Jump to content

Mazda 3 Lastik Rotasyonu, Rot-Balans ayarı

SeRcAn35
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba, aracıma rot balans yaptırmak istiyorum araç 20,000 km de ve ayır servise değil dışarıda özel bir yere yaptırmak istiyorum daha uygun fiyata gelir, ancak şöyle bir şey duydum rot balans ayarı yapıldığında direksiyonunda elektronik ayarları yapılması veya tanıtılması gibi bir işlem gerekiyormuş böyle bir şey var mı ? Yakın zamanda yaptıran var mı servise mi dışarıda özel bir yere mi yaptırdı bir de ne kadar fiyatı oluyor serviste veya dışarıda.

Not: aracım yolda düz bıraktığımda sağa sola gitme gibi bir şey görünmüyor yaptırmamın sebesi her 5000 km de yapılması gerektiğini yazmışlar ama çok kısıtlı zaman oluyor bende 20,000 km de bir yaptırayım diyorum, bir de hafif bir eğilmi yolda frene bastığımda ön tekerlekler çok kayıyor acaba rot balans ayarından olabilir mi, tekerleklerin dişleri gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araça,20000 km de lastik rotasyonu yapıldığı için rot balansa da girdi.Bu işlemler,aracımın garantisi dolmadığı için serviste yaptırdım.

Sizin aracınızın 20000km doldurduysa,zaten lastik rotasyonu yaptırmanız gerekiyor.Dolayısıyla aracınız rot-balans ayarına girecek.Dışarda yaptırmak istiyorsanız iyi bir ustaya yaptırın.Bildiğiniz gibi,rot-balans önemli bir teknik ayrıntı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araça,20000 km de lastik rotasyonu yapıldığı için rot balansa da girdi.Bu işlemler,aracımın garantisi dolmadığı için serviste yaptırdım.

Sizin aracınızın 20000km doldurduysa,zaten lastik rotasyonu yaptırmanız gerekiyor.Dolayısıyla aracınız rot-balans ayarına girecek.Dışarda yaptırmak istiyorsanız iyi bir ustaya yaptırın.Bildiğiniz gibi,rot-balans önemli bir teknik ayrıntı....

lastik rotasyonu dediğiniz ne oluyor ? bide bende yol bilgisayarında tyre rotation 0 yazıyor o mu oluyor acaba ? serviste ne kadar ücret alıyor bundan ? 20,000 km bakımı için 360 tl istenildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik rotasyonu; ön ve arka lastiklerin çapraz olarak karşılıklı yerlerinin değiştirilmesidir.Amaç; tüm lastiklerin eşit oranda yıpranmasını sağlayarak,lastiklerden uzn süreli verim almak diyebiliriz.

Her araçta,10000km de bir lastik rotasyonunun yapılması tavsiye edilir.Lastik rotasyonu yapıldığında da ,aracınız rot-balans ayarına girer.

20000km bakımında;ben kampanyalı fiyat 345 tl ödedim.Sizinki kampanyasız fiyat olduğu için 360 tl normal diyorum.

Yol bilgisayarındaki ibare; lastik rotasyonu ile ilgili bir uyarı olabilir....

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.İnşallah size faydalı olmuşumdur....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik rotasyonu; ön ve arka lastiklerin çapraz olarak karşılıklı yerlerinin değiştirilmesidir.Amaç; tüm lastiklerin eşit oranda yıpranmasını sağlayarak,lastiklerden uzn süreli verim almak diyebiliriz.

Her araçta,10000km de bir lastik rotasyonunun yapılması tavsiye edilir.Lastik rotasyonu yapıldığında da ,aracınız rot-balans ayarına girer.

20000km bakımında;ben kampanyalı fiyat 345 tl ödedim.Sizinki kampanyasız fiyat olduğu için 360 tl normal diyorum.

Yol bilgisayarındaki ibare; lastik rotasyonu ile ilgili bir uyarı olabilir....

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.İnşallah size faydalı olmuşumdur....

bende bugun servise yaptırdım İzmir/Yeni servis 360 lira 20,000 bakımı tuttu, ayrıyetten dışarıda rot balans ayarı yapıldı 50+kdv, ancak ön jantlarda hafif egilmeler çıktı tekrar gidicem 50 tl de yine onlara verilicek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Ankara'da rot balans ayarı için önerebileceğiniz bir yer var mı?

ve de fiyatları nedir acaba? :dua: :dua:

şamazda 4.cadde 33 veya 36 sokakta (sokak başındaki ilk dükkan)

Kardeşli birşeydi ama ismini tam hatırlayamadım, Kaplan Kardeşler olabilir. zaten o cadde sokagı bulabılırsenız kime sorsanız gösterirler.

bende oraya yaptırdım.

far ayarı 10 tl

rot ayarı 20 tl

balans yaptırmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eyvallah.

şamazda 4.cadde 33 veya 36 sokakta (sokak başındaki ilk dükkan)

Kardeşli birşeydi ama ismini tam hatırlayamadım, Kaplan Kardeşler olabilir. zaten o cadde sokagı bulabılırsenız kime sorsanız gösterirler.

bende oraya yaptırdım.

far ayarı 10 tl

rot ayarı 20 tl

balans yaptırmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...