Jump to content

Camların Otomatik İnip Kalkması İçin Programlama

MuRDoC_111
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

abi bu durumda yapabilecegim elimden gelen bişey var mı yoksa servise mi götüreyim :(_hepsi calısıyor ama arka sol camda tık yok :-\_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 162
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

11

• S.Halilduru

10

• Mehmet Özdemir

7

• İlhan

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

abi arka kapının düğmesinden denemek aklıma gelmedi bilmiyorum ordan calısıyor mu calısmıyor mu ama benim şöför kumandalarının ordan calısmıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam o zaman muhtemelen arka camdan çalışıyordur , eğer çalışıyorsa önce camı aşağı indir elini düğmeden kaldırma 3-4 saniye  tık sesini bekle hemen camı yukarı kaldır yine tık sesini bekle  ,eğer yine düzelmezse işlemin tersini uygula sol arka camı sol ön düğme grubuna programlamış olacaksın , kolay gelsin  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi az önce yaptım sölediklerini ilk seferinde oldu, hersey normale döndü :)_cok sagol abi tesekkür ederim :)_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Kusura bakmayın Arkadaşlar arabayı tam tanımıyorum...Şoför tarafındaki Otomatik cam tek dokunuşta kapanmıyor ama yolcu tarafı kapanıyor...Şimdiden tşkler

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka taraftakilerin de kapanıyor olması lazım. yani tüm 4 cam da otomatik.

çalışmayan cam için camı sonuna kadar indirin sonra kaldırın ve cam kapandığında da eliniz kumandanın üzerinde 4-5 saniye kadar çekili olarak kalsın. otomatik cam tanımlamasını bu şekilde yapıyorsunuz. eğer hala olmuyor ise bir sorun var demektir, en yakın servise danışabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka taraftakilerin de kapanıyor olması lazım. yani tüm 4 cam da otomatik.

çalışmayan cam için camı sonuna kadar indirin sonra kaldırın ve cam kapandığında da eliniz kumandanın üzerinde 4-5 saniye kadar çekili olarak kalsın. otomatik cam tanımlamasını bu şekilde yapıyorsunuz. eğer hala olmuyor ise bir sorun var demektir, en yakın servise danışabilirsiniz.

deneyeceğim tşk ederim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada kitabına baktım, 4-5 saniye fazla söylemişim 2 saniye yeterli imiş. birde kontak açık olacak, belki ilk pozisyonda da camlar çalışıyor olabilir ama programlama yapmaz,

kitap öyle diyo :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Bu sabah benim de araç biraz zor çalıştı. Akü bitiyor herhal. Ama benim sorunum şu ki; normalde çalışan şoför tarafından kontrol edilen 4 camdan sadece şoföre ait cam açılıp kapanabiliyor. Diğer düğmeler çalışmıyor. Diğer kapıların kendi düğmelerinden çalışıyor ama şoför kapısında tık yok. Daha önce hiç sorun yoktu. Bilen arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım tekrar programlamak gerekiyor. Sitede bu konu ile ilgili bir başlık veya mesaj vardı. Bulursam eklerim veya belki birisinin aklında ise yazabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi EVO'dan Cem ile konuştum, şu şekilde programlanıyormuş ;

Camı 2 tıkla en aşağı kadar indiriyorsun . Yani yarıya kadar indirdin, elini kaldır tekrar sonuna kadar indir, sonra aynı şekilde yukarı kaldırıyorsun yani yarıya kadar kaldırıp elini çekip tekrar sonuna kadar kaldırıp orada bir süre bekliyorsun bu şekilde şöför tarafından da kontrol edilebilir hale geliyormuş.

İnşallah işe yarar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camı tamamen basılı tutarak indirin, sonra yine basılı tutarak kaldırın cam tamamen kapandığında 5 saniye daha basılı tutun, programlanmış oluyor :)

sorunun da büyük ihtimal akü, bende ışığı açık bıraktığımdan dolayı akü boşalmıştı, aracı çalıştırdığımızda otomatik çalışan camların çalışmadığını fark ettim, bu şekilde programlamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...