Jump to content

Mazda3 Autobild'in 100.000 km testini üstün başarıyla tamamladı

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Auto Bild Dayanıklılık Testinde en iyi skoru Mazda3 gerçekleştirdi

• Auto Bild’in dayanıklılık testinde sıralamada ilk üçe üç modeli ile giren tek marka Mazda

• Basın Mazda için “üzmeyen otomobil” diyor

• 100,000 km’den sonra sadece bir tane önemsiz arıza

Mazda Auto Bild dayanıklılık testinde başarı kazanmaya devam ediyor. Mazda6 ve Mazda5’ten sonra, şimdi de Mazda3 derginin 100,000 km dayanıklılık testini en yüksek skoru elde ederek geçti. Bu skor, Mazda araçlarının yüksek ürün kalitesinin, güvenilirliğinin ve dayanıklılığının kanıtıdır.

Mazda’nın en çok satan kompaktı, uzun vadeli iki yıllık bir test sürüşünden sonra sadece bir tane önemsiz arıza yaşadı -  bagaj kapağındaki arızalı bir plastik klips. Bu Mazda3’ün en yüksek skoru elde ettiği ve şu anda Auto Bild’in zorlu dayanıklılık testinde ilk 3’e giren üçüncü Mazda modeli olduğu anlamına gelir. Bunu daha önce hiçbir araç üreticisi başaramamıştır. Auto Bild editörleri sonuç kısmında “Mazda zorluk çıkarmayan  otomobil arayanlar için tek adrestir.” diye yazdılar. “O efsanevi Japon güvenilirliği hala hayatta ve kalbi burada atıyor.” diye eklediler. Mazda3’ün dayanıklılık testinin en son sonuçları, Auto Bild’in  bugünkü Almanca baskısında yayınlandı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

4

• okkko

4

• İlhan

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest edarguner

Mazda eskimez hatta kendi kendini yeniler :D :D

Aynen Oğuzhan,

Benim 90 Model 323 200.000Km üzerindeydi açtık üst kapağı parıl parıl parlıyordu. Yağ koyuyorduk 6000km sonra pırıl pırıldı hala. Benjamin Button gibi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaşım için teşekkürler.

VW hakkında ne söylense boş ,yetkili serviste çalışan arkadaşlar var.Geçen gün bire bir şahit olduğu bir olayı anlattı.

Adam elinde 70 bin nakit para ile gelir ve Jetta dizel almak istediğini söyler,satış elemanı şu an ellerinde olmadığını ,istenilen aracın  " 2012 Nisan "ayında geleceğini söyler.Adam "tamam beklerim" diyerek çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin en komiğide aldıktan sonn ra servislere hem arıza hem bakımlara dünya kadar para dökerler birde gizlerler bunu.hem 6 ay bekledin hem servisle akraba oldun demesinler diye.birde bu araçlar niçin tüv raporlarında sorunsuzlukta ilk 10 da yoklar.140 bin km eski ve yeni mazda 3 kullanıyorum tek bir arıza olmadı.2004 ten beri hiç mi arıza çıkmaz.çıkmıyor işte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 ay önce arkadaşım amorok için ön sipariş verdi sipariş sırasında renk seçimi yapamazsınız ne gelirse içinden seçersiniz dediler :D  neyse araçlar geldi kur farkından dolayı birde araç fiyatı 7000tl artınca kafayı yedi haliyle bıraktı çıktı :D durum bu hale düşmüş durumda yazık.. neyse sana tourin dizel alalım dedim baktık haliyle impressive de gözü kaldı impressivede dizeli olmadığı için alfa Gıulıetta aldı kısa zamanda dizele imressive donanımı gelmesi lazımm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz sabredebilseydi o da olacaktı ;) Sanırım Kasım ayında geliyor Impressive donanımlı dizeller . Yanlış bilmiyorum değil mi Okan ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz sabredebilseydi o da olacaktı ;) Sanırım Kasım ayında geliyor Impressive donanımlı dizeller . Yanlış bilmiyorum değil mi Okan ?

bilmem ki :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gelirse kesin alacaksın ama ne fiyat olursa tamam mı :D

Abi şuan kafaya takmış durumdayım. Focus dizel titanium 67 civarı, jetta DSG dizel 72 civarı. Mazda 51 civarı fakat touring. Otomatiğe alıştık bi kere tekrar manuele dönmek olmaz :D Focus iyi araç fakat o para verilir mi ki zaten otomatiği yok. Jetta DSG den dolayı kaybediyor. Opel astra, peugeot 308, citroen c4 oldum olası sevmem.

Kafam çok karışık patron. Mazda' ya söyleyin sky active şanzıman ve motorları taksın göndersin bir an önce :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ağzı olan konuşuyo, geçen gün bizim arkadaşlarda hemen yapıştırdılar, ee parçası pahalı diye, kime göre neye göre pahalı hangi markayla hangi parçasını karşılaştırıyorsun... laf olsun diye boş boş konuşuyor millet...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin en komiğide aldıktan sonn ra servislere hem arıza hem bakımlara dünya kadar para dökerler birde gizlerler bunu.hem 6 ay bekledin hem servisle akraba oldun demesinler diye.birde bu araçlar niçin tüv raporlarında sorunsuzlukta ilk 10 da yoklar.140 bin km eski ve yeni mazda 3 kullanıyorum tek bir arıza olmadı.2004 ten beri hiç mi arıza çıkmaz.çıkmıyor işte.

maşallah abi, maşallah :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece bir tane önemsiz arıza yaşadı -  bagaj kapağındaki arızalı bir plastik klips...

bu nasıl bir arızadır..bilen var mı  acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ağzı olan konuşuyo, geçen gün bizim arkadaşlarda hemen yapıştırdılar, ee parçası pahalı diye, kime göre neye göre pahalı hangi markayla hangi parçasını karşılaştırıyorsun... laf olsun diye boş boş konuşuyor millet...

İthal olup parçası ucuz olan kaç araç var (çin malı hariç)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...