Jump to content

Astra Classic III

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Uygun fiyatından ötürü bir arkadaşımız sıfır Opel Astra Hb Classic III aldı , araç henüz 1000 kmde iken bende kullandım  farklı zamanlarda toplam 300 km kadar ve izlenimlerimi aktarıyım

Araç manuel, son 1300 km tüketim ortalaması  9,3 litre, anlık tüketim 90 la giderken 6,6-7,0 civarı gösteriyor, manuel olmasına karşın pek ekonomik gelmedi bana araç ( otomatik mazda daha az gösteriyor)

Direksiyon anormal ağırdı, 30 ps hava varken bayi çıkışı araçda Lastik havalarını 34 e yükselttik, kitapçığa baktık ekonomi için 35 e kadar yolu var,  biraz hafifledi direksiyon ancak yinede  ağır Mazdaya kıyasla, tat vermiyor yani kullandığım Qashqai de böyleydi sanki hidrolik gemi dümeni gibi basıyosun sancak iskele....yoruyor uzun yolda...

Araç 120 den sonra (4000 devire doğru) öyle bir performans sesi çıkarıyorki daha fazla gazlamaya çekiniyorsunuz , kimsenin konuştuğu duyulmuyor içerde, servise bi baktırmalarını istedim, manifold, orta eksoz falan kontrolden bir geçmeli diye düşündüm her  ne kadar kaçak sesi olmasada bariz motor bi acayip uğulduyor... Yorumlarda araç sessiz deniyor, peki bu gürültü neyin nesi süratlenince...

Aracın 1. ve 2. vitesleri baya ağır (nerde otomatik Mazda seriliği)

Amortisör konforu, yol tutuş, ve fren performansına diyecek yok maşallah bunlar güven veriyor ve rahat, her ne kadar koltuk belimi ağrıtmış olsada, sürücü koltuğuna bel ayarı yapınca geçiyor...

Benim izlenimlerim bunlar, aracı kullanmış olanlar vardır, bu araç harbiden böyle sesli mi arkadaşlar 3000 devirden sonra ve yüksek süratlerde, Mazda ile mukayese edemiyorum bile kabindeki motor sesini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Su anda yol bilgisayarinin gosterdigi ortalama yakit tuketimi 5.7 lt ve henuz ilk depom.270 Tl benzin almistim.1000 km civari yol yaptim.Eski aracim kalostu ondan cok daha ekonomik.Saygilarimla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

felaket tellalı olmak istemem ama elektrik arızalarına hazır olun...

o araç Astra serisi içinde bile sorunlu olarak bilinir...

motor ve şanzıman fiat, yürür aksam lotus engineering tarafından tune edilmiş, onun dışında klaisk gm işte...

neyse hayırlı olsun ne diyelim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Astra Classic 3 sanıyorum H kasa,

Bende de var onun Easytronic olanlarından. Yakıt şuan şehiriçi ortalama Eşim kullanırsa 9-9,5Lt Ben kullanırsam 8Lt civarı , Yol sesi bir Mazda'dan daha fazla içeride, Yol tutuşu tatminkar, Frenleme tatminkar, Konfor vasat, bakım masrafları pahalı, parça pahalı, kesinlikle çabuk dökülen bir araç. Muadillerinden çok çok ucuzsa alınabilir. Güvenlikte Ncap takanlar için ise 5 Yıldız sahibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

Astra Classic 3 sanıyorum H kasa,

Bende de var onun Easytronic olanlarından. Yakıt şuan şehiriçi ortalama Eşim kullanırsa 9-9,5Lt Ben kullanırsam 8Lt civarı , Yol sesi bir Mazda'dan daha fazla içeride, Yol tutuşu tatminkar, Frenleme tatminkar, Konfor vasat, bakım masrafları pahalı, parça pahalı, kesinlikle çabuk dökülen bir araç. Muadillerinden çok çok ucuzsa alınabilir. Güvenlikte Ncap takanlar için ise 5 Yıldız sahibi.

birebir aynı şanzımanı Toyota kullanıyor adına da Multimode diyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

birebir aynı şanzımanı Toyota kullanıyor adına da Multimode diyor...

Seneler Önce Mitsubishi Colt bu şanzımanın tanıtımını yapmıştı Etap Marmara'da, sonra o tanıtımdaki araçlar satışa hiç çıkmadı. Daha sonra Opel'de gördüm. Toyota'dakini bilmiyorum ama Manuele en yakın diye adlandırdıkları, en sarsıntılı otomatik ( yarı) vites.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor sesi durumunu aynı aracı kullanan komşumuza da sordum, aynen" 120 den sonra çok gürültü yapar , bende ilk aldığımda bir gariplik mi var diye  servise götürmüştüm " dedi, "hatta yeni astralar da aynı şekilde gürültülü "dedi, artık Allah sabır versin kullananlara, otobanda gazlamak pek keyifli olmuyor ... Geçen ay fiyatı 35bin tl idi uygun diye arkadaşa da aldırdık ama şimdi fiyatı  38bin tl olmuş değmez, Mazda 3 ile harbi sınıf farkı var ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlamadığım şu, bu arabaları 2006-7 de 45.000tl ye sattılar millete. şimdi 33-34e kadar düştü sonra bi nebze arttı tekrar. bu arabayı 2006-7 de 45.000tl ye alanlar bugün kaça satmayı planlıyor acaba? bir otomobil markasının yapabileceği en vefasızca ve haince hareketti bu yapılan. sen sat 45e zamanında, şimdi 35. 45e alanlar 25e satamaz şimdi, çünkü sıfırı 35 diye düşünecek alan satan...

