Jump to content

Mazda 3 Jant Boyama Hakkında

Şenol Muş
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

iyi aksamlar merhaba jantlari elektrostatik toz boya ile siyah yapmayi dusunuyorum ne dersiniz 4 jant icin 400 tl istediler yer goztepede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektrostatik boya yapmış biri olarak yapabilceğim tek yorum boyanın markası ne olduğu, iç cepede kullanılan boya ucuz ancak jant boyanıcak yani yagmur çamur tas vs.. Elektrostatik boya diger boyalarsan sağlamdır ama kullanılan markada önemli :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhangi bir sorun çıkmaz hatta çok daha temizliği kolay bir yapısı olur şiddetle tavsiye ederim. Aklınızdaki renk kodu nedir ?

ral 9017 parlak siyah yapmayı dusunuyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence biraz daha  pazarlık edin. Aslında o tarz işleri seviyor ve elinizden geliyorsa 3-4 saatinizi alır kendinizinde boyaması. volvoclubtr.com sitesinde vardı bir konu.. gayette güzel olmuştu...

İşte konusu bu

http://www.volvoclubtr.com/viewtopic.php?f=12&t=1175&p=48260&hilit=volvo+jant#p48260

Lütfen üyelik gerektiren linkler paylaşmayalım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Yahu lütfedip mazdadan devam ediyorum, ettiğinize bakın... Omuzlarınıza almanız lazım beni :D

Üzerine çullanıp altımıza alsak??? :sopa:

Konuya dönecek olursak; benim krom kaplama jantlarımı beyaza boyattığımda 100TL para istedi boyacı. 400TL biraz fazla değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ral 9017 parlak siyah yapmayı dusunuyorum

Bu renk için pulver'i öneririm daha güzel sonuç alınıyor ve kalite olarak da duymuşsunuzdur zaten :)

Konuya dönecek olursak; benim krom kaplama jantlarımı beyaza boyattığımda 100TL para istedi boyacı. 400TL biraz fazla değil mi?

Bende 2 sene önce 17 aliminyum jantları oto boyasıyla 50 liraya boyatmıştım beyaz 9016, ancak elektrostatik boya elbetteki cok daha kaliteli farkı dokunduğunuzda yada yanına geldiğinizde görürsünüz :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Doğrudur İbo.

Ama şöyle söyleyeyim, daha bu güne kadar benim jantların önceden krom, sonradan beyaz olduğunu anlayabilen çıkmadı. Fabrikasyon boyadan hiç farkı yok ;) Kışın kullanılıp tuz-asit gibi etkenlere maruz kalmayacağı için de uzun ömürlü olacağı kesin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O iyiymiş o zaman, usta farkı işte benim eski 17 lerde ufak tefek şeylerden olmasada çiziliyordu taş sekmesi falan, sattığım kişide öyle kullanmaya devam etmiş boyasında sorun yoktu dediysede oto boyası ne kadar sağlıklı olabilir ki jant için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Siyah istemiyormuydunuz ? Karar son dakika değişti galiba. Güle güle kullanın fikrimi söyleyecek olursam. Jantta siyah rengi tercih ederdim. Ama dediğim gibi tamamen bu tercih meselesi (zevkler ve renkler) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Resim küçük ama yine de fikir veriyor. Güzel olmuş.

Koyu renkli boyatılan jantlar; basit -  ucuz jant gibi görünüyor. Tabi biraz da zevk meselesi. Bence en güzeli metalik gri..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinikle mat siyah deneyin hatta koyu griye yakın eminim çok akışıcaktır.

üstteki paylaştığınız beyaz renk (benim zevkime göre) cidden kötü olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...