Jump to content

Ön camda çıkmayan su lekeleri.

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Değerli forum sakinleri,

Aracımın ön camında bir sürü su lekesi var,bugün malum bayram arefesi aracı yıkarken ne yaptıysam çıkmadı. İçerde değil, lekeler dışarıda.Cam sille de sildim olmadı. Sanırım su kireçli olduğu için,güneşin altında da bekleyince iyice kurumuş ve çıkmıyor. Kireç sökücüyle mi yıkasam,ya da ne yapsam acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çözüm çok basit; bılaşık makinesi parlatıcısı ile camlarını güzelce silip kurula camların pırıl pırıl  olacaktır.. parlatıcının esasıda zaten kireç lekelerini yok etmek olduğu için çok işe yarıyor herkeze tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çözüm çok basit; bılaşık makinesi parlatıcısı ile camlarını güzelce silip kurula camların pırıl pırıl  olacaktır.. parlatıcının esasıda zaten kireç lekelerini yok etmek olduğu için çok işe yarıyor herkeze tavsiye ederim..

Doğru çözüm

bir öneride benden ; camı sileceğiniz beze sirke dökün ve camları silin ,ardından durulayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı dertten bende muzdarib oldum, sitenin bahçe sulamasındaki fıskıyeler amacını aşmış benim arabayıda sulamış.Bir baktım sadece cam değil motor kaputu ve çamurlukta su lekesi, yıkadım çıkmadı.Komple cilaladım ve kurtuldum.Ancak camlar öyle duruyordu onuda cam sil ile güzelce sildim geçti sayılır çok az, belli belirsiz camlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Kimyasal bir olay, kireç baz olduğu için asitle çıkar, en basit ve zararsız asit de sirke, sirke çıkartamıyorsa por-çöz, vileda süngerinin sert tarafına yarı yarıya sulandırılmış por-çöz dökün, çıkartamıyacağı kireç lekesi yoktur camdan.. Bolca su ile durulamayı unutmayın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...