araç için bu kod değişebiliyor.
    

    
   • 232 yanıt
  • Arkadaşlar herkese merhaba sonunda Mazda 3 Skayctiv Reflex otomatik aracıma Ankarada Lovato EXR direkt enjeksiyon kiti taktırdım.  
   • 117 yanıt
  • Selam arkadaşlar, bu performans işinin virüsünü bir kaptı mı daha duramazsın,sonu yok derlerdide inanmazdım doğruymuş meğersem .Arabanın freni var bastınmı duruyorsun da kendi frenimi bulamıyorum.
   • 37 yanıt
  • Mazda2, 3 yıl boyunca yaklaşık olarak 60 bin km kullandığım araç. Manuel ve 1.3. (1349cc). Bu arada alacağınız araç 1.3 ise 1.6 vergisi verirsiniz. otomatikler hakkında bir bilgim ve tecrübem yok. Şahsen 1.6 Dizel Focus'tan sonra kendisine alışmakta çok zorlanmıştım çünkü araç cekmiyordu ya da bana çekmiyor gibi geliyordu. Tabi alışınca aracın normal olduğunu kabullenebiliyorsunuz...
  • Mazda Motor Corporation, yeni teknoloji geliştirme süreci için uzun vadeli bir vizyon olan "Sürdürülebilir Zoom - Zoom 2030"u duyurdu.
   • 2 yanıt
 • Son Güncellenen Durumlar

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×