Jump to content

Mazda 6 Lpg Uygulaması (2008)

ibrahimayanoglu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni kasa mazda6yı alalı 1ay oldu 2008 model beyaz.Daha önce mazda3 aracımada lpg uygulatmış ve hiç sorunsuz binmiştim (balıkesir sadık otogaz)Şimdiki aracımada yine sadık otogazda romano lpg uygulaması yapıldı.Öncelikle 2008 mazda 6da kullanılan motor ford mondeo ile aynıymıs ve lpg uygulandıgında mazda3lerdeki sıkıntılar olmuyormus.2bin km yol yaptım şehir içi lpg litre fiyatı 2,47 iken 36kuruş, uzun yol ve aracı denemek adına biraz sınırları zorlamama rağmen 26kuruş bir değer elde ettim.Açıkcası 2.0 bir araçta lpg bu fiyatta iken gayet iyi bir rakam diye düşünüyorum.Lpgde herhangi bir sıkıntı yaşamadım sorun olacağınıda düşünmüyorum açıkcası.Aracın lpgli oldugunu sadece yakıt giderlerimin düşmüş olmasından anlıyorum:)Düşünen arkadaşlara yardımcı olmak adına bu konuyu açmaya kara verdim sorularınız olursa yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Selamlar. Hocam uzunca bir vakit geçtiğine göre, halen LPG oneriyormusun?

Bende birkaç haftalık mazda 6 kullanıcısıyim. Su anda sakın kullanımda 8 litre yakıtı var. Etrafımdakiler LPG takmam gerektiğini söylüyorlar fakat ben o kocaman bagaja kıymıyorum. :)

Sanki LPG takarsam motoruna yazık etmiş olurum gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende birkaç haftalık mazda 6 kullanıcısıyim. Su anda sakın kullanımda 8 litre yakıtı var. Etrafımdakiler LPG takmam gerektiğini söylüyorlar fakat ben o kocaman bagaja kıymıyorum. :)

Konu sahibi görüşlerini yazmış ve kaçmış, daha da uğramamış foruma, inşallah uğramasına engel bir şeyi yoktur da bir zaman gelir bizleri aydınlatır...

Benzinde bu değerleri elde edebiliyorsanız ve çok km yapmıyorsanız bence taktırmayın. Çok fazla km yapan birisiyseniz siz bilirsiniz...

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet yeni kasa.çok keyifli bir araç. Tabi daha 40 km anca kullandım ama ilk izlenimim bu paraya bu araba müthiş. millet neden daha fazla paraya c sınıfı araba alır anlamış değilim.

benden 2010 honda civic vardı. ortalama 7- 7,5 yakardı. bu 8 civarında dakıyo. 1 litre için yakıt denemez.

2 mtv. 2010-2011 civic corolla ve bilimum arabalar 40-48 arası. benim aldığım paraya.aradaki farkla 1-2 yıl mtv ödenir.

benden 2010 honda civic vardı. ortalama 7- 7,5 yakardı. bu 8 civarında dakıyo. 1 litre için yakıt denemez.

2 mtv. 2010-2011 civic corolla ve bilimum arabalar 40-48 arası. benim aldığım paraya.aradaki farkla 1-2 yıl mtv ödenir.

Mustafa Bey,

8 litre yakıyorsa öpüpte başınıza koymalısınız,sevinmelisiniz. Benim aracım dizel şehir içi 7 Litreleri gördüğüm oluyor. Sizin hesaplamada bir yanlışlık yoktur umarım.

8 Litre yakan D segmenti bir araca sahipsiniz. Uzun yolda bu yakıt dahada aşağıya düşüyordur. Hani sormuştunuz ya millet niye fazla para ödeyip C segmenti araca biniyor diye hatırladınızmı ?

Mustafa bey, bende neden D segmenti otomobil alınıpta Lpg takılır anlamış değilim. Bu konuyu hatırlarsanız tanışma mesajında da konuşmuştuk.

40 Km yapmış olmanız, yakıt sarfiyatı konusunda sağlıklı bilgiler vermeniz için yeterli değil demiştim.

C segmenti otomobil alma sebebi MTV ve Yakıt sarfiyatı demiştim. Şimdi bu dediğime birşey daha ilave edeceğim. Sizin gibi 2 bin Cc D Segmenti araç alıpta yakıttan şikayet edip, sonradan LPG taktırma derdiyle uğraşmamak içinde tercih ediyorlar bence. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

GÜnaydın.

