Jump to content

Mazda 323 Amortisör Tavsiyesi

komencero
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yaza doğru indirim geldiğinde bende servisten almayı düşünüyorum. Tanesi 160 gibi bir şeydi. %20 indirimle gayet uygun olabilir 4 tanesi. Güle güle kullanın araçtaki değişimlerden söz ederseniz sevinirim :)

Böyle indirimler olduğunu bilmiyordum.

Amortisör değiştirmemin bir sebebi, Allaha şükür bizim ilçenin yolları köy yolundan beter. Arka amortisörlerin patlak olmasından dolayı aracın arkası dağılacak,kopacak gibi oluyordu.

Diğer sebep te ön amortisörler P-J markaydı. Ön tarafta hiç esneme yok gibi bişeydi.  Bazı ustalar normal, bazıları anormal dediler. O yüzden önleri de değiştireyim dedim.

Sonuçta yarım olan işi sevmem.Tam kazık yarım kazıktan iyidir deyip önleri de değiştirdim.

Değişim sonucu arkadan gelen sesler kesildi ama önlerde durum aynı gibi. Esneme halen çok az.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağlıklısı hepsinin değişmesi tabiki. Yaza girerken ve kışa girerken servislerde yedek parça ve işçilikte %20 indirim oluyor. Hatta bir ara yanlış hatırlamıyorsam 3 yaş üstü araçlar için %30 oldu bayram ettik :)

Sonuç olarak güle güle kullanın bizim araçların süspansiyonları ve direksiyonları sert zaten fazla esneme beklemeyin araçtan.

@Oğuzhan

İyi dilekleriniz için teşekkürler. Süspansiyonun sert olması uzun vadede tıkırtılara sebep olur diye yumuşatmaya çalıştım ama işte. Gerçi araç 260binde. Uzun vade daha nasıl olur bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Herkese iyi günler; 92 Model 323 sedan aracım var, önlere Maysan marka amortisör almayı düşünüyorum, bir internet sitesinde 76 lira tanesi. Ama önleri sağ sol diye ayırmamışlar, şirketi aradım sizin araçların ön sağ ve sol amörtisörleri aynı onun için sağ-sol diye belirtmiyoruz dedi, kafam karıştı, bütün sitelerde ön sağ ve ön sol diye ayrı satılıyor. Emin olamadığım için sipariş vermedim. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese iyi günler; 92 Model 323 sedan aracım var, önlere Maysan marka amortisör almayı düşünüyorum, bir internet sitesinde 76 lira tanesi. Ama önleri sağ sol diye ayırmamışlar, şirketi aradım sizin araçların ön sağ ve sol amörtisörleri aynı onun için sağ-sol diye belirtmiyoruz dedi, kafam karıştı, bütün sitelerde ön sağ ve ön sol diye ayrı satılıyor. Emin olamadığım için sipariş vermedim. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Maysan almayın, verdiğiniz paraya yazık, birkaç ay sonra yine sorun çıkartır yüksek ihtimalle, tekrar sök,tak bir ton uğraş.. Almışken kyb, tokico, monroe gibi markaları tercih edin ,içiniz rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mümkünse kyb veya tokico alın yoksa diğer markalardan memnun kalmayabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Herkese selamlar

Arkadaşlar benim aracın öndeki amortisör takozları patlak onu biliyorum değişmesi gerekir ciddi bir ses yapıyor tamam.

Ama aracı aldığım adam ve bir usta ya baktırdığımda amortisörlerinde sorun olmadığını söylemelerine rağmen örnek bozuk yolda giderken çok fazla tangur tungur ses geliyor, sanki yolda bırakın tümsek filan karıncanın üstünden geçsem tak tak diye titreme ve darbe karışımı bir ses çıkıyor. Bence amortisörlerin değişmesi gerekiyor çünki bu denli sarsma ve ses heleki ön + arka olarak normal olamaz diye düşünüyorum.

Bu anlamda hangi marka amortisörü tavsiye edersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki KYB. Tocico bulabilirsen o da çok iyidir. İkisi de japon malı ikisi de resmen ömürlük. Piyasadaki eşdeğerlerinden fiyat olarak 2 katı fark vardır ama ömür olarak fazla fazla telafi edersin verdiğin parayı. 

Bu dediklerini takozlardan da yapar. Gözünle görebildiğin bir yırtık/yıpranma var mı takozlarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön takozlar gitmiş zaten gözle görülebiliyor. Amortisör tavsiyesi içinde tşk ederim. Tanesine 90 tl demişlerdi ama markasını sormamıştım ozaman çünki almaya niyetim yoktu. Sanırım 2 katı fark dediniz ama ortalama 150-160 tl gibi bişeydir sanırım.

Ayrıca sadece takozlar anlattığım kadar sesi tek başına çıkaramazlar eminim amortisörler kesin değişmeli.Birde benim aracın önü biraz aşağıda arkasına göre bu normalmidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ön takozlar gitmiş zaten gözle görülebiliyor. Amortisör tavsiyesi içinde tşk ederim. Tanesine 90 tl demişlerdi ama markasını sormamıştım ozaman çünki almaya niyetim yoktu. Sanırım 2 katı fark dediniz ama ortalama 150-160 tl gibi bişeydir sanırım.

Ayrıca sadece takozlar anlattığım kadar sesi tek başına çıkaramazlar eminim amortisörler kesin değişmeli.Birde benim aracın önü biraz aşağıda arkasına göre bu normalmidir.

130 tl kyb yağlı amortisör. takozlar ummadığınız kadar ses yapar.aracın önü içinde helezon yaylarını değişmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kyb alacaksanız gazlı olanı almayın. Ben aldım pişman oldum sonradan. Amortisör bildiğin spor araçlara yönelik yapılmış. Esneme çokkk az. En ufak yol bozukluğunu içinizde hissettiriyor. Otoban yada pistte kullanıyorsanız kesin gazlı alın tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat almadim cunki bu aralar bayagi yoğunum arabayla hic ilgilenemiyorum bile.

Evet gazli istemiyorum zaten arabam performans yoksunu yagli tercih edicem.

Tekrar tskler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...