Jump to content

Mazda 3 Sol Alt Taraftan Gelen Ses (04-09)

Guest wolcancan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 mazda 3 kullanıcısıyım..sabahları arabayı calıstırıp hareket ettıkten sonra frene bastıgım zaman frenlerım tutmuyor. aradan 1 veya 2 dakıka gectıkten sonra tutmaya baslıyor. nedenını bılen varsa yardım lutfen :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaptım ama ses kesılmedı ses ordan gelmıyor... herseye bakıldı sol alt salıncak degıstı burclar rotıllerle beraber. sol on z rot degıstı ama hala cukurlara gırınce alttan bısey kapartoya carpıyormus gıbı ses gelıyor cozemıyorlar :(

o sesin kaynagını galiba ben tahmin ediyorum bir ara rot balanscı bir ustanın yanına ugradıgımda bir araç tamir ediliyodu aynı sorun galiba, sorun şu amartisörlerin başında bilyalar varmış direksiyon dönünce o bilyalarda tekerle baraber hareket edermiş bir baktır derim ben, belki yağsızdır, güzel bir yaglamayla çözülür eger bilyalarda bir sorun yoksa, araç yeni sonuçta. kolay gelsin.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

van' da mazdadan anlayan iyi bir motor  ustası biliyomusun wolcancan yani böle yaptığı işin hakkını veren bir usta bir fikrini almak istedim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız otomatik mi?Zira ilk çalıştırdığımda yokuş aşağı benimde tutmuyor du çok yırttım iş yerindeki yokuştan inerken öndeki araca sürtmekten:(Aracım 2010 mazda 3 otomatik idi belki otomatikler böyledir bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız otomatik mi?Zira ilk çalıştırdığımda yokuş aşağı benimde tutmuyor du çok yırttım iş yerindeki yokuştan inerken öndeki araca sürtmekten:(Aracım 2010 mazda 3 otomatik idi belki otomatikler böyledir bilmiyorum...

Bende de oluyor bazen, vitesi boşa alın, frenden ayağınızı çekip tekrar basın yerinde çakılır kalır araç :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sesin  kesileceğini zannetmiyorum.çünkü aynı ses sıfır arabamda vardı.zira mazda3 de bu söylediğiniz parçaların değişmesi için aracın inanılmaz derecede hırpalanması lazım .inşallah haksız çıkarım.sorununuz çözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 1 haftadır direksiyonu çevirirken (gerek seyir halinde gerekse dururken) bir gürültü geliyor, özellikle stabilize yollarda ara ara lakırtı oluyordu, (ses düzeyi çok yüksek olmasada) ses hassasiyetim nedeniyle ziyadesiyle rahatsız oldum .Sol ön taraftan gelen bu ses ve lakırtı nedeniyle amortisörden (bilya ve takoz) dan şüpheleniyordum. Nihayetinde Özel servisteki ustamla fikir alışverişinde bulunduk, biraz muayene ettikten sonra, alt takımda hiçbir kusur olmadığını söyleyerek kesin teşhisi koydu ve amortisör bilyasından kaynaklandığını söyledi.Hemen söktü; bilyayı söktü dağıttı, topladı, grese yatırdı ve sorun tamamen halloldu.Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar olursa başka bişey aramadan, sinirlerini yıpratmadan önce ilk olarak bu yolu denesinler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı ses bende de var stabilize yollarda sağa sola dönüşlere biraz sert girince sol taraftan geliyor demek bilya kısmındanmış.

35-40 dk sürüyor topu topu... Rulmanın yağı kalmamış.Direksiyonla beraber ön amortisör rulmrnlarıda döndüğünde rulman yağsız olunca dolayısıyla ses yapıyor, titreşimli yollardada lakırtı yapıyor.Hiç durma oğuzhan hemen hallet...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Foruma göz attığım kadarıyla acaba 2004/08 mazda 3 kasalarda ön takım problemlerimi çıkıyor acaba?? Aracın fiyatı zaten pahalı bende kia ceratoya yöneldim kia cerato nasıldır iyimidir sizce.MAzda 3 düşünüyordum ama forumdaki ön takım sıkıntılarını görünce biraz korktum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Foruma göz attığım kadarıyla acaba 2004/08 mazda 3 kasalarda ön takım problemlerimi çıkıyor acaba?? Aracın fiyatı zaten pahalı bende kia ceratoya yöneldim kia cerato nasıldır iyimidir sizce.MAzda 3 düşünüyordum ama forumdaki ön takım sıkıntılarını görünce biraz korktum.

yahu, nasıl böyle bir izlenime kapıldın hayret! Ön takım problemi nerden çıktı, mekanik aksamında değişim yapılmayan araç arıyorsan o daha üretilmedi...Mercedes, Volvo vs. gibi markalarında forumunu incelersen onlarında ön takım problemi(!) olduğunu görürsün :) Aynı şeyler ceratoda da var hatırlatayım :)

Ayrıca pahalı olduğu görüşünede katılmıyorum, her araca; kalitesi, donanımı, marka değerine göre  paha biçilir...Mazda 3 fiyat-kalite bazında en iyi seçenektir bana göre.Neyse herkes fikrinde hür...Bırakalım mazda ayrıcalığı bizlerde kalsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bende de frene basınca bi ses geliyor. bazen demire sürter gibi, bazen de frnden ayağınızı çektiğiniz anda tık diye ses geliyor. balatalar zannedersem focus balatları. bundan dolayı yapabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balatalar yan sanayi ise sertleşmiştir Ceyhun Hocam. Diskleri de yiyordur şimdi o dikkat etmek lazım. Orijinal balatadan şaşma bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balatalar yan sanayi ise sertleşmiştir Ceyhun Hocam. Diskleri de yiyordur şimdi o dikkat etmek lazım. Orijinal balatadan şaşma bence.

Salih hocam arabayı sana bahsettiğim ustama bi teslmi edebilseydim zaten bütün herşeyi elden geçireceğim inşallah.. ama parasızlık yüzünden bi türlü gidemiyorum trabzona... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...