Jump to content

2011 Mazda 3'e BRC Taktırdım

kepelet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi günler. Nihayet kararımı verip arabama MOCAN'da LPG taktırdım. İlgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle Övünç beye. Su an için lpg sayaç dışında(4 yeşil devamlı yanıyor depo dolu gibi) bir problem yok cok sükür.Onu da kontrolde halledecekler.  2000 km oldu.

Tek sıkıntım stepne. kenara dikleyemiyorum sığmıyor. yan yatınca da ses yapıyor. tavsiyesi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende mocan otogazda lpg taktırdım ben çok memnunum.Lastik bizim bagajada sığmıyor mecburen yan duruyor.Sesi azaltmak için kılıflardan alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek sıkıntım stepne. kenara dikleyemiyorum sığmıyor. yan yatınca da ses yapıyor. tavsiyesi olan var mı?

stepneyi krikonun olduğu tarafa dik olarak yerleştirebilirsiniz oraya tam oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mocan bu konuda çok usta gerçekten bende corollama mocanda taktırdım my10 çok memnunum biraz daha yakıtı düşürebilsem süper olacak da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben arabada stepne kullanmıyorum :) lastik inince zaten uyarıyor. artık muayeneden muayeneye

iyi de aniden bişey olursa ne yapacaksın hocam yolda mı kalcan ??? ben bi kere yaşadım, stepne olmasa orda öylece bekleyecektim yol yardımı veya usta veya benim stepne gelsin diye ama stepne bagajday dı hemen taktım yola devam... bence bulundurmakta fayda var en azından en yakın lastikçiye kadar götürür...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi de aniden bişey olursa ne yapacaksın hocam yolda mı kalcan ??? ben bi kere yaşadım, stepne olmasa orda öylece bekleyecektim yol yardımı veya usta veya benim stepne gelsin diye ama stepne bagajday dı hemen taktım yola devam... bence bulundurmakta fayda var en azından en yakın lastikçiye kadar götürür...

lastik yırtılmadığı sürece sorun olmaz. öyle bir şey de hiç rastlamadım. arabada ufak bi kompresör de iş görür. ben şişirme spreyi koydum, çok acil birşey olursa basarız .. ama onun dışında lastik basınç sensörü iş görüyor. inince bir benzinliğe uğruyorsun , problem yok.

ha bir de şu var, stepne olsa da değişemem muhtemelen :D eller biraz yamuk :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik yırtılmadığı sürece sorun olmaz. öyle bir şey de hiç rastlamadım. arabada ufak bi kompresör de iş görür. ben şişirme spreyi koydum, çok acil birşey olursa basarız .. ama onun dışında lastik basınç sensörü iş görüyor. inince bir benzinliğe uğruyorsun , problem yok.

ha bir de şu var, stepne olsa da değişemem muhtemelen :D eller biraz yamuk :)

öyle birşeye hiç rastlamadım dediğin olayı ben yaşadım, gittim kaldırıma sürttüm yardım lastiği, allahtan daha önce değiştirmişliğim vardı ve stepnem yanımdaydı yoksa sabah sabah uğraşmaz bırakırdım arabayı taksiyle giderdim işe... yeni araç olduğu için bijonlar falan yumuşak zaten fazla zorlamadan açıldı iki dk.da değiştirdim hemen...

Senin durumunda değiştiremeyecek olsan bile belki yanında birileri olur o değiştirir, bence bulundurmakta fayda var ;) Haa dersen ki amaan bagajda onu taşıyıp uğraşacağıma yol yardımı beklerim o da bi çözüm tabi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Küçük ince yedekler var aslında yer kaplamaması için onlardan alınabilir hem az yer kaplıyor hemde hafif sök takı kolay..

Bizdekiler zaten küçük hafif olanlardan :D

Eski kasaları bilmem ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin durumunda değiştiremeyecek olsan bile belki yanında birileri olur o değiştirir, bence bulundurmakta fayda var ;) Haa dersen ki amaan bagajda onu taşıyıp uğraşacağıma yol yardımı beklerim o da bi çözüm tabi... :)

hiç pilota yakışıyor mu kaldırama sürtmek :) hiç uğraşamam , evde yatıyo stepne. satardım da arabayı satacağım zaman alan adama ayıp olmasın diye saklıyorum :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç pilota yakışıyor mu kaldırama sürtmek :) hiç uğraşamam , evde yatıyo stepne. satardım da arabayı satacağım zaman alan adama ayıp olmasın diye saklıyorum :D

öyle deme ya, bende hayatta yapmam derdim ama, sabah sabah bi göz açık bi göz kapalı giderken yapılıyormuş, birde kaldırımın kenarına jilet koymuşlar galiba, cart diye yardı :)

Benim ki yine iyi; yol çalışması yüzünden yolun bi yerini şerit şeklinde kesmişler, karşıdan karşıya en az 50 cm genişliğinde bi oyuk var asfaltta ama neredeyse artık kanal olmuş :D

Eşimin arkadaşı bahsettiğim yeri farketmeden dalmış buraya, sonuç; iki lastik de zort :D Olayın daha fazla ayrıntısını tam bilmiyorum ama galiba fotoğraf falan da çekmedi diye kasko da yokuş yapmış vermemiş lastiklerin parasını, aklına geldikçe sektiriyor kasko şirketine :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garanti motor dışında devam ediyor. Arabayı aldığım MEB başayara da sormuştum. zaten böyle omasa onlar da takmazdı LPG.

Bu arada Stepne ne sağa ne de krikonun olduğu sol tarafa dik bir şekilde sığmıyor. sanırım evin balkonuna sığacak:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada Stepne ne sağa ne de krikonun olduğu sol tarafa dik bir şekilde sığmıyor. sanırım evin balkonuna sığacak:))

stepneyi krikonun olduğu tarafa dik olarak yerleştirdim tam oturdu stepne ince olduğu içinde fazla yer kaplamadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastik tamir kiti var sprey kutusu gibi onlar işe yarar mı lastik patlayınca? isletmeyi çıkarıp onu taşısanız ?

Lastiğin aldığı hasara göre işe yarar veya yaramayabilir. Çivi vb tarzı şeylerde işe yarıyor ama lastik yarıldıysa ve yanak tarafında ise işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...