Jump to content

Mazda 3 Direksiyon Logosu

SRCN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 saat önce, tansu87 :

Airbag söküp yeni gelen kapağa takmak sıkıntılı bi iş mi? @ibrasoft

Logo değişiminden daha kolay Tansu. 4 perçini delip çıkarıyorsun. Yanında gelen perçinlerle geri takıyorsun. Normal perçin olmaz, pul gibi geniş perçinleri var. Kadir in kapağı komple değiştim. Logo söküp geri takmada ince işçilik daha çok. 

@Lupara@Lupara  tam tersi aslında logo çok esnek ve yumuşak bir plastik. Zaten kromajın ve üzerindeki verniğin atma sebebi de bu. Kromaj ve vernik altındaki plastik kadar esnek değil. Genleşme farkından tutunma yüzeyinde sıkıntı çıkıyor. Krom kaplanacak plastiğin metal gibi daha sert formda veya esnemesi daha az bir plastikten seçilmesi gerekiyor. Jant göbeklerindeki logolar mesela, o kadar dış mekan koşullara rağmen taş gibi. Onları da söküp göbekleri siyaha boyadım 17 janta geçerken. Orada kullanılan plastik sert, aliexden gelen logo da sert plastik.

Muhtemelen airbag patladığında yaralama ihtimali göz önünde bulundurulmuş olabilir ama direksiyonda kromaj logo olan tek araç Mazda değil. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, ibrasoft :

Logo değişiminden daha kolay Tansu. 4 perçini delip çıkarıyorsun. Yanında gelen perçinlerle geri takıyorsun. Normal perçin olmaz, pul gibi geniş perçinleri var. Kadir in kapağı komple değiştim. Logo söküp geri takmada ince işçilik daha çok. 

@Lupara@Lupara  tam tersi aslında logo çok esnek ve yumuşak bir plastik. Zaten kromajın ve üzerindeki verniğin atma sebebi de bu. Kromaj ve vernik altındaki plastik kadar esnek değil. Genleşme farkından tutunma yüzeyinde sıkıntı çıkıyor. Krom kaplanacak plastiğin metal gibi daha sert formda veya esnemesi daha az bir plastikten seçilmesi gerekiyor. Jant göbeklerindeki logolar mesela, o kadar dış mekan koşullara rağmen taş gibi. Onları da söküp göbekleri siyaha boyadım 17 janta geçerken. Orada kullanılan plastik sert, aliexden gelen logo da sert plastik.

Muhtemelen airbag patladığında yaralama ihtimali göz önünde bulundurulmuş olabilir ama direksiyonda kromaj logo olan tek araç Mazda değil. 

Kapak pahali mi abi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@ibrasoft facebook grubunda biri almış aliexpress’ten. Daha takmamıştı akıbetini bilmiyorum ama logo değişmekten daha basit ve kesin çözüm gibi duruyor. Direksiyon derisini dikerken airbag kapağının içine hiç dikkat etmemiştim. 4 tane perçinse sök tak yarım saatlik iş o zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, Lupara :

Dumduz plastik parca icin pahali bence. Allah bilir uzerinde logo dahi yoktur. 

İroni yaptığını da belirtseydin ya :) Ünlem filan olmayınca ciddi yazdın zannettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Lupara :

İroni yaptığını da belirtseydin ya :) Ünlem filan olmayınca ciddi yazdın zannettim.

İyi misin? 😂

Hesabı 2.kişiliğinle ortak kullanıyorsan söyle, en azından bilelim. Ya da ikinci sen için ayrı bir hesapla gir. Ürkütücü oluyor böyle. 😆😆

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, ibrasoft :

İyi misin? 😂

Hesabı 2.kişiliğinle ortak kullanıyorsan söyle, en azından bilelim. Ya da ikinci sen için ayrı bir hesapla gir. Ürkütücü oluyor böyle. 😆😆

@ozgur35 mesajıma haha smiley koyunca ona cevaben yazmıştım. Aama etiketlemeyi unutmuşum. :) 

Hep gece hayatı yüzünden. Sabah 5 gibi yattım. 8 gibi kalktım. Berbat bir gündü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Direksiyon logosunu 3D olarak basıp sprey boya ile boyadım. Sonrasında sıra direksiyondaki orjinalini sökmeye geldi. Tornavida ile sökmeye çalışırken bir parça kopup gözüme girdi. Lan mörfi yine mi arka koltuktasın diye söverek gözümdeki sivri köşeli parçayı çıkartmak üzere operasyonu bıraktım. 

Takmadığım direksiyon logosundan esinlenerek bu kez aracın kaput ön ucu için başka bir logo tasarladım ve bastım. Onu da siyaha boyadım.

Parçaların  ahvalleri aşağıdaki gibi. 

IMG_7776.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, Mehmet Özdemir :

fazla parlak değil gibi mete bey?

Sprey krom ancak bu kadar olmuştu Mehmet bey.

32 dakika önce, Lupara :

@Arabalar

Gözünüz ne durumda? Ciddi bir sorun yoktur umarım.

Hanım sağ olsun tek hamlede çıkarttı. 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi çok geçmiş olsun. Aman dikkat edin. Sağlığımız hurda yığınından önemli değil. Bizleri böyle uğraştıran Mazda utansın maalesef. BL deki sorunu BM de de düzeltememeleri üzücü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mutlu Tekir :

Abi çok geçmiş olsun. Aman dikkat edin. Sağlığımız hurda yığınından önemli değil. Bizleri böyle uğraştıran Mazda utansın maalesef. BL deki sorunu BM de de düzeltememeleri üzücü.

Önemli diyecektin heralde Mutlu :) 

Geçmiş olsun @Arabalar

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı alalı 2,5 sene oldu. Aldığımda kısmen soyulmuştu. Ben temizliği  sadece nemli bezle yapıyorum. Aldığım gibi duruyor. Bence biraz da kullanılan temizleme malzemeleri soyulmada etkili. Ama bu logoyu böyle yapacağına mika içinde logo ömürlük olurdu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Eskisini çıkartmadan üstüne yapıştırın diyor, bence iş görür, zaman icerisinde yıpramaması için silikon benzeri koruyucu kullanılırsa uzun süre parlaklığı dayanır diyorum. 

Lütfen satın almadan önce direksiyon ambleminizin boyutunu kontrol edin!

Mazda için uygun

Miktar: 1 adet

Boyut: 4.5X5.7cm

Malzeme: paslanmaz çelik veya ABS

Not: orijinal ambleminizi kaldırmanıza gerek yok, sadece orijinal amblemi doğrudan örtün ve yapıştırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...