Jump to content

Mazda3 Radyo RDS Sorunu

brl266
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 3 ay sonra ...

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır radyomdaki RDS yayını yapan tüm kanallarda RDS yazıları resimdeki gibi anlamsız karakterler gösteriyor. Eskiden doğru görünüyordu. Nasıl oldu ben de bilmiyorum. Yayın kalitesi ile mi alakalı yoksa radyomda teknik bir sorun mu var bilmiyorum.

Sizin radyolarınızda durum nedir? Bu sorunu bilen varsa, yardımcı olursa sevinirim.

(Bu arada radyo ayarlarımda AF ve REG off durumda.)

post-3223-14169528597_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa karşılaşıyorum, sinyal az olsa dahi karşılaşmamıştım bu durumla. Radyoda teknik bir problem olabilir. Aynı yerde başka araçlarla deneme yapma şansın var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sinyal problemi olduğunu sanmıyorum çünkü şehir içinde gezerken her yerde ve her kanalda böyle yazılar geliyor. Acaba bir ayarı filan mı var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sinyal problemi olduğunu sanmıyorum çünkü şehir içinde gezerken her yerde ve her kanalda böyle yazılar geliyor. Acaba bir ayarı filan mı var?

Sanmam. Böyle bir ayar garip olurdu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bendede var ve ekran senin koyduğunu resim ile birebir aynı görünüyor.yalnız birkaç kanalın rds yayını düzgün veriyor.belki rds yayınında aracın sistemi harf karakterlerinin bazılarını veya farklı tip rds formatlarını desteklemiyor diye düşünmüştüm.bu durumun can sıkıcı tarafı o anda dinlediğimiz kanalın hangisi olduğunu göremiyoruz.başka araçlarda durum aynımıdır merak ettim şimdi. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır radyomdaki RDS yayını yapan tüm kanallarda RDS yazıları resimdeki gibi anlamsız karakterler gösteriyor. Eskiden doğru görünüyordu. Nasıl oldu ben de bilmiyorum. Yayın kalitesi ile mi alakalı yoksa radyomda teknik bir sorun mu var bilmiyorum.

Sizin radyolarınızda durum nedir? Bu sorunu bilen varsa, yardımcı olursa sevinirim.

(Bu arada radyo ayarlarımda AF ve REG off durumda.)

Sanırım sizin sorunun aynısını daha önce bir arkadaşımız yaşamıştı.Linki: http://www.mazdaclubtr.com/23066/mazda-3-radyo-ekrani/

Belki size yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef aynı sorun bende de var.acaba kısaca biri bana bu rds yi açıklarsa memnun olurum.eger bu bilig ekranındaki karakterler in garip bir şekilde çıkması bir arıza ise ki arıza gibi duruyor herlade ben de servisten değişimini isteyecemç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef aynı sorun bende de var.acaba kısaca biri bana bu rds yi açıklarsa memnun olurum.eger bu bilig ekranındaki karakterler in garip bir şekilde çıkması bir arıza ise ki arıza gibi duruyor herlade ben de servisten değişimini isteyecemç

birgün ayarlayın gökovaya doğru gelin... öncesinde bana haber verin. 15 gün kadar önce. gelince direk işlemlerini yapar güzelce göndeririz sizi 2 saatte...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok yok şart oldu artık size uğramak. :) :)nasıl bir işlem yapılıyor bunun hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz bizi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok yok şart oldu artık size uğramak. :) :)nasıl bir işlem yapılıyor bunun hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz bizi acaba?

işlem basit, değişiyor.

Topluca gidelim bir Okan'a.

Gerçi ben geçen yaz uğradım :)

bu yaz da bekleriz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...