Jump to content

Benzin İkaz Lambası

Allita24
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım'da LPG yok. Benzinli kullanıyorum. Şimdiye kadar yarım deponun altına düşürmemiştim. Fakat geçenlerde depoyu fulledikten sonra, acaba kaç km gidecek diye bi ölçüm yapayım dedim. Yaklaşık 620 km filan oldu. Benzin göstergesindeki ibre sıfıra yakın. Ama nedense "İKAZ LAMBASI" hala yanmadı. Tam kilometre tespiti için niyetim bitene kadar sürmekti. Hatta bittiği yerde yolda kalmamak için bagaja bir bidon yedek benzin bile koydum.

Ama başka bir 626 kullanan arkadaşım, benzini tamamen bitirirsen benzin pompasını yakarsın dediği için ölçümü tam olarak gerçekleştiremedim.

Şimdi sorum şu;

1) Benzin ikaz lambası tam olarak ibre nerdeyken yanar. (Ya da neden yanmaz)

2) Benzini tamamen bitirirsem benzin pompasını bozulur mu?..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin pompasının yanacağını tahmin etmiyorum sonuçta insanlik hali benzin bitip yolda kalabilirsiniz hemen pompanın yanması biraz ters olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pompa orjinal ise yanmaz... çünkü pompa soğutmak için benzin kullanmaz. hava kullanır. zaten benzinle soğutma en aptalca şey olurdu. su pompaları nadirende olsa susuz çalıştırıldığında yanabiliyor. bununla karıştırmayalım, su pompaları su ile soğur...

benzin lambası takribi 5lt kalınca (tabi lamba varsa) yanar... yaklaşık sizin araçta ibre E nin köşesi hizsına gelince yanıyordu gibi hatırlıyorum. hatta gösterge tablosunun resmini gönderirseniz tam olarak yerini söylerim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pompa hakkındaki rahatlatıcı açıklamanız için teşekkür ederim

Göstergeye gelince, şu an ibre tam olarak başlangıç çizgisinin üstünde. Fakat ışık falan yandığı yok. Aynı kasanın 94 modelini kullanan arkadaşım, ibre çeyreğin altına düşünce ikaz lambasının yandığını söylüyor. Bu durumda benim led de bir sıkıntı olabilirmi? Şayet böyleyse halledilebilir mi? Bulunduğum yerde Mazda servisi olmadığı gibi, bu araçlardan anlayan elektrikçide bulmak zor. O nedenle sizlerden gelecek aydınlatıcı cevaplar sayesinde kendim halletme yolunu deniyecem.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

flaşla çekilmiş fotoğrafına bakın. varmı benzin lambası diye. yoksa boşuna uğraşmayın. lambası patlamış v.s ise değiştirilir, mümkün...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

620 km yol yapılmıs E cızgısıne yaklastıgında yanması lazımdı  en azından yokus yukarı oldugunda yanması gerekıyor sımdıye kadar gostergede problem olabılır bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Benim aracımdaki benzin lambası da yanmıyor, benzin fiyatlarından dolayı da depoyu doldurmak haliyle zor geliyor...

:P

Şimdilik 30 tl lik takviyelerle idare ediyorum, bi gün yolda kalırsam hiç şaşırmıcam.

:o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Benim aracımdaki benzin lambası da yanmıyor, benzin fiyatlarından dolayı da depoyu doldurmak haliyle zor geliyor...

:P

Şimdilik 30 tl lik takviyelerle idare ediyorum, bi gün yolda kalırsam hiç şaşırmıcam.

:o

Konu hortlayacak ama yinede sormak istiyorum. .

Benim 91 model 626 arabamda lpgli olduğu için bazen hiç benzin katmiyorum ve yaklaşık 2 aydir hiç benzin katmadim çünkü surekli lpg de çalıştırıp kullandığım iiçin benzine ihtiyaç duymadım bu nedenle arabamda benzin olsada olmasada benzin ışığının hiç yandigini gormedim acaba depo tam bosken hiç benzin yokken bu lambanin yanması gerekmiyor mu yoksa bir sorun mu var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç yanmıyorsa sorun var demektir. Depoyu doldurmasan da belirli bir miktar benzin olması benzin pompası sağlığı için gerekli eğer bir kesici düzenek yok ise

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba benim araç tada benzin göstergesi çalışmıyor ve lamba yanmadi hiç ara sıra benzin koyuyorum ama benzinde çalıştırıp lpgde kullanıyorum ama ibrede hareket hiç yok diğer hepsi tamam acaba şamandiradan filan olurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araçtada var aynı sıkıntı ne ışık yanıyor nede adam gibi düzgün gösteriyor yakıt alıyorum seviyeyi gösteriyor azıcık benzinde kullanınca direk dibe düşüyor iğneye değmiyor enteresan bi gösterge :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 3 ay sonra ...

Benim de yanmıyordu. Birkaç gün önce fırsat bulmuşken çevreyolunda 10-12 km kadar 4-5 bin devirde kullandım kurumları yaksın diye. Dün farkettim kesik kesik yandı yoldayken, bugün de tam yandı bir süre sonra söndü. Tekrar yandı tekrar söndü. Benzin ikaz ışığı var fakat sistem sanırım kronik olarak arızalanıyor. Bakalım bir süre daha gözlemleyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...