Jump to content

Mazda 3 Freni Bıraktıktan Sonra Gelen Ses

Onur Paçcı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar forum gezdim ama böyle bi konu bulamadım.

Son iki gündür arabamla giderken fren yaptıkdan sonra özellikle düşük hızlarda fren yaptıkdan sonra fren bırakmıyor hala tutuyormuş gibi hissediyorum bi uğultu geliyor baya duyulur derecede bu uğultu sanki frene basınca bazı arabalardan gelir ya fren yapınca aynı o ses gibi frene basarken değil freni bıraktıkdan sonra geliyor araba hızlanınca duyulmuyor bu ses kafama takıldı sizce sorun nedir.Balataları mı değiştireli yaklaşık 3500 km oldu.Fren hidroliği Minumum seviyede.Sizce sorun nedir.Cevaplarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Buna benzer birşey başıma gelmişti, fren yaparken değil de fren sonrası kalkarken sanki fren yapıyormuşçasına ciyaklardı frenlerim herzaman da yapmazdı olmadık zamanlarda yapardı servise götürünce de ses duymadıklarından çözüm bulamazlardı sonradan balataların hatalı olduğu anlaşıldı ve hemen yenisiyle değiştirildi sorunda anında bitti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Aynı sorun abi ama benim balatalar mazda3 ün değil focus balatası takmıştık ondan mı kaynaklı acaba

valla mümkün zira benim balatalar orjinal olmasına rağmen hatalı çıkmıştı bunu da birtek balatayı takan yetkili servis çözebildi başına daha önce aynı olay geldiğinden
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunun ne oldugunu sıze sole ozetliyim kalıperlerın ustunde balatayı sıkıstıran hareket milleri var eger bunlar yagsız ise (yani frene basmalarda kalıper hareketı yapamadıgı zaman balatalar diske surter ve ugultu yapar bu sorunu genelde aracı yıkattıktan sonra daha fazla duyarsınız) kaliper millerini yaglatıyosun ek olarak balataları sokup zımparalatıyorsun..sorunun kesın cozumu budur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun abi ama benim balatalar mazda3 ün değil focus balatası takmıştık ondan mı kaynaklı acaba

Focus balatası birebir uyar, orijinal gibi, ondan olmaz, boşu boşuna değiştirmeyesin, diğer arkadaşlar yazmış, işi bilen bir servise göster, Başayar mesela...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkür ederim zaman bulur bulmaz gideceğim yaptırmaya gelişmeleri buradan yazarım.Fren hidroliğide Minimum seviyede balatalar yeni olması halde onude göstereyim bi gitmişken

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün başayar servisine götürdüm arabayı sağ arka frenin patlak olduğu nu ve fren merkezinin değişmesi gerektiğini söylediler ankarada parça yokmuş izmirden gelecekmiş 660 tl+% 10 parçayı başka sevisten getirecekleri için alacaklarını söylediler fiyat bana biraz yüksek geldi araba şu anda kapıda yatıyor bu parçayı servis dışında yada ikinci el çıkma olarak bulabilme şansım varmı acaba bildiğiniz bi yer varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...