bugün yeni astrayı alanların 3-5 sene sonra başına gelecekler de bu... benden söylemesi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşına astra mı aldırdın??...pek sevmiyorsun galiba? :)

Malesef :( yalnız  yorumculara da adam akıllı yorum yazmadıkları için baya bi kızdım...Arabam.com falan hikaye inanmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

ya netice itibariyle yapacak birşey yok.

kazasız belasız sürüşler dilerim tabii..

bir dahaki sefere 0km Opel alacağına 2. el Toyota, Mazda vb alsın :)

hatta Skoda Octavia bile olurdu 2. el :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Tamamen beklentilerle alakalı bir durum. Bir arkadaşım bir Astra'sını sattı gitti tekrar daha düşük km bir Astra aldı. Çok da memnundu. Üstelik o arkadaşın besihanesi vardı ve hergün köy yollarında en az 70-80km yol yapıyordu. Satıyorum dediğinde de 1 hafta bile geçmeden arabalarını satabildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Tamamen beklentilerle alakalı bir durum. Bir arkadaşım bir Astra'sını sattı gitti tekrar daha düşük km bir Astra aldı. Çok da memnundu. Üstelik o arkadaşın besihanesi vardı ve hergün köy yollarında en az 70-80km yol yapıyordu. Satıyorum dediğinde de 1 hafta bile geçmeden arabalarını satabildi.

katılıyorum tamamen beklenti meselesi,bende 3 güne kalmadan satmıştım aynı şekilde Emre Deler de çat diye satabildi alım satım olarak dertsiz kalanı beklentiyle alakalı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Su anda yol bilgisayarinin gosterdigi ortalama yakit tuketimi 5.7 lt ve henuz ilk depom.270 Tl benzin almistim.1000 km civari yol yaptim.Eski aracim kalostu ondan cok daha ekonomik.Saygilarimla

Merhabalar ..

Şaşırmadım desem yalan olacak .. 270 TL benzin, litresi kaça ?? 1000 km yol ? 20-30 km süratlemi oldu bütün bunlar ?? :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Litresi 4-32 den aldim.Sakin kullanim ile %80 sehir disi %20 sehir ici  oarak kullandim.Su anda 928 km yol yaptim.Menzilim 103 km gosteriyor.Ortalama hiz 60 km.90-100 arasinda sakin sakin kullaniyorum  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Var bu işte bir iş .. 1000 km diyorsunuz  ..aracınız dizel  de değil ..otomatik hiç değil herhalde :))))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

270 tl benzin 62.5 lt benzin yapiyor.100 km de 6.2 lt benzin harcamis.Yol bilgisayari 0.5 lt eksik gosteriyor duruma gore.Saygilarimla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

felaket tellalı olmak istemem ama elektrik arızalarına hazır olun...

o araç Astra serisi içinde bile sorunlu olarak bilinir...

motor ve şanzıman fiat, yürür aksam lotus engineering tarafından tune edilmiş, onun dışında klaisk gm işte...

neyse hayırlı olsun ne diyelim  ;)

Yanlış biliyor olmayasınız, Astra h aksine opel in çıkış noktasını oluşturan araçtır. Hele ki vectra B kasayı düşünürsek :D Bu aracın bilinen tek kronik sorunu CİM modülü arızasıdır ve onunda çözümü bulundu artık 100 tl ye tamir oluyor ki klasik 3 lerde cim arızasını da giderdiler. Daha çok 2004-2010 arası modellerde oluyor. Bunun dışında nadiren soğutma sıvısı uyarısı verir oda soğutma suyunun deposundaki sensörü veya deponun tamamını değiştirince geçiyor ( deponun maliyeti an itibari ile 80 tl montaj dahil) . Onun dışında kronik ve elektronik arızaları olduğuna katılmıyorum ve eski bir kasa olmasından mıdır bilmem kanımca şu anda fiyatına göre net olarak Türkiye'nin en iyi arabası. Şu anda Türkiye'de hiç bir orta sınıf aracın otomatik dizel 30-40 bin km civarı temizini 42-43 bine alamassınız kaldı ki araç opel, otomotiv sektöründe her zaman önlerde olmuş bir markadır.

Ya kendi kendime deli oldum burda Astra h konusunda ne kadar bilgisiz bir paylaşım oluşmuş hayatımda bu kadar saçmalığı bir konu başlığı altında okumamıştım. Araç hakkında söylenen hiç bir şey gerçek değil zaten bir çoğuda ziyaretçi sanırım. Yok araç dökülüyormuş, yok otomatik şanzımanı toyota ile aynıymış ta bilmem ne. Olucak iş değil ya, hayret doğrusu.Şu anda 2011 h kasa sahibiyim bundan önce de 2006 h kasam vardı ve 2006 aracım 8 yaşında olmasına rağmen dökülmüyordu. Eski pejo veya citroenlerle karışmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...