Jump to content

Mazda 3 Virajlardaki Titreme

hate
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, çok yüksek hızlarda olmamak kaydıyla virajları dönerken, (asfalt ancak mıcırlı bozuk asfaltda) içeride çok rahatsız edici bir ses oluşuyor ve direksiyonda aşırı derecede titreme meydana geliyor. Düzgün asfaltta olmuyor bu. Şöyle anlatmaya çalışayım. Sanki virajın iç kısmına belirli aralıklarla sopa yerleştirilmiş ve o sopaların üzerinden lastik geçiyor ve bu nedenle aracta rahatsız edici sarsıntı gürültü ve direksiyon titremesi oluyor gibi. Bozuk asfaltta sürekli yapıyor bunu. Rot balansla ilgili olabilir mi, Aracın nesine baktırayım? saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hıım dsc devreye giriyor olabilir :) Örneğin abs devreye girdiğinde frenin ayağa vuruntu yapar gibi bir his verdiğini biliyorum. DSC de bu şekilde mi tepki verir ki :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ses direksiyonun alt kısmından çok fena titremeyle hissediliyor.eski kasalarda var ama çözülemiyor.areıza değilde alt takımın yapısıyla ilgili galiba.yenesi mazda3 de çözmüşler .o ses yok.ben eski kasayı 99bin km kullanan birisi olarak söylüyorum. o ses  artmıyorda azalmıyorda.içiniz rahat olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

......eski kasalarda var ama çözülemiyor.....

İlk defa sizden duyuyorum....

Eski kasayı 80 bin km' dir kullanıyorum. Böyle bir şikayetim hiç olmadı, sitede de böyle bir sıkıntı yaşayan olmadı bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...