Jump to content

Marş Basmıyor

ayhanrock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

:( 1 gün once kaput açtım ufaktan sildim şurayı burayı akü kapanıda açtım yerleştirip kapattım, bu sabah arabayı bindim marş basmadı, kontak açıyo herşey gayet normal amma marş basmıyor, itirdim çalıştı, fakat halen marş yok  >:( problem ne olur acaba?

Edit: Başlık imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer kontak açıldığında herşey normalse marş dinamosunun oralara bak temizlerken fişini falan çıkarmış olmayasın bir konrol et. tabii ben mazda 3 motorunu hiç bilmem tahmin sadace.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Kutup başı gevşemiştir.

İç lambaları, göstergeleri yakacak akımı geçiriyordur ama marş basmak için gereken yüksek akımı iletmiyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla kutup başlını kontrol ettim kımıldamıyo yerinden , bende yerinden çıkmış olabilecek kablo atayışına çıktım, starterde öyle bir yerdeki soketlerini bile göremedim :P. yarın servise götureceiz artık yapıcak bişi yok. yinede teşekürler ilginiz için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

marş dinamosuna giren kablo oksitleme olmuş ve temas etmiyomuş,saolsun mazda servisindeki arkadaşlar halleti, bu arada orijinal akününde ömrü dolmuş onuda deiştirmiş olduk. problem haledildi  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba ,

Aracınız 2006 model gözüküyor üzerindeki akü eğer orjinal fabrika çıkış aküsü ise miadını büyük olasılıkla doldurmuştur. Araca kontak anahtarını, takın farlarınızı açın sonrada kontak anahtarını çevirin motoru çalıştırmak için o esna farlarınız sönüyorsa bilinki akü bitiktir ve bir an önce aküyü yenilemeniz gerekmektedir. Sağlam aküyle marşa bastığınızda farlar açık iken sönmemesi lazımdır. Geçmiş olsun.. ve kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servisteki arkadaş amperi düşmüş dedi, 5 yıllık akü nede olsa ömrü dolmuştur diye deiştirdim , amma bilgi için saol aklımda bulunsun. teşekürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...