Jump to content

Ön takımdan gelen garip sesler yardım!

roadless_2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrhb arkadşlar aracımın ön takımından çukurlara girdigimde toktok diye bir ses geliyor sanki ayagımın altından bişeyler vuruyor gibi amantisörlerden şüphendim ustaya götürdüm saglam dedi z rotları aks körüklerini falan değiştirdim ama ses halen kesilmedi sizce bunu nereden kaynaklıdır neden yapar böyle bir sesi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kesinlikle bu olabilir en kısa zamanda bir gösterecegim onu tşk ederim inş. ondan kaynaklanıyordur.

tanesi 5 tl ,ancak değişmek için travers komple iniyor ,ben değiştirdim araba pıtır pıtır oldu .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşçilige ne kadar verdiniz acaba en azından fiyat fikrim olsun burada sanayiciler tuttugana geçirme derdinde çünkü  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece viraj lastikleri değildi o günkü yapılanlar , baskı balata set halinde değişti 120 tl valeo ,hazır sökülmüşken volant dişlisi bilyası değişti 5 tl polonya yapımı bişe , viraj çubuğu lastikleri çifti 10tl ,işçilik 150 demişti 120 aldı , usta arkadaşım olduğu için . Sanırım sadece viraj çubuğu lastikleri için en az 70-80 tl alırlar çünkü japonya'da ne kadar çeşit civata-somun varsa hepsi traverste  takılı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakalım yarın gidip bende fiyat alacagım işçilik dahil ne diyecek antalyada sayılı japonculardanmış usta adını çok duydum tanıdıkta ayarladık aradım gelsin halleriz dedi ama bakalım nasıl halledecek :D uzun yola gitmeyecek olsam biraz daha bekletecektim ama uzun yolda malum ne olur ne olmaz değiştirmek lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim araçtanda bir anda bu ses gelmeye başladı bugün. sol ön taraftan hafif bir çıkıntıya girince tok tok şeklinde ses geliyor.. yarın sanayiiye götüreyim bakalım bir ne imiş derdi.. eskişehirde de tanıdığım japoncu yok ama. anlayan birini buluruz umarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hafta sonu dediğiniz lastikleri değiştirdim ve arabam sessiz moda girdi :D çok güzel 13lira malzeme 30 lira işçilik verdim usta tanıdıkdı başka birisi olsa 60dan aşagı yapmam ddedi gerçektende 60 lirayı hak ediyordu usta bende 50 lira bıraktım olsa dahada verecektim :) yaptıgı işin hakkını verdi yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim

bizim araçtanda bir anda bu ses gelmeye başladı bugün. sol ön taraftan hafif bir çıkıntıya girince tok tok şeklinde ses geliyor.. yarın sanayiiye götüreyim bakalım bir ne imiş derdi.. eskişehirde de tanıdığım japoncu yok ama. anlayan birini buluruz umarım

arkadaşım sende viraj denge çubugunun lastiklerini değiştir kesilecektir ustalar bunu bilemiyor ben direk ustaya bunları değiştir dedim öyle değiştirdiler yoksa kimisi amantisör diyor kimisi başka bişey ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

aynı sesler benim aracımda da geliyordu, lastiklerde herhangi bir sorun yoktu z rotlar değişti(35x2=70 tl), 20 liralıkda işçilik aldı. şimdi çok şükür ses kesildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikleri sağlamsa Z rotu sesi kesecektir ,geçmiş olsun. 98'den bu yana hiç değişmemiş viraj lastikleri ses z rotundan diye, bile bile kendimizi kandırıp 1 çift rotu değiştikten sonra kesilmeyen ses sonucu yenilemiştik (eski rotları atmadık).

muzur_velet , aracınız tam düşündüğüm renk ve model ,resimdeki aracımı almadan önce istediğim gibi 99-00 bulamamıştım, kazasız cezasız inş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende geçen sene aldım, ilk arabam olması sebebiyle üstünde çok fazla duruyorum. ama satıp üst model mazda almak istesemde aradaki fiyatlar çok uçuk, yani 323 ü mazda 3 e yükseltmeye kalksan arada 4 yıl olmasına rağmen 10.000 tl ekstra para gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...