Jump to content

Yakıt Tankı Kapasitesi [2010 Mazda 3]

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili forum sakinleri,

Aracımı ilk aldığımda, bayiden çıkar çıkmaz benzinciye gitmiştim. 52.38 lt. benzin aldım o zaman. Tabi daha sonra tankı tam doldurmak nasip olmadı ancak bugün maaşı aldıktan sonra tekrar bir doldurayım dedim. Yol bilgisayarında 35 km menzil gösteriyordu ve benzin ikaz ışığı da yanıyordu. Benzin miktarı göstergesinde ayrıca tek bar kalmıştı. Depoyu tabanca atana kadar doldurmasını istedim ancak 40.50 lt sonra tabanca attı. Biraz daha benzin eklemesini söyledim 41.50 lt. de taştı. Şimdi 55 lt. kapasitesi varsa bu tankın, 14 litrelik yer nerede merak ediyorum. 14 lt. yedekmi var?

Teşekkür Ederim.

Bu arada aracım 1000 km de ve yol bigisayarının dediğine göre ort. 34km hız. 7,5 yakıt ortalamam var tabi bu karışık değerler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yolda kalana dek gidin. yol bilgisayarı verileri sizi yanıltabilir. araç benzinsiz kalıp depo bomboş olduğunda, doldurtun tam 55lt alır... daha ance tartışılmıştı... yeni aracınızı aldığınızda fullemek 53lt alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Abi nerden baksan 60-75 civarı gitmişimdir. Lambadan sonra 100 km'den fazla gittiğim günler de oldu ama o zamanlar bu kadar çok yakmıyordum. :)

evet çok yakmışsın bu sefer :)

ben 100 km gittim, 51,6 litre almıştı, daha da denemedim kalmayalım yolda diye :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Abi nerden baksan 60-75 civarı gitmişimdir. Lambadan sonra 100 km'den fazla gittiğim günler de oldu ama o zamanlar bu kadar çok yakmıyordum. :)

bazen bende senin gibi yapıyorum , sınırları zorlamayı seviyorum ama sonra yolda kalıyorum :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdiye kadar hep aynı şekilde benzin alırım. Ve sadece 1 kere benzinden dolayı yolda kaldım. Aaa bir de Çeşme'de mazottan dolayı yolda kalmışlığım var ama orda suç bende değil, ortağımda.. :D

mazotla kalmak kötü yaa  eğer arabanın havasını almasını bilmiyosan ...... :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorma yaa, o Mercedes'in ben var ya.. 5cc'lik şırınga ile kavanoz büyüklüğünde yeri, pipet genişliğindeki ağzından doldurucaz diye canımız çıktı.. Üstelik İzmir-Çeşme otoyolunda ve öğlen saatinde güneşin alnında..

Bu olay ne ya ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok muhterem ortağım anlatsın.. :D Onun ağzından daha güzel oluyor.. :D

Ben bir tahminde bulunayım.

Biz bu yakıtla şuraya gideriz

hayır gidemeyiz

gideriz

gidemeyiz

:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

istasyondakii akaryakıt tabancası son kademede ise yani doldurma işlemi hızlı ise bol köpüklü yakıt doldurur, ve köpüğe para vermiş olursunuz, 1 kademede doldurtmanızı öneririm, bayağı fark ediyor. ayrıca geçen sene 5 lt lik bir su şişesine benzin doldurtuyordum (motosikletim için) benzinlikte, bidon daha dolmamıştı ama sayaç 5 lt gösteriyordu. nereden baksan 0.5 lt benzin yoktu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...