Jump to content

Deri Direksiyonda Soyulmalar Oluştu

osmandurmus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

baktım fotolara da, bunu garantiye sokmazlar gibi geliyor. çünkü bölgesel bir soyulma var. yani hep tuttuğunuz yer gibi...

komple direksiyon soyulsa anlarım. bence hiç garanti falan mesainizi harcamayın. verin 100tl boyatın veya yine 100tlye yeni deri kaplatın sadece soyulan yeri... yenisinden güzel olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence Mazdanın direksiyon malzemesi zayıf çünkü bu kadar kısa sürede ve bu kadar az km de bu soyulmalar iyi marka bi otomobil için imkansız..

deri kaplatmak veya boyatmak aklıma geldi fakat ben haklı olduğumu Mazda nın direksiyonunda hata olduğunu düşünüyorum bu yüzden peşini bırakmadan devam edicem sonra sizlere de haber veririm..

bu arada Mazda nın Japonya fabrikasına mail atıcam adresini bulan olursa haberim olsun lütfen

iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef aynı dertten ben de muzdaribim  :(

iyi tarafı benim kinin soyulma oranı sizin kinden 2-3 cm az olması  :D

komik olan tarafı ise soyulan bölgeni direksiyonda çok az temas etttiğim yer olması  :D

araç ise sizin ki ile aynı mayıs 2010 tarfik çıkışlı mazda 3 imp sedan

aynı yolu izleyip şikayet etmeyi bende düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben direksiyon simidine "Türkan Şoray" diye isim koydum, hiç soyulmuyor.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

uzun zamandır okuduğum en başarılı espri tebrikler

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla yeni kasalarda bu sıkıntı başgöstermiş. Bende tüm soyulma problemi yaşayanlar başvurmalılar. O zaman bir çözüm olabilir belki... Acaba bazı partilerde mi var bu durum?

Mesela Colt ile alakalıda bu şükayet vardı. Fakat bizim 2005 model 80bine yaklaşan Coltta böyle bir problemimiz yok. Oto parfümü vs asla kullanılmadı araçta. Belki partiler arasında deri kalitesinde fark olmuş olabilir...

bende hem 2005 hem 2008 Colt vardı (2. si duruyor)

ilk Colt ile 2. arasında ciddi bir malzeme farkı yok gibi dursa da koltuk kumaşları, kapının plastik kaplaması ve direksiyon ciddi farklı...

ayrıca ön cam da kalınlık olarak farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben direksiyon simidine "Türkan Şoray" diye isim koydum, hiç soyulmuyor.

iyiydi... bizimkiler pamela anderson mu yani...

....ayrıca ön cam da kalınlık olarak farklı.

Ön camdan kastınız, bildiğimiz ön cam ise, kalınlık farkını nasıl ortaya koydunuz cidden merak ettim. laf olsun diye değil cidden soruyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla direksiyon simidimin soyulması bu kadar espri konusu olacağını düşünmemiştim ama türk milleti olarak her konuya bi espri yapasımız var :)

varsın olsun napalım :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba bu işte sürekli güneş ışınlarını almasının da etkisi var mıdır ?

Üst tarafta problem olmuş.

belki olabilir bilemiyorum ama bu araçlar güneş ışını soğuk vb testlerden geçiyolar bu kadar kısa sürede bu hatayı vermesi anormal bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba bu işte sürekli güneş ışınlarını almasının da etkisi var mıdır ?

Üst tarafta problem olmuş.

belki olabilir bilemiyorum ama bu araçlar güneş ışını soğuk vb testlerden geçiyolar bu kadar kısa sürede bu hatayı vermesi anormal bence

Önce sadece siz belirtmiştiniz ben kullanıcı hatasıdır diye düşünmüştüm ama sonradan farklı kişiler de aynı problemden bahsedince kullanıcı hatası değil gibi görünüyor. Benim önümüzdeki ay 2 yılı doldurmuş olacak ve bende hiç bir sorun yok. ama ben kapalı garajda tutuyorum bu yüzden güneşin de etkisi aklıma geldi. Yoksa dediğin testler yapılıyor tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

>>

Önce sadece siz belirtmiştiniz ben kullanıcı hatasıdır diye düşünmüştüm ama sonradan farklı kişiler de aynı problemden bahsedince kullanıcı hatası değil gibi görünüyor. Benim önümüzdeki ay 2 yılı doldurmuş olacak ve bende hiç bir sorun yok. ama ben kapalı garajda tutuyorum bu yüzden güneşin de etkisi aklıma geldi. Yoksa dediğin testler yapılıyor tabiki.

zaten benim forum sitelerine yazmamda ki sebep buydu yalnızca bende olmadığını düşünüyordum ki haklı da çıktım.bundan sonra Mazda nın bunu araştırıp zoom zoom felsefesi ile ürettikleri araçlarında nasıl böyle bi hata olabilir ve telafisi nedir bunu çözmelerini bekliyorum bakalım zaman gösterecek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyiydi... bizimkiler pamela anderson mu yani...Ön camdan kastınız, bildiğimiz ön cam ise, kalınlık farkını nasıl ortaya koydunuz cidden merak ettim. laf olsun diye değil cidden soruyorum...

yetkili servisin açıklaması bu yönde. zaten camın parça numarası ve efsafı da farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende 2005 colt var. soyulanlarda bu kasalardi . yenileri bilmiyorum.

ne artı: alaşım jant, direksiyondan kumanda (sanki çok uzakmış gibi) farklı renkte yol bilgisayarı, siyah koltuklar,

ne eksi: tek dokunuşta kapanabilen camlar (sadece sürücü camı o da sadece açılırken tek dokunuş), UV filtresiz ön cam (2005 ler filtreliydi), katlanan tepsi olan yan koltuk, yolcu koltuk altı çekmece...

bana göre kayıplar daha önemli... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 alaşım jant, mavi döşeme  ve direksiyondan kumanda var bende...

tabii siz 1,5lt almışsınız. ben hep 1,3 kullandım...15 vardı/var her iki colt'ta da 16 ile biraz fazla sert olmuyor mu?

anormal süratli deniyor 1,5 lere doğru mu?

ben 1,3' ten çok memnunum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...