Jump to content

Nurkan Yurdakul : "Verimsiz Bayilerle Vedalaşacağız"

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 218
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

51

• A-Lee

47

• emregc

16

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

İstanbul gibi yerde Çin arabalarıyla aynı ortamda Mazda'nın satışına izin verenlere uzun yıllar tebrik yağabilir diğer rakip Japonlardan...

post-5674-141695284926_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Grup Muafiyeti kanunu, üreticiye/distribütöre sormadan  bir bayiye başka marka araçlarda satabilme müsadesi veriyormu yoksa bayinin yetkili merciden müsade alması şart mı...

Bence her kim bu tip bayiliklere sıcak bakıyor ve müsade veriyorsa Mazda imajına büyük zarar veriyor ve ileride burdan dönüş de çok zor olacak bildiğiniz gibi ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emre , Mazda'nın yanında Çin markalarını görmekten mutlu olduğumdan değil ama birşey soracağım. Sence bir bayinin tek başına bir markayı götürebilmesi için ayda kaç satış yapması gerekir ?

Ayda satılan 75 - 150 araç tüm bu bayilerin bu operasyonu çevirmesi için yeterli midir ?

Bunları düşününce çok da itiraz edemiyorum. Sonuçta adam ticaret yapmaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomobil satışında strateji bayinin önünden geçene araç satmak olabilir mi, amaç  insanların içinde Mazda almak için istek yaratmak olmalı, bunu da imajı böyle zedeleyerek yapabilir misin, bence çok zor çünkü bu araçlar öyle ucuz araçlar değil, al sat şeklinde alındığında kar da ettirmiyor, yani imaja az çok önem verir kalite beklentileri olur kanatindeyim bu kadar parayı sayan alıcıların...

Bence önce mevcut bayileri düzene sokup,  gerçekten yapılması gerekenleri yaparak satışları artırdıktan  sonra yeni bayilikler verilebilirdi, şimdi satışlar artsın diye böyle  bayilikler verildiğinde pastadan alınan pay herkes için azaltılmış oluyor gibi ...

Umarım kısa zamanda bu stratejinin işe yarayıp yaramadığı belli olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bayi gerekli fiziki standartları sağladıktan sonra her tür bayiliği alabilir.

ayrıca Mazda' dan sonra alınmış bir bayilik için Mazda ne yapsın?

Bence önce mevcut bayileri düzene sokup,  gerçekten yapılması gerekenleri yaparak satışları artırdıktan  sonra yeni bayilikler verilebilirdi, şimdi satışlar artsın diye böyle  bayilikler verildiğinde pastadan alınan pay herkes için azaltılmış oluyor gibi ...

bence sizi hemen Mazda' ya almalılar...haklısın 20 küsur yıllık yöneticiler bunu düşünemedi ya....valla hemen cv yollamalısınız bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bayi gerekli fiziki standartları sağladıktan sonra her tür bayiliği alabilir.

ayrıca Mazda' dan sonra alınmış bir bayilik için Mazda ne yapsın?

bence sizi hemen Mazda' ya almalılar...haklısın 20 küsur yıllık yöneticiler bunu düşünemedi ya....valla hemen cv yollamalısınız bence...

Yani diyosun ki bir Honda , Toyota bayisi de üreticiye/distribütöre sormadan istese alabilir bünyesine başka marka araçları içerde yeri oldukça(?)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani diyosun ki bir Honda , Toyota bayisi de üreticiye/distribütöre sormadan istese alabilir bünyesine başka marka araçları içerde yeri oldukça(?)

evet aynen öyle. kurumsal kimliğe dokunmadıkça ve metrekare şartını tuttukça herşeyi yapar.

ha distribütör bunu istemiyorsa söleşme bitiminde yenilemez...bu kadar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca birşey daha,

o beğenmediğiniz DFM (Dongfeng Motors) Honda ve Nissan üreticisi, yıllık 2 720 000 ünite satıyor...Mazda' nın 2 katından fazla...

edit: ayrıca Kia, PSA grup (Peugeot/Citroen-Türkiye' ye gelen C4 Sedan' lar...)  ve Infiniti' de üretiyormuş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben firma olarak düşünüyorum... Mazda gibi az satılan bir markayı neden alayım? Babamın hayrına mı? Öteki tarafta herhangi bir faaliyete girmeden satılabilen bir marka, beri tarafta amuda kalkarak satılan bir marka...

