Jump to content

Mazda3 Xenon Tavsiyeleri

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İstanbul'da kaliteli ve özenli iş yapan, yaptığı işin arkasında duran aydınlatma modu yapan yer arıyorum. Xenon, gündüz farı vs. gibi işler yaptırmak istiyorum. Böyle bir yer tavsiye edebilecek var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Herkese selam.2 ay önce almış olduğum 2010 Mazda 3 aracımız için xenon takma düşüncem var.İzmirde montaj ve kit için tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir yer varmıdır?Sanırım bizim ampuller 9005 diye geçiyormuş ve 6000K düşünüyorum. Marka olarak da ne tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün aracımızı mtec silver 6000K ile xenonladık :) 3.sanayide cami karşısında SRK tuning diye bir yer var mtec bayisi galiba.İlk izlenimlerim olumlu ama 4300K bulabilseydim daha da  iyi olacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün aracımızı mtec silver 6000K ile xenonladık :) 3.sanayide cami karşısında SRK tuning diye bir yer var mtec bayisi galiba.İlk izlenimlerim olumlu ama 4300K bulabilseydim daha da  iyi olacaktı.

4300 kullanıyorum kendi aracımda, görsel olarak doygunlugu yok ama aydınlatması bana daha iyi gibi geliyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Işık yoğunluğu ve gücü olarak 6000K, orijinal  halojen ampullerden çok daha iyi olduğu için şu an için yeterli geldi bana.Normalde çanak farlarda halojen ampul yeterli gelirken bizim mercekli farlarda kullanırken memnun değildim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 8000K var ve muayene süreme 1 hafta kaldı mecbur stock hale çevirecez yoksa geçirmiyorlar.. Muayeneden 1 gün sonra yine taktırmicam sanki hey Allahım ya..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 4300 diyorum

Sanırım 5000k tercih edeceğim. Biraz da görsel tarafı olsun. 4300k halojen gibi görünüyor çoğu zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım 5000k tercih edeceğim. Biraz da görsel tarafı olsun. 4300k halojen gibi görünüyor çoğu zaman.

Kişiye göre değişir elbette, 4300 deme sebebim çok göz yormuyor ve bana göre daha iyi aydınlatıyor ancak görüntü olsun diyorsanır tabiiki 5000+ lara bakmakta fayda var.. Bir güzel yanı daha dikkat çekmiyor yoldan geçen herhangi bir araç sanıyorlar ancak 5000k + bir xenonlu araca dönup bakan çok oluyor :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bende Yeni aldığım Mazda 3 E xenon takmayı düşünüyorum taktıranlar Aracınızda direk elektrik sistemine mi bağladınız yoksa extra bir röle koydunuz mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende dusunuyorum, ama tek amacim iyi bir aydinlatma ve gorus alani. Sanirim 4300k benim icin ideal. Uzun omurlu, kaliteli bir xenon takimi bir kac ay sonra dusunuyorum, nede olsa uzun sure kullanacagiz arabamizi.

İcimize sinsin, severek binelim, kullanirken buda olsaydi demeyelim. 

Edit: geceucusu adli sitede yeterince bilgi var aydinlatma konusunda. İsteyenler inceleyebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik yükseklik ayarı olmayan araçlar xenon farla muayneden geçmiyor. Bizim araçlarımızda yükseklik ayarı otomatik değil manuel. Muayeneden xenon ile geçemezsiniz. Ben de bu nedenle nightbreaker+ taktım xenon yerine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik yükseklik ayarı olmayan araçlar xenon farla muayneden geçmiyor. Bizim araçlarımızda yükseklik ayarı otomatik değil manuel. Muayeneden xenon ile geçemezsiniz. Ben de bu nedenle nightbreaker+ taktım xenon yerine.

Hmmm, demek yukseklik ayarinin otomatik olmasi lazim, ozaman macera aramaya gerek yok. Muayeneden once sök- tak ugrasmayalim,ayrica insanlari aldatmaya gerek yok.  Nightbreaker+ isimizi gorur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar.Bende xenon taktırmayı düşünüyorum ama marka olarak ne tür bir marka  kullanacağımı şaşırdım onun için sizlerle paylaşma istedim.Arac 2011 siyah mazda-3  sahibiden.com'da bulmuş olduğum MTec silver marka ve fiyatı sizce nasıl ? H7  6000KV düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-mtec-h1-silver-drag-tuning-189-tl-92411425/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muayene öncesi Söktürmeyi,  sonrası tekrar geri taktırmayı göze alıyorsunuz o halde. Benim aracımda da Xenon var ama, benden önceki sahibi takmış. Forumda da paylaşılan Xenon yerine Nightbreak gibi alternatif aydınlatmalar var. İyi araştırıp, doğru karar verin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar.Bende xenon taktırmayı düşünüyorum ama marka olarak ne tür bir marka  kullanacağımı şaşırdım onun için sizlerle paylaşma istedim.Arac 2011 siyah mazda-3  sahibiden.com'da bulmuş olduğum MTec silver marka ve fiyatı sizce nasıl ? H7  6000KV düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-mtec-h1-silver-drag-tuning-189-tl-92411425/detay/

Aynı marka 6000k olanını kullanıyorum. Aydınlatması iyi. İlk açıldığında ısınana kadar 5-10 sn. tiz bir ses çıkarıyor balastlar. Daha sonra azalıyor. Ama size tavsiyem varsa 5000K olanını almanız, 6000K bile orjinal xenonların yanında mavimsi kalıyor. Genel olarak memnunum, eski halojenlere göre çok farkediyor.

Edit: Ampulun türü H11'dir. Yazdıklarınızda H1 ve H7 olarak geçiyor, yanlışlık olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...