Jump to content

Mazda 3 Aks ve Rulman (2005)

A.Ziya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2005 model mazda 3 ün sol dış aks ve rulmanları değişecek.

mazda 323ün aks ve rulmanları uyarmı.

fiyat olarak 323 aks ve rulmanı daha ucuz, uyarsa ondan taktırmayı düşünüyorum.

bu konuda bilgisi olan veya yorum yapan arkadaş olursa sevinirim.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uyacağını sanmıyorum. Bu arada benim de sağ aks değişecek ve servis dışında daha parçayı bile bulamadım. Eğer dışarda bulduysan bilgi alış-verişinde bulunalım. En azından fiyat ve marka olarak haberimiz olur. Servisteki aks fiyatı 350 civarı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uyacağını sanmıyorum. Bu arada benim de sağ aks değişecek ve servis dışında daha parçayı bile bulamadım. Eğer dışarda bulduysan bilgi alış-verişinde bulunalım. En azından fiyat ve marka olarak haberimiz olur. Servisteki aks fiyatı 350 civarı diye biliyorum.

salih bey servisten bu konuyla ilgili bilgi almaya çalışacağım.seri numarasını öğrenirsen dışarıdan bulursun diyor arkadaşlar.

servisde orjinal olduğu için pahalı olacak.servis dışı temin edilir ama aks ve rulmanın çapını bilmek lazım.

söküp çapını öğrenebilirim ama rulman dağılmışsa tekrar geri takamayız diyorlar.

323ün aks ve rulmanı uyması lazım diyorlar.eğer uyarsa 2parça 100tl civarında.

benim için çok uygun olacak.

bu sebeple daha önce servis dışı böyle parça değiştiren arkadaş oldumu diye konu açmıştım.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Seri numarası öğrenme konusunda Muğla Yetkili Servisinden hemşerim Okan Bey bize yardımcı olabilir. Benim ihtiyacım olan parça sağ aks. Boşluk orada ama tabi bilen bir ustanın bakıp incelemesi lazım. Belki de tamiri mümkündür veya içinden bir şeyleri değiştirerek halledilir. 323'ün parçası uyarsa mükemmel olur tabi ama ben hiç sanmıyorum.

Şimdiye kadar 2 ustaya gösterdim ve Silivri sanayisinde ancak "Sağ akiste boşluk var hocam." deniyor. Çaresi, parçanın nereden temin edilebileceği veya izlenecek yol hakkında kimse bir şey bilmiyor. İşin aslı ilk kez Mazda 3 mekaniği görüyor bu ustalar. Burada yapabileceğim çok da bir şey yok. Gelişmelerden birbirimizi haberdar edelim saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

salih bey gerçekten çok ilginç.

forumda kimse aks ve aks rulmanı değiştirmemiş herhalde :)

dışarıdan edindiğim bilgiye göre bu 2 parçanın çok pahalı olması şaşırttı beni.

kimiside mazda 323 parçaları olur dedi.olursa tabii iyi olacak benim için.

pazartesi mazda servisine gideceğim biliyorum yüksek rakam verecekler.

servisten aks ve rulmanın çapını öğrenebilirsem dışarıdan parçayı kendim alıp

kendi ustama yaptıracağım.

bu konuda gerekli bilgileri size burada aktarırım.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim. Eğer öğrenemezseniz olmazsa Okan Beye rica ederiz. Bize yardımcı olacaktır. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

salih bey merhaba.

bugün mazda yetkili servisine gittim,şase numarasına bakarak benim aracın por50tlya bilyalı

olduğunu öğrendim.

fiyat olarak 281tl porya+50tl işçilik=331 tl mailyet çıkardı.

daha sonra benim usta ile sanayide tanıdığı rulmancıya gittik.

kataloğa baktığında 2004 modele kadar porya

2005 den itibaren bilya olarak listelenmiş.

sonra benim ruhsatta aracın 2004de trafiğe çıkışı olduğunu ama

2005 model ruhsatta yazdığını görünce mecburen porya aldım.

sizin eğer 2005 model ve üzeri ise bilya yeterli olacak.

ben porya ya 100 tl+30tl işçilik vererek 130 tl ye işimi hallettim.

porya yan sanayi aldım orjinali gerçekten pahalı geldi.

sizinde sıkıntılarınızı gidermeniz dileği ile.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç 2006 ve dediğinize göre bilya olacak. Tabi neyin değişmesi geketiği daha teşhis edilmedi. Eğer bilya değiştirmek kafi olacaksa en azından satın alabileceğimiz bir yer adı biliyoruz. Lazım olursa sizden satın aldığınız yeri veya telefonunu alabilirsem çok iyi olur. Olmazsa havale çıkartır kargoyla temin ederim. Paylaşım için teşekkürler ve tabi geçmiş olsun. Sanırım üstünüzden bir yük kalkmıştır. Darısı bizim başımıza inşallah...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

2005 mazda 3 aracımda da benzer sorun var .sitede epey aradım bu rulman değişimiyle alaklı pek bişey göremedim.Rica etsem yardımcı olabilirmisiniz.Acaba çok maliyetli bir iş mi bu rulmandan gelen ses sorunu.Araca uygun rulman fiyatları hakkında bilgi sahibi olan varsa çok makbule geçecek :)

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 mazda 3 aracımda da benzer sorun var .sitede epey aradım bu rulman değişimiyle alaklı pek bişey göremedim.Rica etsem yardımcı olabilirmisiniz.Acaba çok maliyetli bir iş mi bu rulmandan gelen ses sorunu.Araca uygun rulman fiyatları hakkında bilgi sahibi olan varsa çok makbule geçecek :)

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Rulman veya bilya deyip geçmeyin yolda bırakma, kaza yapma vs. ihtimalleri var allah korusun. Orijinal parçaların maliyetli olduğunu biliyorum, zaten konunun başlarında da Ziya bey fiyatları yazmış...

Ancak kod numarası veya parça numarası ile orta halli rulman satıcılarında bu parçaları bulabilirsiniz, zaten yine konu sahibi Ziya bey sorununu bu şekilde çözmüş, problem olsaydı şimdiye kadar buradan olumsuz görüş bildirirdi.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ziya bey porya dan bahsediyor sanırım ..(açıkçası ne olduğunu da bilmiyorum ya.. :D)

bide konu 2011 de görüşülmüş..

güncel fiyatlar olsa iyi olurdu..

söylediğiniz gibi rulman bilye önmeli gerçekten ..

yürüyen aksaam sonuçta..

allah göstermesin olmadık biyerde olmadık bişeyler yaşanabilir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...