Jump to content

Manuel mi? Otomatik mi?

Guest ukelax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Valla bende alsam otomatik alırım bu saatten sonra düz vites ile uğraşılmaz. artık yeni çıkan otomatik şanzımanlar düz vitesleri aratmıyor. yakıtda öyle fazla bi fark yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaslar yakın zamanda araniza mazda 3 le katilicam arastirdim otomatik performans olarak pek tavsiye edilmiyor..siz kullanicilar yardimci olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik istanbul gibi trafikli yerde daha performanslı olabilir, vitesle ilgileneceğine yola bakıp boşlukları yakalar aralardan kıvrılır daha seri kullanabilirsin yorulmadan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuelin zevki başka baştan söylüyorum ama yoğun trafikli bi yerde hangi araba olursa olsun tabiki otomatik

kullanım amacınızı dusunun ben manuel aldım gittigim mesafeler kısada olsa genelde 4şeritli yollar ve otomatik kullanan arkadaslar karşı cıkabilir ama 1.5litre fark var bence yol bilgisayarı ve ortalama hızların yakınlığına göre konusuyorum bilginize tercih sizin amac sadece fikir vermek Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence tamamen ihtiyaç, zevk ve tercih meselesi. Bugüne kadar sahip olduğum araçların çoğu otomatikti. Ama Mazdam manuel, çok memnunum, yine olsa manuel alırım. Ama otomatik ihtiyacınız varsa asla aklınıza problem çıkarırmı acaba diye bir soru gelmesin. Kendini ispatlamış ve sorunsuzluğuyla ün yapmış bir şanzıman var üzerinde. Ben de aracımı almadan önce sizin gibi araştırken Sahibinden.com da otomatik ve manuel araçların piyasasına ve sayısına bakmış ve bir fark olmadığını, ama sedanın daha fazla olduğunu gözlemlemiştim. Ama ışıkta beraber kalktığınız manuel bir Mazda, yada benzinlikte yakıt alırken ne kadar yakıyor diye sorduğunuz bir manuel Mazda sahibi, canınızı sıkabilir. Aracı kullanacağınız yerde trafik yoğun değilse yada başka bir sebepten otomotik almanız elzem değilse, nacizane fikrim manuel almanız istikametinde. Tercihiniz ne olursa olsun Mazda olması hasebiyle " Çok iyi bir seçim" yapmış olacaksınız. Şimdiden hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul dahil bir çok şehrin trafiğini görmüş geçirmiş bir kullancı olarak;

İstanbul haricinde manuel, İstanbul'da kesinlikle otomatik derim... Hatta otomatiğin de otomatiği varsa onu derim...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul dahil bir çok şehrin trafiğini görmüş geçirmiş bir kullancı olarak;

İstanbul haricinde manuel, İstanbul'da kesinlikle otomatik derim... Hatta otomatiğin de otomatiği varsa onu derim...

:)

Altına imzamı atarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Artık trafik olmayan il merkezi kaldı mı bilmiyorum, bu nedenle

Günlük kullanım için otomatik,  Sportif kullanım için manuel diyorum :)

30 lu yaşlara kadar vites değiştirme ve yüksek devir çevirme zevkini tadmak isterdim , sol dizimde ağrı da olmazdı debriyaja basarken :) artık öyle düşünmüyorum ağrısız , stressiz araç kullanmak öncelikli benim için  , sportmenlik arka planda kaldı ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Eski aracımda olupta, yeni guzumda olmayan iki özellik var.

1- Otomatik vites

2- Sanroof

Kesinlikle ve kesinlikle İstanbul'da otomatik vites şart. En çok aradığım, kendi kendime hayıflandığım şey.

Sanroofa gelince, inanılmaz ferah ve rahat gösteriyor aracın içini. Klimaya çok bağlı kalmıyorsun, yağmur yağdığında ayrı bir güzellik.

Sanroofu hadi geçtim diyelim ama, otomatik vites veli nimet.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
13.12.2011 at 09:48, Burak :

Hele bir de SKYACTIV-Drive lar gelsin manuelci kalmayacak :D

Dileğin kabul edildi ;D

Manuel kullanımı çok azalması üzücü :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Sürüş zevki anlamında manuel ve otomatik çok fark eder mi? 2. Nesil MaZda 3 Bl sedan için soruyorum. Yani yakıtı bir kenara bırakalım aralarında ne gibi farklar olur? 2. Nesil MaZda 3 manuel kullandım gayet zevkli ve hissiyatlı bir araçtı, bu durumda otomatik viteste herhangi bir farklılık olur mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bk Bl de otomatık kullandım Suan bl var zaten otomatık harıka bence. 1. vıtes 60 2. vıtes 120 3. vıtes 160 4. 185 kesıcıye gırıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, abcsefa :

Sürüş zevki anlamında manuel ve otomatik çok fark eder mi? 2. Nesil MaZda 3 Bl sedan için soruyorum. Yani yakıtı bir kenara bırakalım aralarında ne gibi farklar olur? 2. Nesil MaZda 3 manuel kullandım gayet zevkli ve hissiyatlı bir araçtı, bu durumda otomatik viteste herhangi bir farklılık olur mu? 

Şahsen ben otomatikten manuel kadar zevk alamadım. Yanlış anlaşılmasın, vitesten bahsediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Lupara :

Şahsen ben otomatikten manuel kadar zevk alamadım. Yanlış anlaşılmasın, vitesten bahsediyorum :)

bende ondan korkuyorum. yani otomatik alıp da pişman olmaktan. almadan önce isabetli karar vermek lazım. 

1 saat önce, ozgur35 :

Bk Bl de otomatık kullandım Suan bl var zaten otomatık harıka bence. 1. vıtes 60 2. vıtes 120 3. vıtes 160 4. 185 kesıcıye gırıyor

bayağı fazla yakıyordur vites aralıkları öyle ise.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, abcsefa :

bende ondan korkuyorum. yani otomatik alıp da pişman olmaktan. almadan önce isabetli karar vermek lazım. 

bayağı fazla yakıyordur vites aralıkları öyle ise.

yol bılgısayırı 8.8 lpglı arac.. 30 lıtre lpg ıle 310 300 315 arası gıdıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence günümüzde Manuel/Otomatik seçimi, vitesleri siz mi degistirmek istersiniz, yoksa araç sizin için degistirsin mi, sorusuna odaklanmalidir.  Bazi insanlar vites degistirmekten hoslanir, bazilari ise pek hoslanmazlar.  Örnegin, bayanlar genel olarak vites degistirmekten çok hoslanmayabilirler.  Öte yandan, teknik konulardan hoslananlar vitesleri kendileri degistirmek isteyebilirler.  Manuel bir araçta viteslerin ve dolayisiyla motor devrinin kontrolu tamamen sizdedir.  Otomatik bir araçta sizin bunlara kafa yormaniz gerekmez, dolayisiyla daha önemli baska seylere kafa yorabilirsiniz.

Diger tüm konular (yakit ekonomisi, ivmelenme, vs) ikincil derecede önemlidir.  Esas önem tasiyan yukarida anlattigim konudur.  Sonuçta araci siz kullanacaksiniz.  Hangisi size daha çok haz verecekse onu seçin.  Dünyaya bir kez geliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...