Jump to content

Mazda3 Xenon Tavsiyeleri

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

msjnız gelmemıs sanrm hocam :S tekrar atabılrmsnz...

ilk başta bende öyle sanmıştım ama mail olarak atmışsınız. bende mail olarak cevap verdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şunu söyler şunu  bilirim xenon xenondur orjinalini alamıyorsan 50 liralık ile 300 liralık arasında hiç bir fark yok hepsi 3 ay sonra yeşilleşiyor amaç goruntuyse monza tavsiyemdir 5 ay ömrü oluyor sonra gücü azalıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şunu söyler şunu  bilirim xenon xenondur orjinalini alamıyorsan 50 liralık ile 300 liralık arasında hiç bir fark yok hepsi 3 ay sonra yeşilleşiyor amaç goruntuyse monza tavsiyemdir 5 ay ömrü oluyor sonra gücü azalıyor

diğer aracım olan marea hlx'de 3 takım xenon takılı ve eylül ayında tam 2 senesi doldu. kısalar araba çalıştığı sürece gece gündüz sürekli açık, uzunları da bol bol kullanmamıza rağmen hala mükemmel bir şekilde aydınlatıyor. 2 sene önce toptancı arkadaşımdan 40 tl'ye almıştım kitin tanesini 8)

bu arada dediğiniz gibi 50 tl lik kit ile 200-300 tl lik kitin hiç bir farkı yok. aradaki fiyat farkı tamamen markaya veriliyor. bir de garanti durumuna göre fiyat değişiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Abilerim elimde eski aracımdan kalma xenon balansları var fakat ampüllerini biraz haşin söktüğümüz için darbe aldı, pek kullanılır halde değil :) Alacağım xenon ampülünün kaç kelvin ve ne marka olmasını tavsiye edersiniz ? Aracım beyaz olduğu için xenonların da beyaz olmasını istiyorum. Forumdan araştırdığım kadarıyla h11 uyumluymuş. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, herkese keyifli forumlar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyaz istiyorsanız 6000k almanız lazım. zaten aydınlatma içinde en ideali budur. 4300k da en iyi aydınlatmayı alırsınız. araçlara fabrikasyon olarak takılan ampullerin kelvin değeridir 4300k. ama biraz sarımsı yanar. siz beyaz olsun istediğiniz için 6000k'yı öneriyorum. yukarı çıktıkça renk maviye ve sonrasında mora dönüyor çünkü. aracınızın ampul modeli H11...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abilerim elimde eski aracımdan kalma xenon balansları var fakat ampüllerini biraz haşin söktüğümüz için darbe aldı, pek kullanılır halde değil :) Alacağım xenon ampülünün kaç kelvin ve ne marka olmasını tavsiye edersiniz ? Aracım beyaz olduğu için xenonların da beyaz olmasını istiyorum. Forumdan araştırdığım kadarıyla h11 uyumluymuş. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, herkese keyifli forumlar diliyorum...

abi bak benımkıler 8000k ve muthıs hafıf mavımsı benım araba da beyaz mavımsı cok daha guzel durur
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyaz istiyorsanız 6000k almanız lazım. zaten aydınlatma içinde en ideali budur. 4300k da en iyi aydınlatmayı alırsınız. araçlara fabrikasyon olarak takılan ampullerin kelvin değeridir 4300k. ama biraz sarımsı yanar. siz beyaz olsun istediğiniz için 6000k'yı öneriyorum. yukarı çıktıkça renk maviye ve sonrasında mora dönüyor çünkü. aracınızın ampul modeli H11...

Marka olarak öneriniz nedir peki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bak benımkıler 8000k ve muthıs hafıf mavımsı benım araba da beyaz mavımsı cok daha guzel durur

Sen ne marka kullanıyorsun dostum ? Birde xenon takınca far ayarı ayarı bozuluyor mu ? Far sensöründe bir sıkıntı oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen ne marka kullanıyorsun dostum ? Birde xenon takınca far ayarı ayarı bozuluyor mu ? Far sensöründe bir sıkıntı oluyor mu ?

monza abi benimkiler bir sene falan oldu taktirdigim ve gece gunduz her zaman yakiyorum cok yakisikli oluyo ya :) sensor muhabbetine inanma abi hicbisey yaptigi yok. Far ayari da bozulmuyo adamlar kendi ampulunu cikariyo xenon ampulunu takiyo bu kadar basit hicbisey oldugu yok yani.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi beyaz arabaya  iyi 8000k on numara oluyo hafif mavimsi gece bi de o mercekler falan belli oluyo cok hosuma gidiyo ya :) bi de amerikan yaptirdin mi muthis :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi beyaz arabaya  iyi 8000k on numara oluyo hafif mavimsi gece bi de o mercekler falan belli oluyo cok hosuma gidiyo ya :) bi de amerikan yaptirdin mi muthis :)

Aynen katılıyorum. Eski arabamda 8000k ve amerikan kullanıyordum :) Çamurluk sinyallerini de bağladın mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok ya camurluk sinyallerini baglamadim. Onlar normal devam ediyo. Ama bakalim.belki baglatirim da yaza artik kis kiyamette yaptirmam sanayi isleri yazin rahatcana hallederim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marka olarak öneriniz nedir peki ?

mümkün olduğunca ucuzunu alın. xenon ampulünü üreten zaten 2 tane fabrika vardı en son. hepsi aynı ampul, sadece marka değişik. zaten ampulün üzerinde de marka yazmaz. kutusu ve balastın etiketi değişiktir. ben 6 yıldır 50-60 tl lik kitlerden kullandım hep. hatta bir tanesini hiç satmadım. neredeyse bütün arabalarımı dolaştı. tam 5 sene olmuş alalı 8) mazda'nın kitinide 55 tl'ye almıştım. uzunlara ve kısalara 110 tl vermiştim geçen sene...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mümkün olduğunca ucuzunu alın. xenon ampulünü üreten zaten 2 tane fabrika vardı en son. hepsi aynı ampul, sadece marka değişik. zaten ampulün üzerinde de marka yazmaz. kutusu ve balastın etiketi değişiktir. ben 6 yıldır 50-60 tl lik kitlerden kullandım hep. hatta bir tanesini hiç satmadım. neredeyse bütün arabalarımı dolaştı. tam 5 sene olmuş alalı 8) mazda'nın kitinide 55 tl'ye almıştım. uzunlara ve kısalara 110 tl vermiştim geçen sene...

sayın apojıtsu sizinkiler sorun çıkarmadıysa marka alabilirmiyim zira bende zenon düşünüyorum şu ara.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu öneri çok iyi oldu teşekkür ederim. İnternetten almaya gerek yok o zaman. Burada her hangi bir aksesuarcıdan deneyerek alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

philips 3 sene oldu sorun çıkarmadı.

Araştırdığım kadarıyla philips en pahalı xenonlardan biri. Xenon'a o kadar bütçe ayırmayı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın apojıtsu sizinkiler sorun çıkarmadıysa marka alabilirmiyim zira bende zenon düşünüyorum şu ara.Teşekkürler.

dedim ya marka önemli değil. can-bus özelliği olsun yeter...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...