Jump to content

Benzin Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benzin filtresi depo içerisinde değil mi ? Yani eski mazdalarda (121-323-626) benzin filtresi kaput altındaydı ancak yeni araçlarda (mazda3-6 vb) benzin filtreleri depo içerisine kondu diye biliyorum. Yani değişmesi gereken süre oldukça uzun olmalı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu işe bir terslik var sanki. Koşullarından ötürü mazda Türkiye'de 6 aylık bakım periyotları uyguluyor ama en sabıkalı olduğumuz konulardan biri olan yakıt için söz konusu filtre bu periyotlarda zor olduğu için değişemiyor öyle mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zor oldugu için değil onun değişim süreci farklı olması gerek, aracınızın kitapçıgında her bakım zamanlarında neyin değişmesi gerektiği yazıyor olmalı yoksa bile servisinizi arıyarak benzin filtresi hangi zamanlarda değişiyor öğrenebilirsiniz. 95 model araçların bile benzin filtreleri daha yeni yeni değişiyor kaldıki aracınız 2011 model, benzin filtresinin önümüzdeki zamanlarda değişime ihtiyacı oldugunu sanmıyorum.

Net bilgi sahibi değilim, sadece duydugum bildiğim kadarını elimden geldiğince aktarmaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç 130 Binde. Son bakımda (126 binde) servise yine söyledim ve yine değiştirmediler. Kitapçık da yok. Sahi bu filtre ne zaman değişir bilen bir arkadaş söylesin. Belki de depoda olduğundan servislere değiştirmesi zor geldiğinden değiştirmiyorlardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Forumda servisteki arkadaşlardan bu konuya cevap gelmemiş gerçekten deponun içindemi yoksa

aracı lifte kaldırdığımızda değiştirilebilecek bir yerdemi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...