Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Arka Teker Davlumbazları Sarkıyor

yusufkeser
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar.2009 model mazda 3 aracımın arka teker davlumbazları yerinden çıkıp duruyor ve çirkin bir görüntü oluşturuyor.Fiyatları ne kadar ve değiştirmeden bir çözüm üretebilirmiyiz. Bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değişmesi gerektiğini sanmıyorum bence servisle görüşürüp durumu izzah edin yapabilcekleri birşey vardır mutlaka; daha aracınız yeni..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değiştirmenize gerek yok, çamurluk içlerine silikon çekerek davlumbazları tuttursunlar.. benim arabayı o şekil bi 5dk kadar boya fırınına atıp hava sirkülasyonunu çalıştırıp kuruttular silikonları.. 3-4 senedir sorun yok, daha önce sürekli düşüp duruyorlardı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

evet benimde aracımın arka sağ tarafındaki her yıkamaya girdiğimde düşüyor,,kötü görüntü oluyor hakikaten,,burdaki tavsiyeleri bende uyguluyacam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hep ihmal ederiz davlumbazları. En son iş buraya hatta daha öteye gidince fark ederiz. ( Benim ön düşmüştü 2 ay önce. 100 TL'ye yenisini takmıştı servis.) En sağlamı akıllı civa ile ömürlük yapmak. Silikon işi ilerde küçük kaza vb. bir durumda işlem yapılırken sorun çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Klasik ve kronik bir Mazda 3 sorunu :D

Ya her yıkamadan sonra üşenmeyip yerine takarsınız ya da yukarıdaki silikon veya civata önerilerini uygularsınız, değişmelik, garantilik bir durum yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Selamlar;

Yaklasık 1 aydır kullandıgım aracta rahatsız olduğum bir konu var. Arka Lastik üzerindeki halı davlumbazın sarkması!! Görsellik olarak oldukca negatif bir durum. Bu şikayetle gittiğim yetkili servis "Silikon sıkarak sabitlemeyi deneyebiliriz" diyerek uygulama yaptılar. Bu uygulamanın üzerinden birkaç gün geçtikten ve davlumbazın eski haline döndüğünü görünce servisin geçici bir çözüm buldugunu anladım. Aranızda bu soruna kesin ve kati bir çözüm bulabilen var ise önerilerinizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önceden de bu problemi yaşamış üyemizin açtığı başka bir konuyla birleştirdim konunuzu. @barouh silikonla yapıştırma işi faydalı olmamış, sorunu vida ile çözmüş arkadaşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 7/26/2016 at 9:45 AM, barouh said:

Selamlar;

Yaklasık 1 aydır kullandıgım aracta rahatsız olduğum bir konu var. Arka Lastik üzerindeki halı davlumbazın sarkması!! Görsellik olarak oldukca negatif bir durum. Bu şikayetle gittiğim yetkili servis "Silikon sıkarak sabitlemeyi deneyebiliriz" diyerek uygulama yaptılar. Bu uygulamanın üzerinden birkaç gün geçtikten ve davlumbazın eski haline döndüğünü görünce servisin geçici bir çözüm buldugunu anladım. Aranızda bu soruna kesin ve kati bir çözüm bulabilen var ise önerilerinizi rica ediyorum.

Bu konuyla ilgili yorumlarınızı rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, barouh :

Bu konuyla ilgili yorumlarınızı rica ediyorum.

yukarıdaki yorumları okumadınız herhalde. kesin çözüm akıllı vida 

29_11_13_c1634a60e2f1a39916634b10e995511a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 hours ago, Mehmet Özdemir said:

yukarıdaki yorumları okumadınız herhalde. kesin çözüm akıllı vida 

29_11_13_c1634a60e2f1a39916634b10e995511a.jpg

Yazılan yazıları okuyorum. Ancak delmek bana mantıklı gelmediğinden farklı çözümü olup olmadıgını sordum!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, barouh :

Yazılan yazıları okuyorum. Ancak delmek bana mantıklı gelmediğinden farklı çözümü olup olmadıgını sordum!

Mantık olarak 2 türlü sabitleme yöntemi var. 

1- Yapıştırma

2- Vidalama

1.Yöntemi denedim olmadı diyorsunuz. 2.yöntemi mantıklı bulmuyorum diyorsunuz.

Bu durumda 1.yöntemi bir daha denemelisiniz. Daha kalilteli, dayanıklı, kuvvetli bir silikon alıp, kendiniz deneyerek yapıştırabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis'i aradım "Bu gibi durumlarda, Davlumbaz özelliğini kaybettiğinden değiştirmek en kesin çözüm olacaktır ve uzun süre kullanabilirsiniz." yorumunu yaptılar. Fiyatını sordum Tanesi için 240 TL x 2 adeyt = 480 + 50 TL işcilik = 530 TL fiyat verdiler.

Forumda dolaşırken "Siyah Silikon"un daha etkin bir tutuculuk özelliği olduğunu okudum. Sansımı bu yönde deniyeceğim. Bu sekılde de çözüm bulamazsam değiştirmek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...