Jump to content

Cd Changer "Check Cd" Sorunu

Umut ERUL
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım. Forumu inceledikten sonra detaylı bilgi almak için konu açmaya karar verdim.

Aracımın radyo kısmında bir problem bulunmamakla birlikte;

Orjinal olsun ya da olmasın hiç bir cd yi okumuyor.

Cd yi yerleştiriyoruz.

Check Cd

Ardından cd yi dışarı vererek "Out Disk" yazısı beliriyor. Bir kaç arkadaşta bu durumdan muzdarip okuduğum kadarıyla.

Hafta içinde Ankaraya gitmeyi planlıyorum, bu sorunu çözebilecek ve aracın bakımlarını yapabilecek tavsiye ettiğiniz özel bir servis varsa paylaşabilirseniz sevinirim saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu inceledim teşekkür ederim. Bu sorunu yaşayan başka kullanıcılarda warsa sorunu nasıl giderdiklerini açıklarlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

özel serviste hallolabilir mi bilmiyorum.. yetkili servis de changer i söküp servisine gönderiyor... bence bir masraf çıkarttırın, fiyat size uymazsa yaptırmaz alternatif yollara başvurursunuz... bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

özel serviste hallolabilir mi bilmiyorum.. yetkili servis de changer i söküp servisine gönderiyor... bence bir masraf çıkarttırın, fiyat size uymazsa yaptırmaz alternatif yollara başvurursunuz... bence.

Teşekkürler cevaplarınız için, xcarlink die bir sistem inceledim gayet makul aslında ama aracın orjinal özelliklerinin çalışmaması can sıkıcı, Ankara Mazda Servisleri bizi bekler desenize :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyo tam fonksiyon çalışıyor, sıkıntı yok direksiyon kumandasıda tam anlamıyla çalışıyor ama takdir edersiniz ki böyle bir araçta orjinal cd çaların arızalı olması canımı sıkıyor, titiz kullanıcı olarak aracımın plastik aksamında bile çizik görmek üzüyor :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler cevaplarınız için, xcarlink die bir sistem inceledim gayet makul aslında ama aracın orjinal özelliklerinin çalışmaması can sıkıcı, Ankara Mazda Servisleri bizi bekler desenize :)

CD nin arızalı olması ayrı konu ama Okan'ın dediği gibi servis yüksek bir fiyat çıkarırsa Xcarlink çok daha mantıklı olabilir. 6lı yerine 10 lu CD changerınız olmuş olur ( Xcarlink USB içinde 10 adet dizin görüyor ) . Tek fark CD yerine EX yazar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xcarlink müşteri hizmetleri ile görüştüm. Mazda Rx-8 İçin firmware sıkıntısı olabiliyormuş aracın firmware versiyonunu öğrenmemi istediler. Bu benim kontrol edip öğrenebileceğim bir durum mudur yoksa yetkili servisten mi bilgi almalıyım?

Yabancı bir forumda firmware öğrenme :

"To get your firmware version, push and hold the TEXT button and then at the SAME TIME push the number 1 button on the stereo and hold. Oh and make sure you are in FM mode. If you do it right it will tell you your Firmware. If you do it wrong it will say CLEAR."

Evet Bu talimata uyarak versiyonumu buldum.

Version : 9.55 :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...