Jump to content

Mazda3 Xenon Tavsiyeleri

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

can-bus özelliği nedir ???

xenonun arıza lambası yakmaması için balast içinde voltaja karşı sanal yük üreten bir sistem. xenon kitler, helojen ampullere göre daha düşük değerde güç tükettiği için arıza lambası yakar. bunu engellemek için balast, ampul tesisatı üzerine extra bir yük ekler ve aracın ecusunu kandırır. bu yük helojen ampul gibi çok büyük bir değerde değildir. hatta etkisi bile yoktur. bu yüzden adı sanal yüktür. millet bunu kısaca can-bus olarak bilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Geçen ay Forza marka 4300k xenon kit sipariş edip taktım.Merceklere baktığımda 4300k gibi değil de 5000k gibiydi fakat aydınlatma olarak çok memnunum.Sadece ısınması ve tam performans vermesi pahalı kitlere göre çok az daha uzun sürüyor.Taktırdığımda fark ettim ki resmen kör gidiyormuşum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, naziii :

Geçen ay Forza marka 4300k xenon kit sipariş edip taktım.Merceklere baktığımda 4300k gibi değil de 5000k gibiydi fakat aydınlatma olarak çok memnunum.Sadece ısınması ve tam performans vermesi pahalı kitlere göre çok az daha uzun sürüyor.Taktırdığımda fark ettim ki resmen kör gidiyormuşum.

nereden sipariş ettiniz,linki banada atarmısınız bende aynı problemi yasıyorum,internetten rasgele lmaya korkuyorum alırımda uymazsa die,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
19.12.2015 at 18:55, bosphoruss9 :

nereden sipariş ettiniz,linki banada atarmısınız bende aynı problemi yasıyorum,internetten rasgele lmaya korkuyorum alırımda uymazsa die,

Özel mesaj ile gönderdim dostum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, Mutlu Tekir :

Ben de öğrenebilir miyim?

Çok özel bir durum söz konusu değilse bence herkes öğrense. :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonradan takılan xenon farlar mercek, far yıkama ve yükseklik ayarı yoksa fenni muayeneden geçemiyor bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emisyon testinden daha önemlidir, Xenon

Emisyonu kötü araç kullandığınızda yayılan kötü duman akciğeri etkilese de, akciğerin kendini yenileme özelliği vardır

fakat merceksiz ve ayarsız Xenon ışığı gözü kalıcı olarak etkiler cunku gözün akciger gibi kendini yenileme özelliği yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Forza H11 4300k xenon kiti almıştım. Gece yolculuğunda yeni kullanabilidim. Işık dağılımı, aydınlatması çok güzel. Göz de almıyor, fabrikasyon gibi oldu. Far yükseklik ayarını 2'ye indirdim. Ona rağmen hem ışık öndeki araçların altında kalıyor, hem de yolu ilerisini de çok güzel aydınlatıyor.

large.1.jpglarge.2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok yakından çizgiyi çektim Ersin, genişlik konusu bir altındaki resim açıklayıcı bence. Bir akşam yolda giderken çekerim olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Mutlu Tekir :

Forza H11 4300k xenon kiti almıştım. Gece yolculuğunda yeni kullanabilidim. Işık dağılımı, aydınlatması çok güzel. Göz de almıyor, fabrikasyon gibi oldu. Far yükseklik ayarını 2'ye indirdim. Ona rağmen hem ışık öndeki araçların altında kalıyor, hem de yolu ilerisini de çok güzel aydınlatıyor.

large.1.jpglarge.2.jpg

Çok güzel olmuş Mutlu, güle güle kullan.

Ben yine de led diyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, quiteguide :

Çok güzel olmuş Mutlu, güle güle kullan.

Ben yine de led diyorum :D

Sağolasın abi de ne kadar para o kadar köfte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şimdi dikkat ettim, bunda da yine üst çizgi üstü biraz dağınık, hava hafif aydınlık olduğundan net seçilemiyor. Led tarafına da yazmıştım, karşıdan geleni az çok rahatsız eder, yağışta kendi görüşünüzü azaltır bu parlama. Kendi gözlerimle görmem lazım, ben bi Nevşehir, Safranbolu gezi planı ayarlayayım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, mersinden_ersin :

Yalnız şimdi dikkat ettim, bunda da yine üst çizgi üstü biraz dağınık, hava hafif aydınlık olduğundan net seçilemiyor. Led tarafına da yazmıştım, karşıdan geleni az çok rahatsız eder, yağışta kendi görüşünüzü azaltır bu parlama. Kendi gözlerimle görmem lazım, ben bi Nevşehir, Safranbolu gezi planı ayarlayayım :D 

Buyur gel Ersin :)

Özellikle dikkat ettim aracın karşısına geçip çömeldim, bir rahatsızlık hissetmedim o konuda. Bugün akşam daha net foto çekebilirim.

Ayrıca sürücü tarafındaki ışık daha aşağıda kalıyor. Fabrikasyona en yakın hali budur bence. Millet gibi değil en azından. :)

Sis ve yağmuru zaman gösterecek, inşallah yine böyle memnun kalırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Işıklar kapalıyken selektör yapınca kısalar da yanıyor. Bu da xenonlar için kötü bir durum. Bunun için nasıl bir çözüm üretilebilir? Mazda'nın IDS yazılımıyla değiştirilebilir mi bu durum?
Gece ışıklar yanıyorken sıkıntı yok, selektör yapınca kısalar yanmaya devam ediyor, uzunlar yanıp sönüyor. 

Parklarımda led var, gündüzleri sadece parklar açık gezerim. O nedenle gündüz de kısaları yakmak istemiyorum. Bu parkları da DRL ye döndürme imkanı var mıdır? Yine yazılımla. Kontak açınca çalışacak şekilde ayarlanabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...