Jump to content

Mazda 3 Çok Yakmıyor

A.Ziya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar.

mazda 3 için çok yaktığına dair bu forumda birçok şikayet okumuştum.

ben yeni bir mazda 3 kullanıcısı olarak anlık yakıt tüketimine baktığım zaman

aracın 90 km sabit hızda 5.3

120km sabit hızda 5.5 litre yaktığını görünce şaşırdım.

sattığım 2005 corolla ile 6.3 litrenin altına hiç düşürememiştim.

hatta mahallede arkadaşımın 2009 mazda 3ü ile bir depo benzinle uzun yolda 950 km yaptım demesi bana pek inandırıcı gelmemişti.

yine toyotada 100 km nin üzerine çıktığımda motor sesini çok duyuyordum mazdada motor sesi beni hiç rahatsız etmedi çünkü yok denecek kadar az ses geliyor içeriye.

iki seferde motor çalışıyormuş kontak kapalı zannedip çalıştırmaya çalıştım kendimden utandım :)

birde merak ettiğim bendeki aracın ayak bastığımız zemin çok esnek.

dikkat ettim sağ taraf ve arka taraftaki ayak bastığımız zemin çok esnek bu normalmi.

bugüne kadar kullandığım değişik bir çok araçta bunu farketmedim.

bu mazdaya has birşeymidir.yani 100 kiloluk bir adam sağ ayağını içeri atsa ayağı alttan çıkacak diye korkarım valla :D

bu konuda fikirleriniz nelerdir.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• M.E.G

6

• ALİİHSAN

7

• Touring

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Corolla kadar yakmıyor olabilir doğrudur,100 km. üzerinde Corolla kadar motor sesi de olmuyordur, bu da doğrudur ancak arkadaşınızın bir depo benzinle 950 km. yapmış olması bence imkan dahilinde olan birşey değildir.

Zemin konusunda daha önce 2005 model Mazda ya binmediğim için birşey diyemiyeceğim ancak benim Mazda 3 te sanki sol tarafın sağ tarafa göre yere doğru daha baskın olduğu hissi oluyor bende tabi bu bir his..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar demek istediğim bir çok yerde mazda 3ün çok yaktığı tartışılıyordu ancak az yaktığını arkadaşımın verilerinden öğreniyorum.

birde kendimin anlık yakıt tüketiminden görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

55 lt depo ile kabalama bi hesap yapılırsa uzun yolda mümkün ama; uzun yolda sağ ayağına hakim olabilecek çelik gibi sinirler lazım :D bomboş yolda 90 km ile gitmek gerçekten sabır işi...

(Bayram yolculuğu İzmir-Polatlı; İzmir'den Afyona kadar eşim kullandı ortalama 8,3. Afyondan Polatlıya kadar ben kullandım ortalama 12,0) (Sağ ayakta sıkıntı var benim de :D) (Değerler Lpg içindir)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katılıyorum Megane II vardı bende... Onunlar 90km sabit klimasız yaktığım yakıtı şimdi 110km klima açık yakıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

55 lt depo ile kabalama bi hesap yapılırsa uzun yolda mümkün ama; uzun yolda sağ ayağına hakim olabilecek çelik gibi sinirler lazım :D bomboş yolda 90 km ile gitmek gerçekten sabır işi...

(Bayram yolculuğu İzmir-Polatlı; İzmir'den Afyona kadar eşim kullandı ortalama 8,3. Afyondan Polatlıya kadar ben kullandım ortalama 12,0) (Sağ ayakta sıkıntı var benim de :D) (Değerler Lpg içindir)

Senin kullanmamanda ekonomik açıdan fayda var Onur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de 2 aylık mazda 3 kullanıcısıyım. Aracım lpgli. Daha önceki 2008 model 1.4i fiesta lpgli aracımla aynı yakıyor aracım. inanmayan olabilir ama hesap ortada. 40 litre gazla 530 km yol yaptım ankara erdek arası. fiesta ile de aynı değerlere sahiptim.  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir depoyla Siirt'den çıktığımda hep Adanadan sonra almışımdır benzini. (Yaklaşık 750 km) Tatil gidişi olduğundan araba tıka basa doludur ve klima hep açıktır. Sürekli 90 km falan da gitmem hani. Çok istikrarlı ve sabırlı kullanılırsa imkansız gibi görünmüyor bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar.Temmuz ayında aldığım Mazda 3 ile sungurluya doğru bugün yola çıktım.70 km şehir içi 180 km şehir dışı  yaptım şu anda.Yakıt ortalaması 6.0 lt.Rodajda bu değeri yakalaması sevindirici.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....950kmyi 100 kişiden 3-5 kişi yapabilir.. İmkansız değil, ama çok zor...

Ehh onlardan biri olmak hoş bir duygu.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin kullanmamanda ekonomik açıdan fayda var Onur :D

Abi eşim dengeliyor işte normal değerleri yakalıyoruz çok sıkıntı olmuyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul-antalya-istanbul güzergahında ortalama 110-120 km hızla 6,9-7 lt yaktı.İstanbuldan fulleyip çıktım Isparta'da benzin aldım.Dönüşte de bozüyükte benzin aldım.110-120 giderek hemen hemen 700 km civarı gidiyor.90-100 km ile gitmeye sabrederseniz (ki ben kendimi aştım boş yolda 110-120 giderek :) ) 850-900 km yapmak hatta 950 km bile gayet mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

900 üstü için büyük bir sabır,itina ve tabi hava alanı gibi yol gerekiyor.Yine de zor görünüyor gözüme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Manuel makul yakıyor olabilir ama 4 ileri otomatik şanzıman vampir gibi. Ne yaptıysam 8.5l/km altına inemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Manuel makul yakıyor olabilir ama 4 ileri otomatik şanzıman vampir gibi. Ne yaptıysam 8.5l/km altına inemedim.

8.5 -9 Lt iyi rakamlar bir tm otomatik için. Dsg Şanzıman ve Easytronic güya yeni nesil şanzımanlarda bu değerler hatta biraz daha üzeri yakıyor İstanbul Şehiriçi trafikte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...