Jump to content

LPG Zararının Maliyeti

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar. Lpg nin subaplara verdiği zararla ilgili değişim yada eğer gerekirse motor yaptırmanın malyeti tahminen nekadar olur.

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 129
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

22

• Fotifoti

10

• dakyildiz

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

burak bey sadece subaplarmı değişiyor acaba. Başka hangi parçalar değişmesi muhtemel? Bu maliyet duruma göre artabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak bey sadece subaplarmı değişiyor acaba. Başka hangi parçalar değişmesi muhtemel? Bu maliyet duruma göre artabilirmi?

Bildiğim kadarı ile 8 sübap, kapak rektifiyesi ve işçiliği içeriyor bu fiyat. Farklı yerlerde daha düşük bir fiyat çıkabilir ama en son bir servisten bu rakamlar civarında bir masraf olacağı söylenmişti.

Kadir'in dediği gibi bu masrafın çıkacağı da meçhul. Sitede LPG kiti taktırıp bu problemi yaşayan henüz yok. Benimki de 2 sene ve 25.000 kmyi geçti ve çok şükür bir problem yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006 Mazda 3'üme Kasım 2009'da 98,000 km.deyken  MEB Başayar'da BRC LPG kiti taktırmıştım. LPG'li olarak yaklaşık 45 bin km yaptıktan sonra son bir aydır ara sıra motorda ani vuruntu ve güç kesilmesi olmaya başladı, başlarda 10-15 saniye süren bu durum sırasında arıza lambası da sürekli yanıp sönüyordu. Sorun gitgide daha sık olmaya başladı ve şu an neredeyse motor hiçbir zaman düzgün çalışmaz oldu. Aracı Başayar'a götürdüğümde LPG kullanan Mazda 3'lerde 40 bin-50 bin km arasında bu sorunun sıklıkla yaşandığını, motor kapağının açılıp subapların değişmesi gerektiğini söylediler. Sürekli uzun yolda kullanılan araçlarda arızanın oluşma süresi daha uzun oluyormuş. İşlemin tahmini maliyeti ise 2500 lira kadar tutuyormuş.

LPG kullanan ve taktırmak isteyen arkadaşların bilgilerine sunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Montaj öncesi böyle bir sorun olabileceğini duymuştum ama ne sıklıkta görüldüğünü bilmiyordum. Şimdi ise servisteki ustaların konuşmalarından bunun beklenen bir durum olduğunu anladım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinli motor zaten 150.000 de su koyvermeye başlamıyor mu ? 150.000 e gelmiş bir araçta bunu lpg ye bağlamak ne kadar doğru bilemiyorum ? zaten lpg sorunlarının hemen hemen tamamı araçların bakımsız olması yada lpg ayarının yanlış olmasından kaynaklanıyor. Lpg'nin düzgün çalışması için motorun sağlıklı olması gerekiyor. Benzinin gösterdiği töleransı göstermiyor lpg .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu problem sadece mazdalara özgü bir problem mi? 98 civicime 96 bin km de taktırmıştım şu an 210 bin km de ve motor açısında hiçbir sorun yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi bu LPG olayını tek başlık altında toplayıp sabitlemek lazım eve geçince bir göz atayım

Aman haa. Eski konuları birleştirmek çok kaçınılacak bir şey zira o konulara bağlı birçok google indexi mevcut. Ama yeni bir konu açıp, ilk mesajda diğer konuların linklerini verip eski konuları da kilitlersen hem yeni bir konu açılmış olur hem de diğer konuların indeksini kaybetmemiş oluruz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinli araç 150.000 de su koyvermez. Diğer söylediklerine katııyorum abi :)

koyvermeye başlar dedim, verir demedim. benim '92 626 300.000 gitti. yarısını da lpg ile gitti. ama işi bittiğinde sübapları değil, motoru yeniledik :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006 Mazda 3'üme Kasım 2009'da 98,000 km.deyken  MEB Başayar'da BRC LPG kiti taktırmıştım. LPG'li olarak yaklaşık 45 bin km yaptıktan sonra son bir aydır ara sıra motorda ani vuruntu ve güç kesilmesi olmaya başladı, başlarda 10-15 saniye süren bu durum sırasında arıza lambası da sürekli yanıp sönüyordu. Sorun gitgide daha sık olmaya başladı ve şu an neredeyse motor hiçbir zaman düzgün çalışmaz oldu. Aracı Başayar'a götürdüğümde LPG kullanan Mazda 3'lerde 40 bin-50 bin km arasında bu sorunun sıklıkla yaşandığını, motor kapağının açılıp subapların değişmesi gerektiğini söylediler. Sürekli uzun yolda kullanılan araçlarda arızanın oluşma süresi daha uzun oluyormuş. İşlemin tahmini maliyeti ise 2500 lira kadar tutuyormuş.

LPG kullanan ve taktırmak isteyen arkadaşların bilgilerine sunulur.

bide şu var. bu sıkıntıdan dolayı hışırtı ve tık tık ses yapan motor bu değişim sonrası tamamen eski sesine dönebilecek mi acaba? aslında beni en çok düşündüren şey bu. motorun eskisi gibi sessiz çalışmasını tabiki isterim. servistekiler eski haline döner demişlerdi ama, tabi yine LPG atılırsa araca eski sıkıntıları hortlatması muhtemel olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımda ufak bi titreme vardı hatırlarsanız. LPG den kaynaklı olduğunu anladık ve serviste sübapları değiştirdim. 1800 TL civarı tuttu. Değişen parçaların listesi vardı bulabilirsem buraya eklerim.

Performans ve yakıtta düzelme var.

Sabah motor soğukken veya ışıklarda viteste olduğunda titreme yapıyordu şuan hiç bir sıkıntı kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

meg hocam, nerde değiştirdiniz? Hangi serviste? sizin bilgilerde Erzurum-Trabzon yazıyor. Erzurumlumusunuz Trabzonlu mu? :) ben Toruldayım. yolunuzun üzeri. geçerken uğrayın tanışırız yemeğimi yersiniz.. :)) bu konuyu da ayrıntılı görüşrüz. ben ciddi söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgilerimde güncelleme yapmam lazım :D Erzurumluyum ve artık Erzurum'dayım :) Erzurum Yılmaz Yılmazlar serviste değiştirdim. Bu taraflara gelirsen tanışır yemek yeriz :)

Sökülen sübapların falan fotoğrafını çekerim bir ara. Manifolt contası falan bir sürü şey değişti sabah listeyi bulamadım. Bulduğumda detaylı yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

meg hocam, yakında erzurumdayım inşallah geleceğim.  :egy: direk sizi bulurum. biz arada arkadaşlarla geliyoruz gezmeye cağ kebabı yemeye falan.  :egy: size de söyleriz cağ kebabı. telefnum 05056331623. sizde telefonunuzu bi zahmet yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...