Jump to content

Dizelde Akaryakıt Şirketi Seçimi!!!

frknsrc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımın bu cuma veya cumatesi geleceğini söylediler(inşallah bayramdan sonraya kalmaz).

Ama asıl problemim aracımda tek akaryakıt şirketinden yakıt almak istemem.benzin olsaydı(eski aracım gibi) hiç düşünmeden shell den alırım ama konu dizel ve ben daha önce hiç dizel araç kullanmadım.

kullananlar bana hangi şirketi kullandıklarını ve sebeplerini paylaşırlarsa çok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullandım, sürekli değil ancak yeterli.,

herşey o bp lerdekinden iyidir...

:D dikkate alıcam saol

başka kimse yokmu yardım edecek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen duygusal bakmıyorsan! şelden almanı öneririm.

Benim gibi işe duygusallık! katacaksan, uspetin uygun fiyatını öneririm.

Şu anda en uygun fiyat uspette çünkü. Ben bayağıdır alıyorum sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel araç kullandığım dönemde  shell den alırdım bir sıkıntı yaşatmadı. diğerleri hakkında bilmiyorum yorum yapamam.

Bu arada araç bu cumartesi gelse bile plaka işlemleri yapılmadı diye tahmin ediyorum o bayramdan sonraya kalır :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen duygusal bakmıyorsan! şelden almanı öneririm.

Benim gibi işe duygusallık! katacaksan, uspetin uygun fiyatını öneririm.

Şu anda en uygun fiyat uspette çünkü. Ben bayağıdır alıyorum sorun yok.

abi mali konu baba ait olduğu için hiç duygusal değilim:D ;);D zaten ayda 1 depo bile yemez bizim araba garaj arabası olacak.

Dizel araç kullandığım dönemde  shell den alırdım bir sıkıntı yaşatmadı. diğerleri hakkında bilmiyorum yorum yapamam.

Bu arada araç bu cumartesi gelse bile plaka işlemleri yapılmadı diye tahmin ediyorum o bayramdan sonraya kalır :D :D

abi araç perşembe elimde dedi ve zaten peşinat felan verildi işlemlerde başla inşallah kalmaz babamların cuma evlilik yıl dönümü ona yetiştirmeye çalışıyorlar.

BP den aldığım yakıtla aracın daha sessiz çalıştığını farkettim, BP den alıyorum... Total ve Shell de fena deil, PO ve Opet denedim memnun kalmadım...

teşekkür ederim sağol.total için bede netde hiç fena şeyler duymadım çok az olumsuzluk var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi sen haklı çıktın verilen sözler verildiği yerde kaldı b.çekmecedeki arabayı garajıma koyamıyorum 

:(  :kafa::sopa:>:(  :boks:???:(>:(:kafa::sopa:

gördüğün gibi duygularımı ifade bile edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence şirket mi bayii mi? Demek belki daha doğru olur

Aynı şirketin farklı bayilerinde bile fark yaşanıyor. Hatta aynı bayiinin benzin/dizel - lpg sinde bile fark yaşanıyor. Evime yakın bir shellden hep benzin ve eurodizel alırım çokta memnudum. 3 ay önce misafirim giderken ordan lpg almış, 350 km gitmesi gerekirken 240 kmde lpg bitmiş, kullanımıyla alakalı diye düşündüm. Yaklaşık bir ay önce arabamı satmaktan vazgeçip lpg taktırdım aynı sorunu yaşadım. Nasıl neyle ispat edeceksin kısmı bu tarz bayilerin en büyük dayanağı sanırım.

Sonuç olarak yaşadığın yerde yaklaşık 3-6 ay bildik şirketlerin faklı bayileriyle denemen en mantıklısı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç sormayın abi içim içime sığmıyor araba geldi gidip baktım kurcaladım çalıştırdım ama alıp çıkamamak beni delirtiyor :( ,eylül 20 de okula gidicem arabayla 2 haftam var yani :( ama bu gidişat 1 hafta okulu kırıcağımı gösteriyor.

bu arada bayi önemli tabi ama sonuçda önce şirket de önemli herkez yakıtı ordan alıyor.bide arabayı deneme tahtası yapmak istemiyorum dizel benzine göre daha riskli bir iş.... :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bir taksicinin tavsiyesiyle Total'den almaya başladım ve gayette memnunum.Kendisi bana,abi 50 km boş olarak yol geliyorum ve Total'den doldurup gidiyorum sen hesap et deyince tamam dedim.Birde aracı 400.000 km'ye yakınmış ve daha motora ellenmemiş.Ha bu arada tüm Total istasyonları değil Total'in kendi fabrika istasyonları,yani marketleri Bonjour olanlar.

Bu yazdıklarım dizel için geçerli tabii ki... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bir taksicinin tavsiyesiyle Total'den almaya başladım ve gayette memnunum.Kendisi bana,abi 50 km boş olarak yol geliyorum ve Total'den doldurup gidiyorum sen hesap et deyince tamam dedim.Birde aracı 400.000 km'ye yakınmış ve daha motora ellenmemiş.Ha bu arada tüm Total istasyonları değil Total'in kendi fabrika istasyonları,yani marketleri Bonjour olanlar.

Bu yazdıklarım dizel için geçerli tabii ki... ;)

teşekkürler onda da  motor güvencesi felan gibi birşey  varmı??(opet gibi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhaba, Şhell firmasını tavsiye edebilirim. 7-8 Yıldır fazladır 25 adet şirket aracında Şhell taşıt tanıma sistemi var. Bu araçlar Opel,Toyota Bmw ve Mercedes'leden oluşmakta bu güne kadar yakıttan doğan hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadık. Aynı şekilde 2004 yılından bu güne kadar Şhell'den benzin alıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Benim şöyle izlediğim bir yol oldu evime yakın 3 adet Şhell Benzin istasyonu vardı araştırdım en çok tavsiye sağdan soldan eşten dosttan duyduğum tavsiye  edilen İmes Şhell istasyonu idi. 2004 Mart'tan bu güne kadar hep orada depoyu doldurmuşumdur. Tek bir sıkıntı bile yaşamadım çok şükür. Firmada önemli ama alacağınız şubeside çok önemli kendinize bir sabit istasyon belirleyin ve mümkün olduğunca orada depoyu fulletin. Arada bana lazım olduğunda 15-20 tl lik alıyordum yine doldurmak için bu istasyona gidiyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opette de şube önemli aslında örneğin afyon dinardan almak zorunda kaldıgım yakıt ses olarak çok farkettirdi.arada aracıma full depo shell gtl + alıyorum çok yaktırıyor ama motor için temizlik yaptıgıda söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...