Hoşnut değilim, ama ticari taraftan bakınca bir şey diyemiyorum çünkü bende ticaret yapıyorum! Kendimle çelişemem :)

aynen...

bu iş tam bir tavuk-yumurta ilişkisidir...ama temeli "ürün" dür...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaç müşteri biliyoki DFM aslında nasıl bir Çinli üretici,  bu firmalar aslında şöyle böyle diyip bu araçları Mazda'nın yanına koymak DFM'nin imajına nasıl olumlu yansıdı gördünüz,  burda bile övülmeye başlandı nerdeyse Transporter taklidi araç , düşünebiliyomusunuz bir VW bayinde Transporterların yanında Succe leri... Yarın Mazda3 ün benzerini de yaparlarsa ne diyecek bayilerimiz  :o

Bu arada  Geely 119 adet Mazda 118 adet satmış Ağustos ayında, tebrikler ne denir...

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Turkiye-Otomotiv-Pazari-Yarim-Milyonu-Asti/Detay-293491?vzn=1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çinli arabalar o kadar iyi de niye volvoya biniyorsun kadir ? :D

geçin  boş muhabbetler artık. yok a satmışta , yok bayi şöyleymişte. Yönetim Nisan'da geldi, hala önceki yönetimin siparişlerini satıyor adamlar. Biraz zaman lazım hepsi bu ..

Kasım da makyajlı 3 , 2012 ilk çeyrekte cx5 geliyor yanılmıyorsam. şu fuar başlasa da görsek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Verimsiz Bayilerle Vedalaşma-N.Yurdakul :)  ben sayın Yurdakakula bu konuda gerçekten gülüyorum yahu ben senelerdir mazda kullanıcısıyım sayın yurdakul türkiyedeki hangi bayilerden bahsediyor ??? epi topu kac tane bayi var ?? ilk önce türkiye geneline bir yayılmayı planlasınlar ondan sonra verimsiz bayileri elesinler. koskocaman izmirde 2 tane bayi var koskocaman antalyada 1 tane mazda bayi var KOSKOCAMAN 2,5 MİLYON NUFUSLU KONYAMIZDA UTANÇ VERİCİ BİR TABLO MAZDA BAYİSİ YOKKK :)  sayın yurdakul hazır olanlarlada vedalaşın biz yedek parça için konyadan taaa kayseriye adanaya gitmek yerine aracımızla japonyaya gidelim :) yapmayın yahu bu bizler mazda sevenler mazda hayranları olarak bayilerin kapatılması degil bayilerin çoğaltılmasından yanayız türkiye genelinde 300 adet mazda bayi açın ( diğer japon araba firmaları gibi ) daha sonra verimsizlerle vedalaşın ... haklımıyım değerli mazda severler ??? bana göre verimsiz olan mazda bayileri degil MAZDA GENEL MÜDÜRLÜĞÜDÜR. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değerli adminim burak bey Genel Müdürümüz Sayın Yurdakulla görüşme imkanınız olduğunda bu değindiğim konuya hassasiyetle değinirseniz çok memnun olurum biz Konya da Mazda bayi olmadığı için Kayseri' ye Adana' ya giden müşterileriz . Hala biz mazda kullanıyorsak mazda hayranlığımızdandır. İnanın bir çok kişi Mazda servislerinden değil servis olmadığı için Mazda yı tercih etmiyor Konya ' da. Kimse kusura bakmasın bu genel müdürlüğün acizliği bana göre. Aracımın bir ön camı çatladı bir camı dahi 2 ayda temin etti genel müdürlük bana göre verimsizlik serviste değil . servisleri az açan vede parça temininde araç temininde zayıf kalan Mazda Genel Müdürlüğünde. Ben aracımı Kayseride yaptırıyorum Servis Ustaları müthiş ilgi alaka süper. neden konya ya kayseri incar gibi bir mazda bayi ve servis açmıyor Genel Müdürlüğümüz ??? Ben bu konuyu oturur Sayın Yurdakul'la 3 gün boyunca tartışırım. İlk önce sorun Genel Müdürlüğün içinde aranacak sonra bayilere el atılacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada söylediğiniz şeylere katılmakla beraber bir şeye dikkat çekmek isterim İzmir de olan 2 tane servis 1 e düşürüldü volcar bırakıldı, sadece yeni oto kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...