Jump to content

Sıfır arabada tavanda pas izleri

rommy6719
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün gece Ankaraya şiddetli derecede yağmur yağdı.Sabah kalkıp arabada varmı bir durum diye baktığımda tavanda ufak noktalar şeklinde pas izleri gördüm.Temmuz ayında arabayı sıfır olarak almıştım.Üstelik boya korumada yaptırdım.Emin olmak için iyice kuruladım izler geçmiyor.Daha arabayı alalı 15 gün oldu.Bana yol gösterebilirseniz sevinirim.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok enteresan, en iyisi boya koruma yaptırdığınız yere götürün, Oğuzhan iyi söylemiş, onlar profesyonel ve her türlü şeyle karşılaşıyorlar, hepsinin çözümünü biliyorlar...

Aklıma gelen tek açıklama da aracın doluya tutulup, boyasının zarar görmüş olması..

Şu izlerin makro bir fotosunu koymanız mümkün mü, merak ettim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boya koruma yaptırdığınız yerde ufak bir alanı öncelikle lekelerin çıkıp çıkmadığını denemeniz.

Belki pas değil başka bir yerden, mesela boya yapılan bir yerden sizin aracın üzerine boya, pas vb. benzer şey gelmiş olması olabilir.

Eğer çıkmaz ise öncelikle Mazda iletişim merkezini arayıp durumunuzu belirtmeniz ve kayıt açtırmanız.

Sonrasında servise gidip danışmanız. Zaten Mazda İletişim Merkezi bu kaydınızdan sonra aracın incelenmesi için kendisi servise çağıracaktır ve gereken ne ise yapılacaktır.

Kanımca bu yolları izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bendede olmuştu araba bolkon altındaydı balkon panjurlarından geldiğini düşündüm,arabanın üstü pas içindeydi nokta nokta..bu olayda öyle olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca bir daha baktım.Sadece tavanda değil aracın hemen hemen her yerinde ufak ufak noktaların oluşması.Siyah ve sarı renkte.Arabamın arkasında babamın arabası var.Toyota corolla onda herhangi bir iz yok.Benim araç ağaçların altında idi korunaklı bir yerde .İyice temizlemeye çalıştım.Hatata sıvı cila bile sürdüm çok az ve çok küçük bir yere.Ama çıkmadı.Canım çok sıkıldı :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Damlama şeklinde bir leke olsa çıkar, boya zarar görmez, görmemiştir, şiddetli bir yağmurdan sonra açığa çıkması boyanın daha önce zarar gördüğünü düşündürüyor...

Edit: Son mesajına göre pas değil, çam reçinesi olma ihtimali kuvvetli, öyleyse hiç dokunma, sadece boya korumacılar çıkartabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzler iğne ucu kadar .Fotograf çekecektim ama gözükmüyor malesef.Göçüklük yok ancak tırnağı sürttüğümüz zaman tırnağa geçiyor .Sarı ve siyah lekeler şeklinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah o şekildedir.Hiç bir şekilde dağılmıyor ve çıkmıyor.Turte Max ın sıvı cilasını kullandım ovaladım ama dağılma bile olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boyada problem var ise zaten araç garantide, ayıplı mal diye iade bile edebilirsiniz.İlk önce servise gösterin bence. Çünkü 30 gün içerisinde servis raporuyla iade ve değiştirme şansınız var. 30 günü geçince teknik servislik oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnş o şekilde bir sorun çıkmadan hallederiz.O şekilde sorun çıksa dahil bu şekilde iade hakkım olduğunu bilmiyordum.Bilgilendirme için teşekürler.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnş o şekilde bir sorun çıkmadan hallederiz.O şekilde sorun çıksa dahil bu şekilde iade hakkım olduğunu bilmiyordum.Bilgilendirme için teşekürler.Saygılarımla

Tüketici hakları. Bir araştırın

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...