Jump to content

Mazda3 2009 - 2011 Impressive Farklar

baysezgin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Akşam tüm sorularımı cevaplayacağım bu bilgiler sayesinde inşallah :D

ALdığım gün eski aracımdaki çanta v.s. koyduğumdan beri arabaya binemedim daha :D Bu akşam çıkartırım inşallah acısını :D

Kullanım kitapçığında hepsi yazıyor Burak.

Ama 600 sayfa :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanım kitapçığında hepsi yazıyor Burak.

Ama 600 sayfa :D :D

Okuyacak zamanım olmadı ki Savaş :D Daha arabayı bile kullanamadım yoğunluktan. Yoksa ilk yapcağım iş o idi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araba %75 2011, %25 2010 anlaşılan :D Ön cam ısıtma var ama gerisi yok :D

Camlar ve sunroof kumandadan açılmıyor, Şöför camı hariç camların hiçbiri tam otomatik değil :) Ön cam ısıtma ile avunacağız artık :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Camlar ve sunroof kumandadan açılmıyor, Şöför camı hariç camların hiçbiri tam otomatik değilcam

dediğiniz özellikler bendeki araçta da yok, benden önceki kullanıcı aracı temmuz 2010'da almış, belki daha önce geldenlerde vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Buraya yazilanlardan cikan sonuc olarak asagidaki fark listesi olusuyor;

- Uzaktan kumandadan tavan ve  camlarin kapanmasi ..

- Yedek anahtari sustali olmali

- 4 cam tek  dokunusla  acilip kapanmasi..

- Cam anahtarlarin  isikli olmasi..

Bunlara  ilave  edebilecegimiz  baska  ek donanim bulunuyormu sizce..

ek ilaveler:

-  Uzaktan kumandadan tavan ve  camlarin acilmasi

-  Sunroof`da  sikisma mekanizmasi..

Sunroof ve camlarını kumandadan kapatabilen, ama açamayan araçlarda mı var. Donanım yelpazesi ne kadar da genişmiş Mazda 3 ün:DD

Neyse ki benim aracımda bu özelliklerin tümü var. Çok aramıştım aracımı, illa 2010 olsun

diye  çok uğraşmış, çok araştırmıştım.

Camlarda sıkışmayı önleyen sistem var. Emin olmamakla birlikte Sunroof da da bu sistemin olduğunu düşünüyorum. En kısa sürede dener buraya yazarım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On cam rezistansı

stilock/Mazda3 impressive A/T

Bence çok önemli bir fonksiyon, harika düşünülmüş. Kışın çok işime yarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar bu ara 2009-2012 model arası bir mazda 3 imp. at almak için araştırma yapmaktayım fakat kafamı karıştıran şeyler mevcut birde sizlere danışayım dedim. Bildiğim kadarı ile 2009 ve 2010 model araçlarda ön cam rezistansı mevcut fakat 2011 model ve sonrasında bunu göremedim,  kafam karıştı ayrıca 2009 ve 2010 modellerde yedek anahtarda kumanda mevcut fakat 2011 model ve sonrasında yedek anahtarda kumanda yok ayrıca bazı araçların ön sis farlarının bulunduğu plastik parça farklı ama hangi model nasıl çözemedim, birde sizlerin tavsiyesi ve bilmediğim başka farkları yazarsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araç 2012 model impressive A/T ön cam ısıtma var ama rezistans yok yani klimayı açıp tüm havayı ön cama veriyor cam içinde ısıtma için rezistans yok. camlar ve sunroof anahtarla açılmıyor ve yedek anahtar kumandasız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bulabiliyorsanız 2010 modelini alın.Ben bulamadım,mayısta 2011 model aldım.Kumandadan cama kapatma ve ön cam rezistansı güzel özellikler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek anahtarın kumandasız olması çok proble değil sonuçta makul rakamlara yedek anahtar kumandalıya cevrilebilir, yanlış hatırlamıyorsam cam açma ve kapamalar modül yoluyla yapılıyor olabilir, n önemli unsurlardan biri ön cam rezistansı ankara gibi kışı sert ve buzlu geçen yerlerde çok koltuk ısıtma ile çok gerekli, olduğunu düşünüyorum ama alırken 2010 veya 201 diye değilde aracın temizliği ve fiyatı benim için daha önemli olacak gibi... herhalde bu özellikler dışında da bu modeller arasında çok fark yok gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek anahtarın kumandasız olması çok proble değil sonuçta makul rakamlara yedek anahtar kumandalıya cevrilebilir, yanlış hatırlamıyorsam cam açma ve kapamalar modül yoluyla yapılıyor olabilir, n önemli unsurlardan biri ön cam rezistansı ankara gibi kışı sert ve buzlu geçen yerlerde çok koltuk ısıtma ile çok gerekli, olduğunu düşünüyorum ama alırken 2010 veya 201 diye değilde aracın temizliği ve fiyatı benim için daha önemli olacak gibi... herhalde bu özellikler dışında da bu modeller arasında çok fark yok gibi...

Cam rezistansı benim için çok iyi bir özellik oldu, Evim Keçiören-Esertepede, iş yerim öveçlerde , kış aylarında hem sabah hemde akşam camdan buz kazıkmak büyük bir işkence oluyordu bana, bu sene göreceğiz bakalım rezistansın güzelliğini, buzlar erirken de popomuz sıcak olacak haliyle koltuk ısıtmasıyla  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam rezistansı benim için çok iyi bir özellik oldu, Evim Keçiören-Esertepede, iş yerim öveçlerde , kış aylarında hem sabah hemde akşam camdan buz kazıkmak büyük bir işkence oluyordu bana, bu sene göreceğiz bakalım rezistansın güzelliğini, buzlar erirken de popomuz sıcak olacak haliyle koltuk ısıtmasıyla  :egy:

hocam yeni sattığım ve şu an kullandığım her iki aracımda koltuk ısıtmalı ve ankara gibi kışı uzuzn ve soğuk gecen yerlerde inanılmaz güzel bi özellik, hatta mazda tercihim konusunda büyük etkisi vardır :) yine  ankara gibi yerlerde ön cam rezistansı süper  diye düşünüyorum :) kışın soğukta buz kazıyan bilir :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam yeni sattığım ve şu an kullandığım her iki aracımda koltuk ısıtmalı ve ankara gibi kışı uzuzn ve soğuk gecen yerlerde inanılmaz güzel bi özellik, hatta mazda tercihim konusunda büyük etkisi vardır :) yine  ankara gibi yerlerde ön cam rezistansı süper  diye düşünüyorum :)kışın soğukta buz kazıyan bilir :)

Veya; evden sıcak su taşıyan... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veya; evden sıcak su taşıyan... :D

sizin iş daha zor oluş :)

ozaman kücük bir bilgi paylaşımı yapayım, otomobil camları için üretilmiş su kaydırıcı maddeler mevcut , basit uygulamaları var, düzgün şekilde uygulandığında aracın camlarının buz tutmasını geciktirici bir etkisi var, ama ön cam ısıtması olan arkadaşların ihtyacı yok :) ayrıca yağmurlu havada silecek kullanımını da azaltmakta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım 2010 Model A/T Hatcback

Ön cam resistans var

Çift kumanda var

4 cam ve sunroof kumandadan acip kapatma var

4 cam tembel calistirma var (tek tikla acip kapatma)

2011 lerde olmaması cidden ilgincmiş. Aracı alirken ben hepsinde var diye biliyordum. Neyseki sansım yaver gitmiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...