Yok ben yakıtından şikayetçi değilim. Bu sabah 8,4 yaptım otalamayı çünkü 160-180 le gittim :D

8-8,5 lt ortalaması var, Ankara çevre otobanını kullanıyorum. Trafik sevmem ben. Fazla km yapamayı, trafğe girmeyi tercih ederim.

LPG ben düşünmüyorum. Abim ve birkaç kişi daha söyledi.

Dediğim gibi civic (otomatik) te az yakmazdı kendine göre.Civic le yoğun trafikte ortalama 9,5 bile gördüm. Ona da lpg tak dediler, taktırmadım.Hatta benden alan kişi de ilk işim lpg demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

GÜnaydın.

Yok ben yakıtından şikayetçi değilim. Bu sabah 8,4 yaptım otalamayı çünkü 160-180 le gittim :D

8-8,5 lt ortalaması var, Ankara çevre otobanını kullanıyorum. Trafik sevmem ben. Fazla km yapamayı, trafğe girmeyi tercih ederim.

LPG ben düşünmüyorum. Abim ve birkaç kişi daha söyledi.

Dediğim gibi civic (otomatik) te az yakmazdı kendine göre.Civic le yoğun trafikte ortalama 9,5 bile gördüm. Ona da lpg tak dediler, taktırmadım.Hatta benden alan kişi de ilk işim lpg demişti.

Güzelim Mazda 6'nıza Lpg taktırmayın derim. Boşverin kim ne derse desin. Siz kullanmakta olduğunuz otomobil keyfini çıkarmaya bakın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kusura bakmayın işlerimin yogunlugundan pek vakit bulamadım.Hala aynı fikirdeyim iyiki lpg taktırmışım geçen ay lpg 1.90 2.00 lira aralıgındaydı ve ben uzun yolda klima full açık 20kuruş tüketimin keyfine varıyorum.D sınıfı araç kullanmak demek yakıta gereksiz para harcamak demek değildir.Kaldiki iyi bir lpg markası ve doğru ustaların elinden montajla aracınızda lpg varmı yokmu ancak kredi kartı extrelerinde yakıta harcadıgınız miktarın azalmasından anlaşılıyor:)bugüne kadar ortalama 10.00km yaptım ve çok şükür hiç sıkıntı yok.Hız olayını sevmem ama 230uda gördüm lpgde.Bagajım küçülmedi simit tank kullandım ve lastik tamir kiti ve elektronik pompa var oyüzden simitede ihtiyaç duymuyorum.Motora yazık olurmu bilmiyorum ama mazda3 de 50bin km focusta 30bin km lpg ile yol yapmış biri olarak böyle olmayacağına eminim.Şuanda taktığım lpg kitinin parasını amorti etmiş durumdayım ve aracımı seviyorum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu sahibi görüşlerini yazmış ve kaçmış, daha da uğramamış foruma, inşallah uğramasına engel bir şeyi yoktur da bir zaman gelir bizleri aydınlatır...

Benzinde bu değerleri elde edebiliyorsanız ve çok km yapmıyorsanız bence taktırmayın. Çok fazla km yapan birisiyseniz siz bilirsiniz...

Kazasız günler.

Valla hocam siz bir lpgli araç kullanıcısı olarak, nasıl bu kadar anti lpgci felsefeye sahipsiniz hala çözemedim bu işi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla hocam siz bir lpgli araç kullanıcısı olarak, nasıl bu kadar anti lpgci felsefeye sahipsiniz hala çözemedim bu işi :D

Doğruya doğru, eğriye de eğri dediğim için olabilir mi?

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğruya doğru, eğriye de eğri dediğim için olabilir mi?

8:)

Bizim toplumumuz alışık değil Veli. Doğruya yamuk, Eğriye Doğru de... bak o zaman senden iyisi yok.

Ne demişler atalarımız......

Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar....:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim toplumumuz alışık değil Veli. Doğruya yamuk, Eğriye Doğru de... bak o zaman senden iyisi yok.

Ben de; atalarımıza hitaben;

Doğru her zaman yerleşecek bir köy bulur... Yüzüncü köy olsa bile...

;)

Eğri; her zaman eğridir baş tacı edilse de...

Diyorum.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...